Şimdi Ara

Mitsubishi electric ısınma problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden söylediklerim bu kadar zorunuza gidiyor diğer servis formlarıda var yorumlarda insanları sadece kafasını karıştırmaya çalışıyorsunuz ama şunu bilin bu yaptığınız kul hakkı yazık size ateşiniz bol olsun
    farklı kullanıcı adları ile sürekli forumdasınız me nin koyunları sizi me diye diye öleceksiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turque T kullanıcısına yanıt
    Halan bir sonuç çıkmadı mi servisden gelen giden yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatbzkrt

Siz inatla akşamları açıp çabucak ısıtacağım derseniz daha çok burada bütün milletin günahını almaya satici sucu bucu demeye ve akıl vermeye çalişmaya devam edersiniz.
    Sizdenmi izin alip yorum yapacağız. Klimayi beğenmiyorsanız milleti suçlamayınız, millete karşı itici yorumlar yazmayınız...

Hemen ısınmak istiyorsanız UFO alsaydiniz çabucak ısınabilirdiniz,yada gidip 48.000 BTU salon tipi klima alsaydınız hemen ısınabilirdiniz.
    İnverter klimalarda ısınmanın yolu hiç kapatmamaktır.
    Akşamları klimayi açıp, soğuk odayı hemen ısıtamazsınız.

Bakın size burada yardımcı olmaya çalışıyoruz. 2 yılı aşkın klimayi kullanıyor olsanız bile ME ürünlerinin arkasında durur, sizi mağdur etmez.

Siz burada samimi olun kardeşim, ürünü kotüleme yerine, firma ile samimi bir şekilde irtibata geçseydiniz mutlaka sorununuzu çözerlerdi..

Samimi olmak kaydıyla kardeşim.undefined

+1

• Arkadaşlar Merhaba. Konuyu hortlatıyorum ama ben de fikirlerimi beyan etmek istedim.

Ben de Antalya da yaşıyorum. Bu yaz döneminde 3 adet ME HJ 35VA klima aldım. Oda boyutları 15 15 ve 18 metrekare.

Almadan önce forumda bilgisine "maalesef" inandığım arkadaşlara sordum. Her yerde HJ serisi ısıtmıyor diye yazarken o arkadaşlara inanıp aldım. Sonuç: HJ SERİSİ ISITMIYOR.

Aynı dönemde bir başkası SF serisi aldı. Onlarda sorun yok. Isıtma için alacak arkadaşlar KESİNLİKLE hj serisi almasınlar. Paranıza yazık.
  • Geçmiş olsun servisle irtibata geçin sonuçları burada yazın belki sf modeli ile değişim yaparlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mvpeko

Arkadaşlar Merhaba. Konuyu hortlatıyorum ama ben de fikirlerimi beyan etmek istedim.

Ben de Antalya da yaşıyorum. Bu yaz döneminde 3 adet ME HJ 35VA klima aldım. Oda boyutları 15 15 ve 18 metrekare.

Almadan önce forumda bilgisine "maalesef" inandığım arkadaşlara sordum. Her yerde HJ serisi ısıtmıyor diye yazarken o arkadaşlara inanıp aldım. Sonuç: HJ SERİSİ ISITMIYOR.

Aynı dönemde bir başkası SF serisi aldı. Onlarda sorun yok. Isıtma için alacak arkadaşlar KESİNLİKLE hj serisi almasınlar. Paranıza yazık.

Sayın mvpeko selamlar..
    Bende yıllardır inverter kullanırım Burada satici ve servis değilim sadece bir kullanıcı olarak görüşlerimi paylaşayim.
    Klimanızı isitma amacıyla da kullanıyorsanız,size tavsiyem quit veya 1.fan huzinda kullanmayıniz..

Size tavsiyem şu olacak.

Klimanızın filtrelerini temizleyin.
    Maksimum 24 derecede kullanın fan hızı en az 3.fanda kanatlar aşağıda olsun.

