Şimdi Ara

Modeli yüksek mi alsak, sınıfı yüksek mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşa 25 bin lira civarı bir araba alacağız. Accent, palio, clio gibi araçlardan birini seçip sıfır veya dengi mi alsak, yoksa 2000-2005 arası passat, focus, corolla filan mı alsak kararsız kaldık.

Yüksek model mi iyidir ? yüksek sınıf mı ?

• bence çok modellide almayın çok eski olanıda 2006-2007 model civarı focus c4 astra vb araçlara yönelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irun_Each_Team

bence çok modellide almayın çok eski olanıda 2006-2007 model civarı focus c4 astra vb araçlara yönelin

biraz da donanımlı olursa kmsiz az olursa tamamdır
  • quote:

bence çok modellide almayın çok eski olanıda 2006-2007 model civarı focus c4 astra vb araçlara yönelin

Katılıyorum.
  • o fiyataa 2005-2006 vectra c al bence....ben paliodan vectra c ye gecen biri olarak farkı cok ii biliyorum....
  • Kısa süre kullanıp satacaksanız üst sınıf araçlar alınabilir.. Uzun süreli düşünüyorsanız ve arkadaşınız hoş kullanacaksa sıfırdan şaşmayın..

Artı olarak "sıfırın dengi" diye bir şeye inanmıyorum.. 1 yaşında veya 5.000 kmde araba satılıyorsa şüplelenirim ondan..
  • hocam 0 araba bana göre her zaman daha iyidir ama tabi önemli olan arkadaşınızın düşüncesi
  • quote:

Katılıyorum.
  • 25 bin lira para verip sırf sıfır diye palio tarzı arabayı ben olsam almam. 25 bin liraya çok km yapmamış, donanımlı, 2004-2005 model temiz arabalar bulunabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

25 bin lira para verip sırf sıfır diye palio tarzı arabayı ben olsam almam. 25 bin liraya çok km yapmamış, donanımlı, 2004-2005 model temiz arabalar bulunabilir.

• 0 km araç gerçekten bi başka oluyor.Aklında şüphe kalmadan biniyorsun ne güzel ama sırf sıfır km olacak diyede bom boş arabayada 25 bin lira vermem ben.Uzun süre binecekse bence eski ama güzel bir araç alsın.Tabi cebinde de mutlaka 2-3 bin lira olsun oluşacak masraflar için.Arabaya uzun süre binince yaptığın masrafı amorti ediyorsun.
  • sıfır araba kesinlikle tavsiye etmiyorum sonuçta galeriden çıkana kadar sıfır :)
    sınıfı yüksek alın derim her zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade1978

Bir arkadaşa 25 bin lira civarı bir araba alacağız. Accent, palio, clio gibi araçlardan birini seçip sıfır veya dengi mi alsak, yoksa 2000-2005 arası passat, focus, corolla filan mı alsak kararsız kaldık.

Yüksek model mi iyidir ? yüksek sınıf mı ?

Genelde sık sık uzun yol yapacaksanız kaza yapma ihtimalini azaltmak ve olası kazada can güvenliğinizi dikkate alarak üst sınıf,( bu halde daha fazla bakım ve yakıt giderini göze almış olacaksınız- ben böyle yapıyorum)

Genelde kısa mesafelerde kullanacaksanız yeni modeli tercih edin derim, yani uzun yol için ise üst sınıf şehir içi için ise üst model....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.