Şimdi Ara

Monster Abra A5 V6.2.1 ürünü ve ürünün gönderimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Abra A5 V6.2.1 15'' modelini almayı düşünüyorum (16 gb bellek yaptıracagım). Ürünü kullanan veya monster kullanıcısı arkadaşlar var ise aşağıda belirttiğim bazı sorulara cevap verebilir mi özellikle 3. soru ?

1-) Ürünün fan sesi aşırı derece de rahatsız edici mi ?
    2-) Monster müşteri temsilcilerinin ürün hakkında ki ilgisi nasıl ? baya ürünün hatalı olarak gönderildiğini gördüm. çoğu arkadaş problemin çözüldüğünü söylerken problemin yokuşa sürüldüğünü iddaa eden arkadaşlarda mevcut bu konusdaki fikriniz ?
    3-) Ürünü internetten almayı düşünüyorum acaba kadıköye gidip şubeden mi almalıyım. Hatalı bir ürünün gönderilmesinden korkuyorum.

genel olarak monster izlenimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

• Bende aynı ürünü almayı düşünüyorum birkaç ay sonra fakat sizin gibi tereddütlerim var. Asus 147d almıştım ısınma sorunundan sılayı iade ettim kafamda bu var
  • V6.2 ile v6.2.1 arasinda ne fark varki ikiside 2900tl ben v6.2 alicamda yarin
  • monster abra a5 v6.2 kullanıcısıyım.ürünü aldığımda ölüpiksel vardı aldığım gibi lcd paneli değiştirilmesi için gönderdim.Sonra ürün geldiğinde yine ölüpiksel vardı.Dedim kontrol etmeden mi yolluyorsunuz bu ne saçma iş.bir daha yolladım ürünü.bahaneleri işte ürün freedos falan filan ben dedim işletim sistemi yüklemiştim kontrol edip yollayın dedim.Sonra halloldu tabi .İşlemci sıcaklığı yüzde yüz kullanımda 95 dereceyi buluyor. ben de güç yönetiminden işlemci max yükünü %98 yaptım artık 70 derecenin üstüne çıkmıyor ve de gta5 nfs rivalsda performans düşüşü yaşamadım.turboboosta girdiği zaman ısısı bu denli yükseliyor. havalar da sıcak malum.Bilgisayarın ekranının arkası alüminyum.Kasası rijit fena değil.ilk aldığınızda klavye kısmına burnunuzu dayadığınızda plastik kokuyor ama zamanlar geçiyor veya alışıyorsunuz.Ben bilgisayarı beğendim ssd test sonuçları da güzel.10xx serisini beklemediğime pişmandım ama fiyatlar uçuk geldiği için iyiki almışım dedim.hoparlörü HTC m9dan daha az sesi var.Şarj soket kısmının yandan değil de arka taraftan olması beni rahatsız ediyor.Onun dışında kaliteli bilgisayar asus x550jv jxle falan kıyaslanmaz.Kasası incecik.ben tavsiye ederim

• Hocam asus x550vx le neden kıyaslanamaz. Tam da bu soruyu cevaplayabilecek birini arıyordum. Ben iki arada bi derede kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty_tr

monster abra a5 v6.2 kullanıcısıyım.ürünü aldığımda ölüpiksel vardı aldığım gibi lcd paneli değiştirilmesi için gönderdim.Sonra ürün geldiğinde yine ölüpiksel vardı.Dedim kontrol etmeden mi yolluyorsunuz bu ne saçma iş.bir daha yolladım ürünü.bahaneleri işte ürün freedos falan filan ben dedim işletim sistemi yüklemiştim kontrol edip yollayın dedim.Sonra halloldu tabi .İşlemci sıcaklığı yüzde yüz kullanımda 95 dereceyi buluyor. ben de güç yönetiminden işlemci max yükünü %98 yaptım artık 70 derecenin üstüne çıkmıyor ve de gta5 nfs rivalsda performans düşüşü yaşamadım.turboboosta girdiği zaman ısısı bu denli yükseliyor. havalar da sıcak malum.Bilgisayarın ekranının arkası alüminyum.Kasası rijit fena değil.ilk aldığınızda klavye kısmına burnunuzu dayadığınızda plastik kokuyor ama zamanlar geçiyor veya alışıyorsunuz.Ben bilgisayarı beğendim ssd test sonuçları da güzel.10xx serisini beklemediğime pişmandım ama fiyatlar uçuk geldiği için iyiki almışım dedim.hoparlörü HTC m9dan daha az sesi var.Şarj soket kısmının yandan değil de arka taraftan olması beni rahatsız ediyor.Onun dışında kaliteli bilgisayar asus x550jv jxle falan kıyaslanmaz.Kasası incecik.ben tavsiye ederim