Yalnız en az 24 saat bu şekilde kullanın.
    Eğer problem çözülmez ise bizden çok daha teknik bilgilere sahip olan arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

• Serhat6363 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. Söylediklerinizin hepsini yaptığıma emin olabilirsiniz. 24 saat çalıştırmıyorum. Memur maaşı ile 24 saat çalışan klimanın tüketimini karşılamak zor. Babamın kullandığı on off 10 yıllık Arçelik emin olun daha iyi ısıtıyor. Aynı klimadan 3 adet almamış olsaydım cihazımda sorun var derdim. Ama 3 klima da aynı performansı veriyor. Salonumda on off fujitsu var. 18lik olmasının da etkisi var elbette ama büyük odayı çok daha iyi ısıtıyor.

Sessiz mi çalışıyor? Evet. Elektrik tüketimi az mı? Evet. Soğutuyor mu? Evet. Ama kesinlikle ısıtmıyor.

Cihazım defrosa girmiyor. Ağız sıcaklığı içerideki havayı ısıtmaya yetersiz kalıyor. Yalıtım olarak kötü bir ev değil. Cephe olarak Güney Kuzey Doğu. Kuzeydeki odalar soğuk ama güneydeki odalar için de aynı şekilde.

Oturma odasında klima ile oturma grubum arası 5 metre. Yerleşimi kapının üzerinde. Çalıştırdığımız zaman oturduğumuz yerde ayaklarımızı yere koymaya çekiniyoruz. Resmen soğuk hava esiyor. Isınan hava yükselir bunu biliyorum ama bizim evde hiç yere inmiyor o hava.

Benim üzüldüğüm konu emsal performans verecek cihazları 2000 civarında alabilecekken 2600 tl para vermiş olmam. Tek tesellimiz mahallemize doğal gaz gelmesi.

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Yanlış bilmiyorsam değişim istemek içi klimayı almadan önce keşif ekibini çağırıp ürün tespiti yaptırmamız gerekiyor. Benim cihazı alma sürecim de biraz farklı. O nedenle değişim yapılacağını pek sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvpeko

Cevap için teşekkürler. Yanlış bilmiyorsam değişim istemek içi klimayı almadan önce keşif ekibini çağırıp ürün tespiti yaptırmamız gerekiyor. Benim cihazı alma sürecim de biraz farklı. O nedenle değişim yapılacağını pek sanmıyorum.

Hocam Selamlar...

Serhat6363 hocam gerekenleri söylemiş..

Bu arada inverter klimalar doğru kullanıldığı taktirde uzun vadeli calışmadan düşünülenin aksine daha az tüketim yapar.. Yani 2 saat calistirip kapatmaktansa 10 saat çalıştırmak daha tasarruflu olur.

Bencr cihazını için servis çağırınız ve değişim şartlarını öğreniniz...

Kaç saatlik calısmada ısıtmadığı kanısına vardınız?

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Cevap teşekkürler. Öğleden sonra saat 4 gibi eve gelip çocuk odasında bulunan klimayı 24 derecede fan ve flap otomatik olacak şekilde çalıştırıyorum. Saat 9a kadar bu şekilde çalışıyor. 9dan sonra çocuklar yatacağı için fan kademesini 3e alıp sıcaklığı 26ya alıyoruz.

Oturma odası eve gelir gelmez fan kademesi 3te sıcaklık değeri 25te olacak şekilde genelde 12ye kadar çalışıyor. Şuan saat 20:55 . Dış ortam sıcaklığı 8 derece. Klima 5 saatten fazla süredir çalışmakta. Ayaklarımı koltuktan aşağı sarkıtmaya korkuyorum. Klima hiç dinlenmeye almadı kendisini (Eğer fan hızını otomatiğe alırsam defalarca dinlenmeye geçecekti)

"Sen çok üşüyen bir insansın" diye düşünen arkadaşlar olacaktır mutlaka. Neredeyse 15 sene karasal iklim olan illerde yaşadım ve dışarıya çıkarken genellikle bir gömlek giyer üzerine montumu alır çıkarım. Kazak giyersem montumu da almam. Yani çok da üşüyen bir insan değilim. Bu yıl taşındım Antalyaya. Kendim için çok da problem değil aslına bakarsanız ama evde hanım ve çocuklar için sorun olduğu kesin.

