Şimdi Ara

monitör arızası(tabur komutanının) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yenisini al diyenler askerlik yapmamışlar gibi.. yıllar önce bende muhabereci olarak yaptım hemde 557 gün ..santralci olarak bilirim devletin malı öyle hemen atılmaz sonuna kadar değerlendirilir elinde olan varsa kargo ile göndersin ptt kargo en ucuz olanı dip not.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 14 Mayıs 2009; 20:45:53 >
  • arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize teşekkür ederim.komutanın bunu yap diyip te bu kadar üstüne gitmesinin sebebini asker olamayan anlayamaz.:D:D yaptığım araştırmalar ve aldığım bilgiler doğrultusunda ihtimaller yüksek gerilim transistöründe.birazdan monitörü tekrar sökücem.umarım bu sefer sorun çözülür.
  • evet üstadlar.monitörü söktüm.trafonun yakınındaki yüksek gerilim transistörü olarak teşhis ettiğim transistörü söktüm sağlamlık kontrolü yaptım.
    önce ölçü aletinin + ucunu collectöre - ucunu ise sırasıyla 2 ve 3. uçlara değdirdim.çıkan sonuç 2 uçta 600-650 ohm arası bi değer 3. de ise 1 değerini verdi sonuç olarak parçanın bozuk olduğunu düşünüyorum.

çıkan parçanın üzerinde yazanlar

FS7KM
    12 8815

MİTSUBİSHİ amblemli bi transistör.
  • Bahsettiğiniz transistör besleme trafosunu süren mosfettir.
    Bozuk olduğundan iyice eminseniz yerine 2SK2545 takabilirsiniz en azından kolay bulunabiliyor.
    Ayrıca o yakınlarda 1 ohm ve altında dirençler vardır onları da kontrol etmek gerek.
    Yakınlarında UC3842 veya benzeri bir entegre olacaktır muhtemelen o da bozuk olabilir.
    Son olarak besleme trafosunun çıkışlarındaki diyotları ve kondansatörleri kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kukubara -- 10 Temmuz 2009; 13:21:18 >
  • Arkadaşım ilk öncelikle kondasatrde şişme varmı benim düşüncem kondasatrden degil ama sizin bütün arkadaşların yorumu öyle gelmiş eger monitör trafosu gitmişse gene aynı arızayı yapar. Onuda dikate al
  • monitör crt monitör ise bu tip monitorlerde cözünürlükle ve tarama hızı ıle ılgılı bır role olmalı cunku cozunurluk degısımı sırasında role sesı gelıyor birde ona bakın derım
  • Hayırlı tezkereler dostum
  • transistör dışarda iken kollektör emiter arası tek taraflı direnç göstrecek yoksa bozuktur.. takacağan transistörde hızlı diodda olsun yoksa bikaç kez açma kapama sırasında transistör gene bozulur.. bu 2520 -bu 2527 df gibi..
  • arkadaşlar tekrar merhaba bozuk olanın bu mosfet transistörü olmadığını ve yüksek gerilim transistörü olduğunu teşhis ettim.adını tam hatırlayamıyorum ama "bu" ile başlayan bi tarnsistördü.yerine yenisini taktım.yalnız parçayı aldığım yerdeki usta bu transistörün monitör deilde tv transistörü olduğunu ve monitöre yetersiz geleceğini söyledi.ben yinede yenisini alıp yerine taktım.monitördeki malum sorun çözüldü.power ışığı yanıyor ve o sesi kesti fakat ekrana ne ışık nede görüntü gelmiyor.şöle bi tahmin yürüttüm ustanın dediği gibi transistör yetersiz mi geldi acaba. yada başka bi yerde bi sorun mu var
  • Kardeş hızlı diyotlartı kontrol et
    Ayrıca köprü diyot ve sigorta (0.6 ohm) dirençleri kontrol et...
    Cihaz kendini korumaya alıyor
  • takdığın transistörün adı ne ,yeşil ışık yanıyosa okey tansistör yetersiz gelse zaten yanar bi süre sonra tüp soketindeki transisitör dirençelere bak..ama benim tahminim camda elektirk varsa trafodan screeni biraz aç biraz görüntünün gelmesi lazım en önce buraya bak..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.