Hocam soundblaster i yukleyin ve farkı görün alet bangır bangır ses veriyor Asus X550VX ile kıyaslanamayacak derece de iyi fan sesi derseniz evet biraz sesi var oyunlara girdigimde normal yani turboyu açtığında 80 gecmiyor zaten kulaklık takıyorum duymuyorum bile fan sesini bilgisayar ısınmasında gerisi sorun değil onun dışında internette sörf yapacağım zaman sessiz moduna alıyorum sanki bilgisayar çalışmıyormuş gibi oluyor bazen ben bile tereddüt ediyorum çalışıyor mu diye :) 10 dk da bir fan çalışıp soğutuyor ve kapanıyor gayet iyi bence fan sesi o kadar da rahatsız etmiyor kesinlikle verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden bir bilgisayar zaten oyun bilgisayarı olduğu için fan sesi normal ısınmasından iyidir bir soğutucu alırsınız o 10 dklik açılmayı da yapmaz ben denedim yapmadı ayrıca pilden çıkarınca da yapmıyor fan kontrolü edilgen olarak seçildiğinden kısaca ben memnunum iyiki X550VX i iade ettim ve Monster ı aldım. Bilgisayar adı gibi CANAVAR...

• Mesajlar icin tesekkurler arkadaslar. Olu piksel ve fan sorunlari beni korkuttu bu sebeple bilgisayari carsamba gunu gidip elden almaya karar verdim. Henuz isletim sistemi yokken olu piksek ve fanin sesini kontrol edebilmem mumkun mu ?

Birde saat kac ile kac arasi aciktir fokus bilgisayar
  • Bende daha önce x550jk vardı. Ekranı çamur gibiydi.kasası esnekti çatur çutur ederdi.ikisinin arasında kaldıysanız kesinlikle monster. 300 400 daha vererek bence a5 v6.2 almalısınız. Işıklı klavye çift fan ips ekran incelik olarak çok farkları var.asusun tek iyi yanı hdd ile Ram ekleme sıkıntısı olmaması ama monsterda çok basit arka kapağı açıp rahatça Ram ssd diğer bileşenlere ulaşılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty_tr

Bende daha önce x550jk vardı. Ekranı çamur gibiydi.kasası esnekti çatur çutur ederdi.ikisinin arasında kaldıysanız kesinlikle monster. 300 400 daha vererek bence a5 v6.2 almalısınız. Işıklı klavye çift fan ips ekran incelik olarak çok farkları var.asusun tek iyi yanı hdd ile Ram ekleme sıkıntısı olmaması ama monsterda çok basit arka kapağı açıp rahatça Ram ssd diğer bileşenlere ulaşılabiliyor.
    Arkadaşlar korkularım üzerine az önce müşteri hizmetlerini aradım. Ölü piksel için 1 aya kadar destekleri oldugunu söyledi. 15 gün koşulsuz iade dedi. galiba cihazı cariamba teslim alacağım umarım problem yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayvaras -- 22 Ağustos 2016; 10:20:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayvaras

Arkadaşlar merhaba, Abra A5 V6.2.1 15'' modelini almayı düşünüyorum (16 gb bellek yaptıracagım). Ürünü kullanan veya monster kullanıcısı arkadaşlar var ise aşağıda belirttiğim bazı sorulara cevap verebilir mi özellikle 3. soru ?

2-) Monster müşteri temsilcilerinin ürün hakkında ki ilgisi nasıl ? baya ürünün hatalı olarak gönderildiğini gördüm. çoğu arkadaş problemin çözüldüğünü söylerken problemin yokuşa sürüldüğünü iddaa eden arkadaşlarda mevcut bu konusdaki fikriniz ?
    3-) Ürünü internetten almayı düşünüyorum acaba kadıköye gidip şubeden mi almalıyım. Hatalı bir ürünün gönderilmesinden korkuyorum.

genel olarak monster izlenimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

1- Ben salonda kullanıyordum, sesinden şikayet eden olmuyordu. Genelde ben kulaklık taktığım için duymuyordum ama oyunlarda tam devirde ses çıkarıyor ama çok rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum . Sonuçta çift fanlı bir cihaz ve oyunlarda biraz ses çıkarması normal . Sadece internette gezinirseniz ses çıkarmaz, hatta bataryada ike fanlar tamamen durduğuda oluyor .

