Şimdi Ara

MONDEO MU? MAZDA 6 MI ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
18.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki araç arasında ciddi fark yok bence. Sadece piyasa bakımından Ford biraz öndedir.
  • mondeo hatchback...(trde satışı yok ama)..
  • Tabii ki Mazda 6 alınır. Forddan bir gömlek üstün kesinlikle .
  • quote:

Orjinalden alıntı: pirekare

Ya bu forumda eskiden hep Focus VW Opel konuları oluyodu...

şimdi niye bi sürü Mazda konusu var...

Fanatikliğimi ateşliyosunuz... Yapmayın bööle şeyler... Şimdi bu forum yüzünden Türkiye Mazda'nın değerini anlayacak tam ben Mazda 3 alacakken fiyatları yükseliverecek 2. elde... Aman allah korusun... Töbeee...

Yok kardeşim Mazda bi işe yaramaz... Parçası pahalı... ikinci elde gitmez... durduk yere yükseltmeyin Mazdacıklarım fiyatını şimdi...

Bida Mazda konusu açtıınız görmeyecem ulen... :)

ya dostum sen bana şunu yazsana bir konuda mazda sıfır alınmaz demişsin neden halen anlıyamadım 2 el alınır demişsin dahamı temiz oluyor sıfırından

• quote:

Orjinalden alıntı: sarhanos

mondeo hatchback...(trde satışı yok ama)..

mondeo liftback'in Türkiye'de satışına yakın zamanda başlandı(bence de çok iyi).

iki aracı da çok güzel ve kaliteli buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zooropa -- 1 Ağustos 2008; 0:59:59 >
  • liftback olacaksa mondeo :) ama sedanları arasında kaldıysanız mazda6.
  • mondeo çok şık
  • Hangisini alırsan al bi Ford almış gibi olacaksın (Mazdanın sahibi Ford olduğundan) yani pişman olmazsın
    Ama tasarımından yeni çıktığından ve kalitesinden dolayı 6'yı al derim yalnız Mondeo da benzinli alacaksan sadece 1.6 litre benzinli var 6 da 2.0 benzinli var dizelinin hiç hesaba katmıyorum zaten
    Mondeo daki 1.6 motor o kasayı götürmez gibi geliyo bana götürse bile mazda 6 daki performansı gösteremez
  • İkisi de aynı platformda üretiliyor.

Donanım olarak mondeo bir gömlek üstün...

Ancak tasarım olarak mazda 6 bana göre daha iyi. özellikle mondeonun S Max'ten alınan arka stopları berbat.

İkinci el değeri sanırım ikisinin de ikinci eli yok. belki bu konuda da mondeo bir adım önde diyebiliriz. En azından markasının yardımıyla.
  • ne kadar ford fanatiği olsamda mazda 6 daha iyidir,

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 1 Ağustos 2008; 11:55:28 >
  • zoom-zoom
  • Benim tercihim mazda 6 dan yana olurdu.
  • kardeşim yıllardır mazda kullanırım. araba konusunda fanatik değilim.
    1991daihatsu,
    1998 peugeot106,
    2003 citroen c3,
    1999toyota corolla
    1999 mazda 323 1,8 gt kullandım

2001 mazda 626 2.0 kullanıyorum şu an.

ama 30 bin ytl lik araca 15-20 bin verip kullanacağın araba mazdadır.

bence mazda yı kimse almasın. tutulmaz parçası pahalı, dandik araçlardır. mazda Türkiyede tutulursa ben nasıl mazda 6 alabilirimki.
    mazda lar kötüdür yaklaşmayın. alanın elinde patlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mm.mustafa -- 1 Ağustos 2008; 12:04:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aligfb_07

quote:

Fanatikliğimi ateşliyosunuz... Yapmayın bööle şeyler... Şimdi bu forum yüzünden Türkiye Mazda'nın değerini anlayacak tam ben Mazda 3 alacakken fiyatları yükseliverecek 2. elde... Aman allah korusun... Töbeee...