İnverter cihazlar ısıtmıyor diyemem hocam. Ama Mitsubishi Electric HJ Serisi ısıtmıyor. Yukarıdaki mesajlarımda da söylediğim gibi SF serisi alan yakınım çok memnun.

Sizin ve Serhat6363 hocamın dediği gibi 24 saat çalıştırmayı deneyeceğim birde. Umarım faydası olur.

• Arkadaslar ben de Antalya' da oturuyorum evimde ms 3 adet zen serisi klima var, bu 3 tane ic unite 12 kwa tek dis uniteye bagli, ben de isitmasindan sikayet ettim MS servis 3 kere geldi normal dedi, klima agzi sicakligini ben olctugumde 40 derece gibi ufluyor, onlar olctugunde 60 derece diyor, ben kendim nasil bir yol izlersem klimamda sorun yok ya da var diyebilirim.
  • Ölçümü ne ile yaptınız, ne zaman hangi koşullarda yaptınız hocam?
  • İnverter klima ile ısınmak için uzun süreli açık bırakmak diye birşey yok.şu an sakaryada oturuyorum dışarıda hava -2 -3 iken bile klimayi açtığım zaman odayı maksimum 15 bilemedin 20 dakikada sıcacık yapıyor.oda 25 metrekare ve klimam daikin shira ftx42 .

• Beyler benimde ısınma problemim oldu.Evimde 5 tane klima var.3 ü mitsubishi elektrik.En son aldığımın ısınma probleminden dolayı memnun olmadığımı dile getiridim.Bu arada bu makinaları şikayetim var sitesindeki geri dönüşleri ve makinaların problem çıkarmamasından dolayı tercih ediyordum.Yoksa evdeki 12000 btu lük aç kapa beko 12000 lik me den daha iyi ısıtıyor onu söyliyeyim.Fakat onunda tamir işleri oldu epey.
    Yaklaşık 15 gündür bayi bölge müdürü akdeniz müdürü vs...kim varsa görüştüm.Size sunabildikleri şey sorunu bayiye yıkıp bayinin değiştirmesini sağlayıp masrafın ürün değişiminin vs...nin bayiyle hallolması.Bayi ne yapar kasar.Elinizdeki bir haftalık cihazı yarı fiyatının altına almaya çalışır.
    Her neyse Ben bayiyle uğraşmadım.Çünkü bu insanlar bu işin uzmanı değil.Olabilir yanlış hesap yapar.Evin ısı kaybını hesaplamayabilir.taktığı yerin üstünün çatı olduğunu bilmeyebilir.O kadar yoğun çalışıyorlar ki.Uyanıklarıda işi garantiye almak için illa ihtiyaç fazlasını takar zaten.Öncekiler öyle yapmıştı.
    Neyse geleyim sadede koskoca firma yedi yıldır ürünlerini kullandığınızı bildiği halde ,ve şimdiye kadar hiçbir şikayette bulunmadığınızı bile bile
    O makinayı ordan söküp yenisini takamaz.Bu mu yani marka olmak.
    Bana teklifleri elimdeki makinayı 900 lira düşüğüne alıp üstüne para ekleyip üst modeli vermek.ya da aynı fiyattaki başka model ürünü 1000 lira verip almam.
    Makinanın takıldığı 4. Günde yapmıştım şikayeti.bekleme sebebim de duvarlar ısınsın falan demiştim.
    Bayide 2400 lira düşüğüne alabileceğini söylemişti.
    Benim için mitsubishi elektrik bitmiştir.
    Bundan sonra ne alırım.Ne de tavsiye ederim.Demek ki herşey problem yaşayana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: canasss

İnverter klima ile ısınmak için uzun süreli açık bırakmak diye birşey yok.şu an sakaryada oturuyorum dışarıda hava -2 -3 iken bile klimayi açtığım zaman odayı maksimum 15 bilemedin 20 dakikada sıcacık yapıyor.oda 25 metrekare ve klimam daikin shira ftx42 .

Uzun süreli çalışma ısınma için değil. Tasarruf için.

