Şimdi Ara

MONSTER TOUCHPAD OLAYINDA SON NOKTA.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
7.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar monster fl904 modeli bi laptop'um var. Aldığım günden beri çok menunum ama bir olay canımı çok sıkıyordu. Hepimizin bildiği touchpad manuel kapatma olayı. Sağolsun Kadir Bey farklı bir sürücü önererek bu işlemi program üzerinden kapatmamızı sağladı. (bkz. MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ sy. 99)

Fakat uzun ve inatçı uğraşlarım sonucu elantech firmasının son driver'ını buldum. (Elantech bizim touchpad'in üreticisi) Bu driver ile gelen özellikleri aşağıda okuduğunuz zaman eminim şaşıracak ve işinize çok yarayacak. Bazı özellikler diğer hiçbir laptop'da dahi olmayan özellikler.

Şimdi aşağıdaki link'ten driver'i indirip kurun.
    http://www.laptopvideo2go.com/drivers/touchpad/elantech_v5.0.36_32bit_ml.exe

Daha sonra laptop'u kapatıp tekrar açtığınızda sistem saatinin yanında touchpad benzeri bir simge çıkacak. Sağ tıklayıp property of touchpad'a tıklayın. İlk girişte bir uyarı verecek aldırmayın.

Şimdi de özelliklere gelelim:

Yukarıdaki menüden Touchpad'e gelip Tapping kısmında Enable ve Disable when typing kısmının önündeki kutucuklara tik koyun. Evet bu demektir ki touchpad açıkken siz yazı yazar yazmaz otomatik olarak kapatıyor.

Yukardaki ise benim anladığım kadarı ile apple'lardaki iki veya üç parmak ile sürükleme özelliği.

Scrolling bölümünde ise şöyle bir özellik ile karşılaşıyoruz. Sadece vertical (dikey) sürükleyici değil, horizontal (yatay) sürükleyici özelliğimiz de olmuş oluyor.

Benden şimdilik bu kadar. Umarım (ki öyle olacağından eminim) bu driver çok işinize yarayacak. Burada açıklamadığım özelliklerin ne olduğunu da yazan arkadaşlar olursa teşekkür ederim. Şu an çıkmak zorunda olduğumdan sizlere bu kadar yazabiliyorum.

Monster'lı güzel günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lizard35 -- 21 Aralık 2007; 0:11:16 >

• Bu driver XP için mi Vista için mi?
  • Ben xp'de kullandım sorun yok. Vista için de denemek lazım.
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.