2. Ben sorun yaşayanlardan biriyim, sorunlarımı düzeltip sattım bilgisayırımı . Ben 4 kez servise gittim benim işimi hiç yokuşa sürmediler. Gayet nazik ve ilgili bir şekiklde ilgilendiler . Gerekirse elimdekini alıp yeni modele geçirebileceklerinide söylediler fakat ben sıcak bakmamıştım değişimdense bilgisayarımın düzelmesini istemiştim. Hard diskimde bad sector vardı arayıp durumu belirttim kargo ile 1 adet hdd gönderdiler bende sorunlu hdd'yi kargoya verip onlara göndermiştim. Açıkçası bu iş çok hoşuma gitmişti ama gönül isterdiki hiç arıza olmasaydı . Kesinlikle ben o adamların işi yokuşa falan süreceğine inanmam

3. Ben karfo ile aldım . Yakınsanız elden alın ama elden alsanız bile sorun çıkarmayacak diye bir kural yok orda deneseniz bile belli başlı şeyler hariç bişey anlamazsınız . Benim bilgisayarda 2 ay bişey yoktu ondan sonra mavi ekranlar çıktı ortaya .

Sonuç olarak birazda şanş işi , ben alırken şansımı denerim eddim aldım ama şanssız çıktım . Benimle aynı cihazı kullanıp aynı işi yapanlarda sorun yokken ben sorun yaşadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

quote:

Arkadaşlar merhaba, Abra A5 V6.2.1 15'' modelini almayı düşünüyorum (16 gb bellek yaptıracagım). Ürünü kullanan veya monster kullanıcısı arkadaşlar var ise aşağıda belirttiğim bazı sorulara cevap verebilir mi özellikle 3. soru ?

1- Ben salonda kullanıyordum, sesinden şikayet eden olmuyordu. Genelde ben kulaklık taktığım için duymuyordum ama oyunlarda tam devirde ses çıkarıyor ama çok rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum . Sonuçta çift fanlı bir cihaz ve oyunlarda biraz ses çıkarması normal . Sadece internette gezinirseniz ses çıkarmaz, hatta bataryada ike fanlar tamamen durduğuda oluyor .

2. Ben sorun yaşayanlardan biriyim, sorunlarımı düzeltip sattım bilgisayırımı . Ben 4 kez servise gittim benim işimi hiç yokuşa sürmediler. Gayet nazik ve ilgili bir şekiklde ilgilendiler . Gerekirse elimdekini alıp yeni modele geçirebileceklerinide söylediler fakat ben sıcak bakmamıştım değişimdense bilgisayarımın düzelmesini istemiştim. Hard diskimde bad sector vardı arayıp durumu belirttim kargo ile 1 adet hdd gönderdiler bende sorunlu hdd'yi kargoya verip onlara göndermiştim. Açıkçası bu iş çok hoşuma gitmişti ama gönül isterdiki hiç arıza olmasaydı . Kesinlikle ben o adamların işi yokuşa falan süreceğine inanmam

3. Ben karfo ile aldım . Yakınsanız elden alın ama elden alsanız bile sorun çıkarmayacak diye bir kural yok orda deneseniz bile belli başlı şeyler hariç bişey anlamazsınız . Benim bilgisayarda 2 ay bişey yoktu ondan sonra mavi ekranlar çıktı ortaya .

Sonuç olarak birazda şanş işi , ben alırken şansımı denerim eddim aldım ama şanssız çıktım . Benimle aynı cihazı kullanıp aynı işi yapanlarda sorun yokken ben sorun yaşadım

Teşekkürler mesajınız için halen. Bir karar veremedim. gerçekten cihazı problemli çıkan cok fazla mesajla karşılaştım.

• ayvaras kullanıcısına yanıt
    Olacak o kadar, birde forum desteği olduğu için sorunu olan servisi aramadan buraya yazıyor . Halbuki basit bir iş bunlarda yeni alacakların gözünde büyüyor .
  • quote:

Olacak o kadar, birde forum desteği olduğu için sorunu olan servisi aramadan buraya yazıyor . Halbuki basit bir iş bunlarda yeni alacakların gözünde büyüyor .
    Bende yaklaşık 1 ay sonra almayı düşünüyorum bu Laptop'u hocam.
    Teknik serviste bir sorun çıkmayacağına inanıyorum ancak zaten elektronik alet sonuçta bu ne zaman ne yapacağı gerçekten belli olmuyor.
    Birde hocam burada çok fazla sorunlu mesajla karşılaşmanız normal. Çünkü sorunu olmayan adam neden gelip burada bulunsun ki (sorunlar açısından söylüyorum) bu yüzden buradan yola çıkmak çok mantıklı gelmiyor bana.
    Bakalım bizimki nasıl çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: termodynamic

