Şimdi Ara

MSI B450 TOMAHAWK MAX - Bağlantıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX aldım bağlantılarını neredeyse tamamladım bağlantılarımı kontrol edebilecek varsa mesaj bırakabilir mi?
    Bir sonraki güncellemede tüm görüntüleri paylaşacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin2074 -- 17 Temmuz 2020; 12:12:45 >

• Ben de tomahawk max aldım ve kurulumunu yaptım. Tabi, elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • Thermaltake versa j24 rgb kasanın diğer yanında küçük bir kart var sanırım rgb kontrolcü,kablosunun iki ucu var 4 pin dişli diğeri 4 pin delikli
    Ne işe yarıyor bunlar?
    Nereye takmam gerek?

• Maalesef böyle bir kontrolcü yok bende ancak şu konuda tam sizin sorduğunuz şey sorulmuş ve çözülmüş.

[Çözüldü] Thermaltake versa J24 RGB kontrolcü kablosu

JRGB1 veya JRGB2 pinlerine takılacak. "Fanların üstündeki RGB'leri anakart üzerinden yazılım ile kontrol edilmesini sağlıyor"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeN7 -- 17 Temmuz 2020; 15:13:54 >
  • EgeN7 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler oldu :)
    Buzzer (dahili speaker) i de taktım.

Şimdi ilk kez çalıştıracağım,umarım kaza bela çıkmaz.
  • Ne demek, yardımcı olabildiğime sevindim. Umarım sorunsuz çalışır
    Çalışmadı,Güç almıyor galiba.Bilmiyorum hiç çalışmadı.
  • İlla ki dikkat etmişsinizdir ancak gözünüzden kaçan bir şeyler olabilir. Özellikle 20+4 pin ATX kablosuna dikkat edin, 4+4 pin CPU kablosu da aynı şekilde. Yerlerine tam oturmamış olabilirler.

Ancak bunların dışında benim aklıma gelen kasanın anakarta giden açma kapama tuşu bağlantısının yanlış pine takılmış olması. Ben de aynı hatayı yaptığım için belki olabilir diye düşünüyorum.

MSI HOW-TO CHANNELyoutube
    MSI® HOW-TO install front panel connectors (JFP1)
    https://www.youtube.com/watch?v=DPELIdVNZUI&feature=youtu.be

Çalıştı çok teşekkürler :D
    İyiki varsın dostum.

Power tuşu yanlıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin2074 -- 17 Temmuz 2020; 16:19:15 >
  • emin2074 kullanıcısına yanıt
    Üçlü pinli speaker çıkışı ne işe yarıyor hocam? Benim kasadan da çıkmıştı attım bir kenara duruyor öyle.
  • Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Hangi üçlü pin hocam :)
    Üçlü pin var mıydı?
    O speaker yazan hocam. Yazdıktan sonra internetten baktım sistem sıkıntılı mı değil mi diye anlamaya yarıyormuş.
  • Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Anlayamadım...
    Haydaa galiba birşey atladım :(
    Bazı anakartlarda post-code dediğimiz ufak bir ekran var. Post code iki haneli bir ekranda çeşitli rakam ve harflerle size anakartın durumunu belirten bir tanılama aygıtı gibi düşünebilirsiniz.
    Buzzer'da az çok aynı mantıkta çalışır fakat size görsel bir uyarı yerine sesli uyarı yapar. Örneğin eski , buzzer bağlı kasalarda pc boot ederken tek bir bip sesi gelirdi, yani makine normal şekilde boot ediyor anlamındaydı. Kısa, 3 bip sesi bir çeşit sorunu temsil ederdi gibi.
    Buzzer bağlamanız şart değil, anakartınız buzzer olmadan da gayet çalışabilir. Zaten anakartın üzerinde "debug light" denilen, herhangi bir sorun durumunda yanarak hangi bileşende sorun yaşandığını gösteren 4 adet LED mevcut. Bu LED'ler 24 pin bağlantı noktasının üst kısmında görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 17 Temmuz 2020; 20:41:37 >
    Hocam üstteki arkadaşta bahsetmiş onun yerine iş yapan EZ DEBUG LED var. Nerde ne hata olduuğunu ordan görüyorsunuz. Eksik bir şey yok yani hocam merak etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F996CAA7D

Bazı anakartlarda post-code dediğimiz ufak bir ekran var. Post code iki haneli bir ekranda çeşitli rakam ve harflerle size anakartın durumunu belirten bir tanılama aygıtı gibi düşünebilirsiniz.
    Buzzer'da az çok aynı mantıkta çalışır fakat size görsel bir uyarı yerine sesli uyarı yapar. Örneğin eski , buzzer bağlı kasalarda pc boot ederken tek bir bip sesi gelirdi, yani makine normal şekilde boot ediyor anlamındaydı. Kısa, 3 bip sesi bir çeşit sorunu temsil ederdi gibi.
    Buzzer bağlamanız şart değil, anakartınız buzzer olmadan da gayet çalışabilir. Zaten anakartın üzerinde "debug light" denilen, herhangi bir sorun durumunda yanarak hangi bileşende sorun yaşandığını gösteren 4 adet LED mevcut. Bu LED'ler 24 pin bağlantı noktasının üst kısmında görülebilir.
    Harika ben bağladım yine de ama bip sesi çıkmadı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.