Şimdi Ara

monkla raidde healım düşük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar 3 aydır monk healler ile pvp oynamaktayım. Arada sırada pve oynuyorum raidlerde healım çok düşük çıkıyor "renewing mist" "uplift" de kullanıyorum ama bi türlü diğer heallerlerin yarısı kadar bile heal atamıyorum. Pve healler monk kullanan varsa fikirlerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem_mnd

Merhabalar
    Arkadaşlar 3 aydır monk healler ile pvp oynamaktayım. Arada sırada pve oynuyorum raidlerde healım çok düşük çıkıyor "renewing mist" "uplift" de kullanıyorum ama bi türlü diğer heallerlerin yarısı kadar bile heal atamıyorum. Pve healler monk kullanan varsa fikirlerinizi bekliyorum.

Bu tur sorularda armory linki vermek iyi olabilir. Ileveliniz nedir? Raid derken hangi raid Flex Normal HC? Dusuk derken kime neye gore dusuk? Ornegin ne kadar?
  • kerem_mnd kullanıcısına yanıt
    olayı tam anlamadım ama PVE raidlerine PVP itemleri ile girersen healinin düşük kalması çok normaldir. Gerekli enchanment ve gemleri kullanmıyorsan veya rotasyonlar konusunda eksiksen yine bu fark açılabilir.

internette araştırarak gerekli bilgilere ulaşabilirsin, icy-veins ve askmrrobot güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkin

olayı tam anlamadım ama PVE raidlerine PVP itemleri ile girersen healinin düşük kalması çok normaldir. Gerekli enchanment ve gemleri kullanmıyorsan veya rotasyonlar konusunda eksiksen yine bu fark açılabilir.

internette araştırarak gerekli bilgilere ulaşabilirsin, icy-veins ve askmrrobot güzeldir.

armory:http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Tokitomatata/simple

flex ve 10m normal giriyorum ama birisi 25m heal yaparken ben 15m falan yapıyorum. Monk uplift skill ini de sürekli spamlıyorum

• M@hFeL kullanıcısına yanıt
    link koyuldu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkin

armory:http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Tokitomatata/simple

flex ve 10m normal giriyorum ama birisi 25m heal yaparken ben 15m falan yapıyorum. Monk uplift skill ini de sürekli spamlıyorum

mana yonetimin nasil?
    monk dan cok anlamiyorum ama statlarin dogru gozukuyor. sadece askmrrobot biraz critinden kisip haste kastirmis.
    item levelin cok yuksek degil. legendary back in ve gem in yok. rotasyonunu icyveins den kontrol et istersen ama diger healerlardan az atman normaldir diye dusunuyorum. ha fark bu kadar olurmu bilemiyorum. dedigim gibi bir de rotasyonuna bak istersen :)

edit : aha set bonusun falan da yokmus. olur sanirim heralde o kadar fark. mumkun oldugu kadar cabuk, legendary back temin etmeye calis, en azindan gemini al. bir de set itemin olan boslarda ekstra roll falan kullanip en azindan iki set olsan bile daha iyi olur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• mana yönetimim iyi mana tea kullanıp regen ediyorum kolayca
    legendary back in titan görevindeyim şuan, ama onun eksikliği bu kadar etkiler mi?
    bonus lootları kullanıyorum fakat olmayınca olmuyor :D
  • quote:

mana yönetimim iyi mana tea kullanıp regen ediyorum kolayca
    legendary back in titan görevindeyim şuan, ama onun eksikliği bu kadar etkiler mi?
    bonus lootları kullanıyorum fakat olmayınca olmuyor :D

10 man normal dedigin ilk boss u 2 kere, 2. ve 3. boss u 1 kere kesmissin sadece. Tum ustun Flex gear ve eldiven de ench in eksik. Kendigi karsilastirdigin kisinin gear i na bakiyor musun? Healer icin ozel birsey soyleyemecegim cok bilgim yok acikcasi ama karislastirma yapmak icin diger taraf hakkinda da bilgi lazim. Bu gear daki bir monk un ne kadar heal atmasi gerektigini bilmiyorum.
  • M@hFeL kullanıcısına yanıt
    gearımı bu hafta iyiye çıkarttım, 10m a alınmaya başladım ama healım düşük olduğu için gruptan çıkarılıyorum.
    Flexte gruptan çıkarılma gibi bi durumum olmuyodu fakat diğer heallerler ile 7-8m heal done farkı oluyordu yinede.

eldivene ench alıcam ama düşük heal yapmamın legendary back eksikliğinden kaynaklandığını düşünmeye başladım.