Teknik serviste bir sorun çıkmayacağına inanıyorum ancak zaten elektronik alet sonuçta bu ne zaman ne yapacağı gerçekten belli olmuyor.
    Birde hocam burada çok fazla sorunlu mesajla karşılaşmanız normal. Çünkü sorunu olmayan adam neden gelip burada bulunsun ki (sorunlar açısından söylüyorum) bu yüzden buradan yola çıkmak çok mantıklı gelmiyor bana.

farklı ve mantıklı bir bakış acısı aslında
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: termodynamic

farklı ve mantıklı bir bakış acısı aslında

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ürün elime ulaştı izlenimlerimi paylaşıyorum.

Artılar-
    Windows 10 pro kurdum direk bir problem yaşamadım driver vs.
    Bilgisayar bildiğiniz hafif ve görünüşü gayet güzel. Tasarım acısından bi beklentim yoktu ama beklediğimden çok daha iyi çıktı.
    Genel olarak bir problemle karşılasmadım şuanlık ölü piksel, klavyede sıkıntı falan, mavi ekran yok şimdi :p

Eksiler-
    Tek eksisi bilgisayar bir kere durduk yere kitlendi ve hiç bir tepkime cevap vermedi dolayısıyla bende power tuşundan kapatmak durumunda kaldım. Bu durum gerçekten çok canımı sıktı ve korkuttu umarım bir daha yaşamam.

• quote:

quote:

Hocam, ben zorlamasam ve haklarımı bilmesem çoktan yokuşa sürülmüştü. Servisten geldi ölü piksel, 1 aydır serviste bekliyor cihaz zaten, 5. Verişimdi. Aradım adamları 5 ten öncesi garantide değil, ben de yargıtayın emsal kararlarını ve TSE standardının iptalini resmi olarak gösterince hiçbir şey diyemeden sadece servise gönderin dediler. Değişim istedim, zaten 4 hatadan sonrasında değişim hakkımız var, ben bilmediğim için başta onu da vermemişlerdi, ben onu da söyleyince değişimin çıktığını söylediler. Yani haklarımı bilmesem ölü pikselli aletle kalmıştım öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: validatedev

quote:

quote:

Hocam, ben zorlamasam ve haklarımı bilmesem çoktan yokuşa sürülmüştü. Servisten geldi ölü piksel, 1 aydır serviste bekliyor cihaz zaten, 5. Verişimdi. Aradım adamları 5 ten öncesi garantide değil, ben de yargıtayın emsal kararlarını ve TSE standardının iptalini resmi olarak gösterince hiçbir şey diyemeden sadece servise gönderin dediler. Değişim istedim, zaten 4 hatadan sonrasında değişim hakkımız var, ben bilmediğim için başta onu da vermemişlerdi, ben onu da söyleyince değişimin çıktığını söylediler. Yani haklarımı bilmesem ölü pikselli aletle kalmıştım öyle.

Alıntıları Göster
    IPS panel oldugundan dolayı ışık sızması problemi ile karsılasmaya hazır olun, buna takıntılı iseniz TN panele sahip modelleri tercih edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Saudade1903

IPS panel oldugundan dolayı ışık sızması problemi ile karsılasmaya hazır olun, buna takıntılı iseniz TN panele sahip modelleri tercih edin

Alıntıları Göster
    Bu akşam saat 5 civarı cyeni cihazıma kavuşmuş bulunmaktayım.Win 10 yükledim ve driverlarını internetten indirip sağolsun arkadaşıma kurdurdum.ilk izlenim olarak iyi geçer not aldı benden am esas notu yarın solidworks powermill ve autocad yükleyip deneyeceğim.söylemeden geçemiyeceğim hoporler ses konusunda cok cok zayıf yada baska bı ayarı varmı bılmıyorum arkadaslar.. 1 de fan,şarda yada şarssız sekilde kullanıldıgında cok hafif bı tırlama yapıyo bu sizce normal mi ama çok hafif.

• Yukarıda bahsedilen ses driverını kurdunuz mu hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeverDies7 -- 9 Eylül 2016; 15:22:58 >
  • NeverDies7 kullanıcısına yanıt
    kurdum hocam su an gayet tatmınkar ses..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.