Şimdi Ara

Monster T5 v14.1 vs Dell 7577 1060

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V14-1.html#.Wjk_jd9l-Uk +16 gb özelleştirme ilehttps://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7577-fb70d256f161c-i7-7700hq-16gb-1tb-256gb-ssd-6gb-gtx1060-156-ips-linux-pmu358774 dell 7577 arasında kaldım monster tulpar v13.1 ile ilgili kötü yorumlar var her yerde darboğaz ile ilgili acaba v14.1 de bunu düzelttiler mi bilmiyorum dell de ise 1060(max q) var 1060 dan %15 daha düşük bir ekran kartı bu yuzden monster daha cazip geliyor ama işte bu darboğaz sıkıntısı beni dell'e yöneltiyor.
    Yardım ederseniz sevinirim.

• Yahu sen nasıl bir kralsın bu konuyu açmaya geldim buraya görünce şok oldum :D bende bekliyorum pusuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaron ramsey -- 19 Aralık 2017; 19:47:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Dell ısı yalıtımında monsterden daha iyi olduğunu düşünüyorum
    -Monster, Dell'e göre biraz fazla kalın 35-36mm civarı, dell ise 24-25mm.
    -Medium, low, very low ayarlarda youtubede görmüştüm dell daha stabil ve daha performaslı çalışıyor.(1060 Q-Max için)
    -Fakat high ve ultrada oyun oynadığında 1060 daha performasnlı tabiki. Burada benim için önemli olan pubg gibi iyi bir sistem gereken oyunlarda dizüstü bilgisayar ultra max50-60 fps aldığın için (o da çok zor!) max Q ekran kartlı olan dell hem daha hesaplı hem de daha mantıklı geliyor bana açıkcası.
    Özetle cs go gibi küçük oyunlarda ultrada her türlü oynarsın ama pubg gibi büyük oyunlarda mediuma alıp oynamak en iyisi olacağı için her türlü Dell 7577

• Monster Tulpar T5 14.1 sahibi biri olarak cevap vereyim size. Aynı zamanda Dell 7577'yi de uzun bir süre araştırmış ve birkaç gün kullanmış biri olarak.

Dell 7577 ısı yalıtım ve soğutma olarak gayet iyi. Fakat Monster Tulpar T5 V14 çok çok daha iyi, içinde normal 1060 olmasına rağmen. Dell'de kırpılmış 1060 var yani, 1060q. Bu da %10 kadar performans kaybı demek. Şu an Monster Tulpar T5 V14 kullanıyorum, oyunlarda ultrada 70 ila 75 derece arası seyrediyor CPU (pubg-csgo-bf1-wow gibi oyunlarda), çok çok yüklenip saatlerce oynadığımda ise en fazla 80 gördüm. GPU genelde 70 derece. Dell 7577'de oyun oynadığımda CPU genelde 85-90 derecelerde seyretti ve en fazla 91 derece gördüm. GPU 70 dereceydi genelde. Yani Dell soğutma konusunda fena değil fakat Tulpar çok çok daha iyi.
    Dell'in klavyesini sadece beyaz ışık ile kullanabiliyorsunuz. Monsterin klayvesi normal klayve alırsanız bölgesel olarak istediğiniz rengi, mekanik klavye alırsanız istediğiniz tuşa bağımsız bir şekilde istediğiniz rengi atayabiliyorsunuz.
    Ekran kalitesi olarak birbirine çok yakın ekranlar, parlaklık olarak vs.
    İkisini de kullanmış biri olarak ben Monster derim. Dell'e göre çok büyük avantajları var.

Edit: Darboğaz sorunu sadece 8gb ram olarak alırsanız oluyor. 16gb ram'e yükselttiğinizde bahsedilen sorun gerçekleşmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empyyy -- 30 Ocak 2018; 19:45:5 >

• Kırpılmış 1060 ı çok sorun etmeyecekseniz ki testlere göre yer yer 3-10 fps bir fark oluyor kimisi için hayati fark dahi sayılmaz. Tasarım kasa kalınlığı soğutması vs düşünüldüğünde yeterli bir paket gibi duruyor 7577 işinizi fazlasıyla görecektir.
  • Rez

• Tulpar açık ara önde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.