önerileriniz için teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem_mnd -- 28 Ocak 2014; 15:29:15 >
  • quote:

gearımı bu hafta iyiye çıkarttım, 10m a alınmaya başladım ama healım düşük olduğu için gruptan çıkarılıyorum.
    Flexte gruptan çıkarılma gibi bi durumum olmuyodu fakat diğer heallerler ile 7-8m heal done farkı oluyordu yinede.

eldivene ench alıcam ama düşük heal yapmamın legendary back eksikliğinden kaynaklandığını düşünmeye başladım.

önerileriniz için teşekkür ederim .

isin acikcasi hesaplamasini bilemiyorum ama back ten % 5 direkt olarak geliyor. Arti overhealini diger oyunculara dagitiyor. meta gemden de free mana aliyorsun. madem ki mananda sikinti yok bazi gemlerini en azindan kafaliktakini int de cevirebilirsin.

yalniz 12 titan topluyorsan eger kafalik meta gem kismini tamamlamis olman lazim. black prince in ordaki npc ye gidip su geme bak istersenhttp://eu.battle.net/wow/en/item/95345

• Monkta spirit falan kasılmaz,crit kasılır.Monk manası spirit kasılarak asla dayandırılmaz bu yüzden combo point ile çalışan dps sınıfları gibi chi ile mana arasında denge kurup mana tea ile mananı geri doldurman lazım. En temel haliyle bu şekilde işliyor. Ancak pvp yapıyosanız manayı dikkatli kullanmayı öğrenmekten başka çareniz yok.
  • gemleri kısmen değiştirdim meta gemde taktım birde böyle deneyelim bakalım
  • Daha önce başka arkadaşlarada söyledim burda da söyleyeyim. Healerlıkta hpsi en çok etkileyen şey taktik bilmektir. Pve fightlarında tank bossa kıçını dönmüyorsa ne zaman raidin ne yiyeceği bellidir. O yüzden o zamana kendini hazırla. Disc pri yoksa herkes ile eşit derecede heal atarsın zaten. Mesela 2. bossda calamity sonrası yapıştır o 3dk cdli healini sonra 3dk dolunca tekrar calamityde yapıştır gayet üstlerde olursun. Eğer hps kasıyorsan. Ama healing mantığında hps diye bişey yoktur. Önemli olan raidi ayakta tutmaktır. Kimi zaman gelir raidde herkes işini biliyordur cdlerini iyi kullanıyordur. Healer 10k hps yapar bossu kesersiniz. Kimi zamana gelir hiç kimse bişe bilmiyordur 150k yaparsın gene tutamazsın raidi. Healer fight içinde hataları en rahat gören adamdır. Hem debuff izlemenden hem de dmg yemelerini izlemenden dolayı. Bol bol dps arkadaşları uyar. Ateşte duruyorsun bilmemne yapıyorsun filan de. Az healle rahat rahat kesersiniz.

• metamania kullanıcısına yanıt
    gayet hak veriyorum sana ama laf anlamıyolar diğer heallerden düşük hps yapınca çıkartıyolar
  • Valla bana armory değişmiş gibi gelmedi. Doğrudan crit gemleri kullanmanı öneriyorum. Soketine göre 320 crit,160 crit 80 int,160 crit 160 spirit kullanacaksın. Mana tea glyph kaldırmanı öneririm çünkü mana tea çok sık kullanman gerekecek. Zaten hali hazırda stack başıma 0.5 saniye istiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam da iki haste breakpoint olması lazım şu an emin olamadım kaçtı ama o değere ulaşamıyorsan 320 haste gemi de kullanabilirsin. Ancak önceliğin geardan almak olsun.

Bu da benim arkadaşın raid takımındaki monk healerhttp://eu.battle.net/wow/en/character/zenedar/Dpchi/advanced

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuke General -- 28 Ocak 2014; 21:11:03 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.