Şimdi Ara

MP4'lerin Lyric Özelliği ... Buyrun Öğrenin !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Derler ya "AZİMLE ....., DUVARI DELER" ... Sounda Duvarı deldim ...
    Öncellikle bu konu üzerine Forumlarımızda araştırma yaptım ama bişiy Bulamadım
    Bi kaç kişi sadece konuşmuş ama anlaşılamıyodular ... ki Bende anlıyamadım

Neyse ... Bu konu üzerine GOOGLE'dan İngilizce aramlar yaptım ve bulduğum bilgiler ile
    Basitten bir girişte olsa MP4'üme Lyric attım ve Çalıştırmayı başardım ...
    Halen ÇÖMEZ'im ama tam nereli olduğundan emin olmadığım Lionel isimli arkadaş bana MSN'den
    MP4'lerin ince noktalarını göstermeye başladı .....

Kendisini Google'da yaptığım aramalarda Çin hostlu bir siteye bıraktığı Comment (Yorum)'dan buldum.
    Adresini vermişti ve Bende hemen MSN'ime ekledim ve aZ önce 10 Dakikalğına Online olup gitti
    O ara ... Önceden hazır indirğim (Yani Lyric'i önceden hazırlanmış) bir Şarkıyı MP4'e yükledik
    ve Dediği talimatları yerine getirdikten sonra MP4'ümde Lyriclerde görülmeye başladı ...

Arkadaşlar; İşin aslı Forumlarımızda bu konuyu anlatan bir Topic'in olup olmadığı konusunda Emin değilim
    ama Dediğim gibi 'ARAMA' özelliği ile sitemizi karıştırdım ama tatmin edici bilgiler bulamadım
    ve Sizlerinde bulamadığını veya bilmediğini varsayarak ihtyacınız olur diye yayınlamaya karar verdim ...

Neyse ... Ayrıca bu Topic'de MP4 PLayer'lara TEMA - OYUN - FIRMWARE gibi Bilgilerde eklemeye çalışacam ...
    Şimdilik konu ismi sadece Lyric nedeni ise Lienol sadece bu Özelliği öğretti, Ayrıca Lyric hazırlama programı
    üzerinede bişiyler konuşmaya çalışırız ... Böylece Benim, Lionel'in ve sizlerinde katkısıyla belki Mp4'lerimize
    Bi kaç güzel şey ekleyebiliriz ....

Şimdi LYRIC ile Başlıyalım;

Arkadaşlar;
    *Öncelikle ya program ile bir Lyric dosyası hazırlayacaksınız ( Programı nasıl temin edebileceğinizi sonra analatacam) yada İnternetten hazır bulunan ŞARKI ve LYRIC dosyasını indirin ...

Ben bu yollardan her ikisini denedim ... fakat kendim bi Lyric dosyası hazırlayamadım, çünkü Programı kullanmayı halen çözemedim ...
    Hazır şarkı ve Lyric'i My MPx PLayer .org'dan indirdim ...
    [Site'de Download > Samples > Sample Audio sayfasından bir MP3 seçiyor ve Download ediyorsunuz ...] Ardından indirmiş olduğunuz LYRIC'li MP3'ü
    MP4 PLayer'inize yüklüyorsunuz ....

Yanlız bu Lyric konusunda dikkat etmeniz gereken hususlardan biri LYRIC Dosya ismi ile MP3 Dosyasının ismi aynı Olmaldır ...
    Örneğin : MP3 -> Deftones - Bored.mp3
    Lyric -> Deftones - Bored.lrc

Yoksa Lyric dosyası MP3'ü tanımaz ve Aktif hale geçmez ...

Lyric'li Mp3'ü MP4 PLayer'ınıza yükledikten sonra MP4 PLayer'i açın, MP3'ün bulunduğu Dosyaya girin ve
    Şarkıyı 'PLAY' tuşu ile Oynatın ....
    Bundan sonra Mp4'ün ekranında bulunan 'LYRIC' yazılı kısmın yanında o zamana kadar KIRMIZI
    yanan İşaretin YEŞİL olup olmadığını kontrol edin (Cümle düşük oldu ama Siz anlmaya çalışın :D)

Kendim Google'dan felan MP4 Ekran Görüntüsü aradım ama bulamadım ondan Lütfen ne demeye çalıştığımı Anlayın =)

Neyse eğer dediğim gibi KIRMIZI - YEŞİL'e dönmüş ise bunun anlamı; Mp4 PLayer LYRIC'lı şarkı olduğunu ve Lyric özelliğinin O MP3 için AKTİF olduğunu bildiriyor ...
    Artık LYRIC'in ekrana gelmezini sağlamanız lazım Bunuda ;
    Mp4 PLayer'inizde bulunan M = MODE/MENU yani Ana Ekrane gelmenizi, Ana Ekrande olduğunuz zaman MP3 - VIDEO - EBOOK gibi bölümlere girişinizi sağlayan, Nam-î Diyar ENTER olan tuşa bir Süre basıyorsunuz ...
    Eğer bu işlemden sonra Mp4'ün ekranına LYRIC gelirse ... Demekki Olay Bittmiştir ... ve Hayırlı Olsun

Artık, Hem şarkı dinleyip hemde şarkı sözlerini Takip edebilirsiniz ...
    Şimdilik umarım ki Siziler anlatımımı AnLamış ve Uygulayabilmişsinizdir ...
    İşin aslı her zaman görsel Öğretimi desteklerim ki Bilirsiniz öğrenmede daha etkili oluyor ama Mp4 Ekran Görüntülerini bulamadığım için Şİmdilik bu şekil devam edecez ...

Arkadaşlar; Mp4 PLayer'inizle ilgili bir çok dökümanı My MPx PLayer .org'dan Bulabilirsiniz ... Ayrıca sitenin Forumlarıda var ama Dün akşam kafam çok karışık olduğu için forumların İçeriğini pek araştırmadım ama Orada da mükemmel bilgiler olduğuna eminim ...

Lyric Hazırlama programınıda yine Bu sitenin DOWNLOAD Bölümünden indirebilirsiniz ...
    Lyric hazırlama programını indirmek için burayı TIKLAYIN

Ayrıca MP4 için Tema ve Oyunlarda orada Bulunmaktadır ... Yanlız oyunlar sadece 2 tane, nedenide TELİF Hakları ile korunmaları ki MP3 ve Oyun indirmelerinde sitede "Bunun 24 Saat içinde Siliniz" gibi bir Sözleşmede yaptırılıyor ...

Şimdilik aktaracaklarım bu kadar ve kendisini Güney Amerikalı olduğunu düşündüğüm LIONEL isimi Dostum ile biraz daha konuşup, yeni bilgiler aldıkca ve kendimde Araştırtığım bilgileri Burada sizlere Paylaşmaya çalışacam ...

Evet ... Geç oldu ... Artık HOŞCAKALIN ....

• downoald bölümü nerde??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Punisher94

downoald bölümü nerde??

Nasıl yani ??
  • saolasın kardeş
  • bu sitenin downoald bölümü nerede
  • bu sitenin downoald bölümü nerede
  • Al ...http://mympxplayer.org/dload.php
    Tıklarsan, Girersin
  • eyw.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.