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Beyler benimde ısınma problemim oldu.Evimde 5 tane klima var.3 ü mitsubishi elektrik.En son aldığımın ısınma probleminden dolayı memnun olmadığımı dile getiridim.Bu arada bu makinaları şikayetim var sitesindeki geri dönüşleri ve makinaların problem çıkarmamasından dolayı tercih ediyordum.Yoksa evdeki 12000 btu lük aç kapa beko 12000 lik me den daha iyi ısıtıyor onu söyliyeyim.Fakat onunda tamir işleri oldu epey.
    Yaklaşık 15 gündür bayi bölge müdürü akdeniz müdürü vs...kim varsa görüştüm.Size sunabildikleri şey sorunu bayiye yıkıp bayinin değiştirmesini sağlayıp masrafın ürün değişiminin vs...nin bayiyle hallolması.Bayi ne yapar kasar.Elinizdeki bir haftalık cihazı yarı fiyatının altına almaya çalışır.
    Her neyse Ben bayiyle uğraşmadım.Çünkü bu insanlar bu işin uzmanı değil.Olabilir yanlış hesap yapar.Evin ısı kaybını hesaplamayabilir.taktığı yerin üstünün çatı olduğunu bilmeyebilir.O kadar yoğun çalışıyorlar ki.Uyanıklarıda işi garantiye almak için illa ihtiyaç fazlasını takar zaten.Öncekiler öyle yapmıştı.
    Neyse geleyim sadede koskoca firma yedi yıldır ürünlerini kullandığınızı bildiği halde ,ve şimdiye kadar hiçbir şikayette bulunmadığınızı bile bile
    O makinayı ordan söküp yenisini takamaz.Bu mu yani marka olmak.
    Bana teklifleri elimdeki makinayı 900 lira düşüğüne alıp üstüne para ekleyip üst modeli vermek.ya da aynı fiyattaki başka model ürünü 1000 lira verip almam.
    Makinanın takıldığı 4. Günde yapmıştım şikayeti.bekleme sebebim de duvarlar ısınsın falan demiştim.
    Bayide 2400 lira düşüğüne alabileceğini söylemişti.
    Benim için mitsubishi elektrik bitmiştir.
    Bundan sonra ne alırım.Ne de tavsiye ederim.Demek ki herşey problem yaşayana kadar.

Hocam sizdeki me klimaların modeleri ne acaba? Me hüsrana uğratmaya başladı gibi..

• Hc25, g71 , fh35
    Hc25 tam performanslı çalışmaya başladığında dış üniteden hoş olmayan ses gelmeye başladı.Performans düşünce ses gidiyor.
    Diğer klimalarla m.elektrikleri karşılaştırdığımda bu işten anlamayan biri olarak şunu tespit ettim.
    Makinaların üfleme ısısı oldukça yüksek.Fakat kısık cihazlar.Orta fana (en az 2. Kademe) almadıkça sirkülasyon yapamıyor ısı korunmuyor.
    Daha çok korunaklı iyi ısı yalıtımı yapılmış mekanlarda bence bu düşük kullanımda diğer cihazlara göre oldukça tasarruf yapacaklardır.
    Fakat ısı yalıtımınız sadece pimapenden oluşuyorsa yani manto vs...gibi ekstralarınız yoksa ısıyı dağıtmak zorundasınız ve yüksek fan kaçınılmaz.
    Bu fan ayarıda klavuzda sessiz1. Kademe sayılıyor.iki diş seçtiğinizde 3. Kademe gibi birşey oluyor.
    Zaten broşürü incelediğimde sf42 fh 35 ef42 bunlar tüketim olarak çok yakın cihazlar.fan üfleme seviyeleri farklı büyük ihtimalle aynı kompresör fakat yazılım farkı var.Çünkü dış ünitelerde hemen hemen aynı.Verdiği A+++ değerler neredeyse üflemiyorum fan değerinde sağlanacaktır.Çünkü inanılmaz düşük seviyeler.Diğer ef ve sf 42 yi incelediğimde aralarında üflemeye göre her 3 ya da 6 desibelde 0,3 kw tüketim değerleri falan oynuyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Tabi sadece görüş benimki.
    Bütün bunların dışında beni en çok rahatsız eden g71 ve fh35 dışında(fh zirve makinası) sf ve ef lerde kumanda özellikleri 7 yıl önceki cihazlarla neredeyse aynı.Mesela g71 de uzun üfleme ya da sağa sola üfle gibi seçenekler var.Tamam da sf ve ef de bunların hiçbirini koymamış.
    Beni birazda fh almaya bu itmişti.Adamlara dedim 7 yıl geçmiş insan hiçmi birşey eklemez.Kumanda değişmiş.İnanın eskisi ele daha kolay geliyor.
    Katta ikisini elinden düşürsen inan eski kumanda daha sağlam plastik.Diğeri sert olanlardan kırılmaya müsait.
    Almayı düşünenler.Yalıtımını alanını iyi hesaplasın.Ucu ucuna ürün almasın.İlla marka diye çokta kasmasın.
    Benim alma sebebim.şikayete geri dönüş ,sorunsuzluk ve tavsiye edilmesiydi.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Selam Sayin Ado, bildiginiz oda termometresinde kulaklik girisi gibi bir sey var oraya kablolu aparati taktim, aletin adini unuttum o yuzden yazamadim, 15 dakika aparati klimanin agzinda tuttum, ufleme isisi 40 dereceyi gecmedi, peki sorum şu klimayi 27 ye set ettim diyelim, oda sicakligi 20 dereceyken ufleme sicakligi ile 25 dereceyken ki ufleme sicakligi ayni mi olur.

