Şimdi Ara

Modeme Router Alacağım ama Bir Sorun var..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Netmaster cxc 150 kablo modemimi netbook'a dağıtabilmek için TP Link WR741ND routerden almaya karar verdim ama kafamı karıştıran bir konu var bilgilendirirseniz sevinirim.
    Ben internete usb wireless ile kablosuz bağlantı sağlıyorum
    Benim uydunetim 512 k olduğu için ve dışarıdan 2 mb hız çektiğim ve günün her saati açık olduğu için onu kullanmak daha cazip geliyor.
    Uydunetimide iptal ettirmedim olurda sahibi iptal ettirir falan netsiz kalmayayım diye 3 aydır öyle duruyor.
    Netbook'u ablam kullanıyor o da wireless den benim bağlantı kurduğum kulanıcıya bağlanıyor fakat netbook devamlı yer değiştirdiği için haliyle çekim gücü zayıf kalıyor ve devamlı kopma yaşıyor ve bir çok odadada çekmiyor.
    Şimdi benim yapmak istediğim şey uydunete madem aylık abonelik ücreti veriyorum en azından routerle oradaki bağlantıyı netbooka vereyim uyduneti ablam kullansın bende bilgisayarımdan dışardan kablosuz bağlantı kurmaya devam ediyim :)
    İşte kafamı karıştıran nokta bu.
    Bunu nasıl yapacağım ?
    Usb wireless ile bağlı olduğum zaman ağ bağlantılarımdan uydunet modemimi devre dışı bırak diyorum yoksa çakışıyorlar.
    ben bilgisayarımda netbook için uydunet modemi ve routeri aktif tutarken aynı anda usb wirelessimden nasıl kablosuz bağlantı sağlayacağım bilgisayarımda aynı anda iki internet açamamki ?
    Merak ettiğim şey uydunet modemimi çakışmaması için ağ bağlantılarından devre dışı etsem bile modem ve router fişi takılı olduğu sürece netbookum modemimi algılayıp bağlantı kurabilecekmi ?
    Yoksa uyduneti netbooka gösterebilmem için bilgisayarımdada uydunetden bağlantı kurmak zorundamıyım ?
    Biraz karışık oldu kusura bakmayın bu router işlerine yabancıyım umarım derdimi anlatabilmişidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 25 Haziran 2010; 0:36:32 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_35254345/tm.htm

Konuyu incelemenizi öneririm. Faydası olacaktır.
  • kurulumda sorun yaşayacağımı sanmıyorum dostum onu her şekilde hallederimde dediğim gibi uyduneti sadece netbooka sinyal vermesi için kullanacağım modemin bağlı olduğu bilgisayarda uydunet kullanmayı düşünmüyorum kablosuz bağlantıyla netde takılacağım.
    Bu bir sorun çıkarırmı onu merak ettim eğer makinamdada uydunet kullanmak zorundaysam netbook için başka çözüm yolları arayacağım çünkü bilgisayarımda uydunet kullanmayı düşünmüyorum kablosuz bağlantıyla 2 mb çekiyorum sonuçda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 25 Haziran 2010; 1:04:10 >
  • benozgurum sen simdi tam neyi kastediyorsun ben bi türlü anlayamadim, cok laf kalabaligi yapmissin..senin amacin kablo modemden routera baglati yaparak kablosuz erisim saglamak degilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

benozgurum sen simdi tam neyi kastediyorsun ben bi türlü anlayamadim, cok laf kalabaligi yapmissin..senin amacin kablo modemden routera baglati yaparak kablosuz erisim saglamak degilmi?

evet bu konudan pek anlamadığım için biraz karışık oldu kusura bakmayın artık
    evet amacım o ama dediğim gibi bunu sadece netbook için kullanacağım ben bilgisayarımda farklı bir bağlantı ile bağlanmak istiyorum yani ben usb wireless im aracılığıyla dışardan çektiğim 2 mb bağlantıyı kullanmaya devam ederken açık olan kablo modemimdeki sinyalide router aracılığıyla kablosuz bağlantı yapıp netbooka ileteceğim.
    Bu mümkünmü mümkünse nasıl olacak ?
    Ağ bağlantılarımdan uyduneti devre dışı bırak demem yeterli olurmu ?
    Uyduneti etkinleştirirsem usb wireless görmüyor direk uydunetden bağlanıyor çünkü.
    Derdimi bir anlatabilsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 25 Haziran 2010; 2:22:15 >

• uydunet modemden baglanti yaptigin routerla istedigin sekilde baglanti yapabilirsin istedigin yere. eger uydunet modemde usb varsa onuda istedigin gibi kullanabilirsin router dan bagimsiz olarak. dizüstü bilgisayarin baglanabilmesi icin sadece router in uydunet modeme bagli olmasi ve kablosuz sinyal vermesi gerekir, yani ana makinaya felan bagli olmali diye bisey yok. sonucta sen LAN agi kurmayacaksin evin icinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.