Yok kardeşim Mazda bi işe yaramaz... Parçası pahalı... ikinci elde gitmez... durduk yere yükseltmeyin Mazdacıklarım fiyatını şimdi...

ya dostum sen bana şunu yazsana bir konuda mazda sıfır alınmaz demişsin neden halen anlıyamadım 2 el alınır demişsin dahamı temiz oluyor sıfırından

Hee, daha temiz oluyor...
    Walla paraam olsa alırım belki sıfır Mazda ama...

Şundan dolayı demiştim:
    2.elde çok tutlmuyor... Sıfırını 40.000 aldığın bi araç 2 gün sonra 32.000'lere düşüyor... Ama bi Reno falan olsa 40.000 aldığın araç 2 gün sonra 37.000'e düşer...

Bu yüzden 2. elde çok tutulmayan araçları 2. el olarak almak daha mantıklı bence...

Mazdaların sık görünen bir araç olmaması ve 2. el fiyatlarının yükselmemesi için artık kimseye Mazda tavsiye etmiyecem... :)

Bizimkiler Opel ve VW almaya devam etsinler... Benim onlarla işim olmaz nasılsa... :)

• quote:

Orjinalden alıntı: mustafam

kardeşim yıllardır mazda kullanırım. araba konusunda fanatik değilim.
    1991daihatsu,
    1998 peugeot106,
    2003 citroen c3,
    1999toyota corolla
    1999 mazda 323 1,8 gt kullandım

2001 mazda 626 2.0 kullanıyorum şu an.

ama 30 bin ytl lik araca 15-20 bin verip kullanacağın araba mazdadır.

bence mazda yı kimse almasın. tutulmaz parçası pahalı, dandik araçlardır. mazda Türkiyede tutulursa ben nasıl mazda 6 alabilirimki.
    mazda lar kötüdür yaklaşmayın. alanın elinde patlar.

Katılıyorum...
    Bkz: Bi üstteki mesajda benim önceki mesajımdan alıntı olan kısımlar... :)

• mazda 6 .
  • Sportif açıdan mazda bir adım önde.

Ama ben makam arabaları gibi olanları seviyorum.

Mondeo'yu tercih ederdim,öyle yapacağım zaten.

Ama mazda iyi araba tabi.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aligfb_07

quote:

Hee, daha temiz oluyor...
    Walla paraam olsa alırım belki sıfır Mazda ama...

Şundan dolayı demiştim:
    2.elde çok tutlmuyor... Sıfırını 40.000 aldığın bi araç 2 gün sonra 32.000'lere düşüyor... Ama bi Reno falan olsa 40.000 aldığın araç 2 gün sonra 37.000'e düşer...

Bu yüzden 2. elde çok tutulmayan araçları 2. el olarak almak daha mantıklı bence...

Mazdaların sık görünen bir araç olmaması ve 2. el fiyatlarının yükselmemesi için artık kimseye Mazda tavsiye etmiyecem... :)

Bizimkiler Opel ve VW almaya devam etsinler... Benim onlarla işim olmaz nasılsa... :)

Mazdanın ikinci elde tutulmadığını araştırdınmı bence mazda eskisine göre daha çok satılıyor ben baya takib ediyorum forum sitelerinde vs ve benim bir arkadaşım mazda galericisi ve araçları reno vs gibi rahatca satıyor benim aracım 2007 model mazda3 bana 35 rahat fiyat veriyorlardı ben vermedim ama sana şöle bir şeydiyim reno mazdadan daha çok değer kaybediyor

• quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Sportif açıdan mazda bir adım önde.

Ama ben makam arabaları gibi olanları seviyorum.

Mondeo'yu tercih ederdim,öyle yapacağım zaten.

Ama mazda iyi araba tabi.

ozaman sana şimdiden hayırlı olsun ama şunu unutma mazdaya binersen bağımlılık yapar
  • mondeonun bu kasasi oturmamis bence.

eski kasa mazda 6 yi test ettigimde heybetine hayran kalmistim, ki yeni kasayi dusunemiyorum bile.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.