• Antiseptiq A kullanıcısına yanıt
    Selam Sayın Hocam;

İnverter sistemler, on/off sistemlerin tam aksine ortam ısısı - dış ortam ısısı - setlenen değer ve boru sensörü gibi sistemden gelen verilerin hepsini alıp sentezleyerek hareket eder.

On/Off sistemlerde sen kaç derece setlersen setle, iç ortam dış ortam kaç derece olursa olsun çıkış sıcaklığı hep aynıdır zira (Emiş üfleme farkı hariç) kompresör hep sabit değerde çalışır. İnverter sistemlerde ise hem kompresörün 3 faz çalışması hem de frekans esasına göre hareket etmesi nedeniyle çıkış ısısı hep değişkendir zira kompresörün basınç değerleri değişkendir.

Şimdi bu veriler ışığında size vereceğim cevap, elbetteki setlediğiniz değer, çıkış ısısının değişik olmasında etkendir. Ancak setlediğiniz değere göre KESİN hareket etmez, siz neyi setlerseniz setleyin, sistem yine de sensörlerden gelen bilgileri de baz alıp değerlendirecek ve sizin talebinizin KARŞILANABİLİR olup olmadığına karar verecektir.

Basit bir örnek vereyim.

Kontrol sağladığım aynı binadaki Aynı marka aynı btu fakat farklı odadaki klimalarda, her ikisi de 30 dereceye setlenmiş olmasına karşın birisi 56.2 derece üflerken diğeri 41.8 derece üflüyordu. Bunun sebebi ise klimalardan birisinin 3 saattir çalışıyor olması ve iç ortamın 25.4 dereceye yükselmiş olmasıydı (41.8 üfleyen) diğer odada ise klima yeni çalıştırılmış ve oda sıcaklığı henüz 18 derece dolaylarındaydı.

Yukarıdaki örnekte de görüleceği üzere sizin kaç dereceyi setlediğiniz sistem için tabi ki önemli olsa da birinci öncelik değildir maalesef. Sistemin birinci önceliği KONFOR KOŞULLARI olan 22-27 derece aralığında mümkün olan en yüksek tasarrufu sağlayabilmektir

• Arkadaşlar merhaba ben hj serisini daha ufak bir odaya taşıdım çözümü böyle buldum sikayetvar sitesinden cok bastirirsaniz öldüm parasina klimayi alıyorlar ben inat ettim satmadim alan arkadaşlarada geçmiş olsun bu aşamadan sonra yapacak pek de birşey kalmıyor malesef ama bu ve buna benzer forumlarda acayip me'nin koyunlari var sürekli övüyorlar. Şu an airfel var o odada üstelik nerdeyse me'nin yarı fiyatına aldim cok iyi ısıtıyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.