Şimdi Ara

Msi Ge62 İşlemci Isınması Oyun Anında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ge62 2qc apache laptop kullanıyorum işlemci ısınmasından vb sebeplerden servise yolladım yeni geldi. 2 fanı, 1TB lık HDD ve termal macununu değiştirdiler laptobun biraz daha iyi ama oyun oynarken ekran kartı 65-75 derece arasında gidip gelirke işlemci kafayı yiyor 85-90 derecelerde sürekli ve laptobun üstü çok ısınıyor.
    Bios sürümü de güncel halbuki. Ekran kartı GTX 960M İşlemci İ7 5700HQ. İnternette cok araştırdım bir çözüm bulamadım kafayı yemek üzereyim işlemci oyunlarda niye bu kadar ısınıyor anlamadım önceden böyle ısınmıyordu. Oyun olarak da Fifa 17 oynuyorum yani her laptopla oynayabileceğiniz bir oyun. Bir bileni bu sorunla karşılaşanı varsa yorumlarınızı bekliyorum

Oyun anındaki ısı değerlerini fotograf olarak koyuyorum.
    1.fotoğrafta turbo fan devre dışı
    2.fotografta turbo fan ÇALIŞIYOR
    Gördüğünüz üzere turbo fan sadece ekran kartının ısı değerini 3-5 derece düşürmüş cpu değerini 1 derece bile değiştiremedi.

Isınma sorunundan dolayı bundan önce 2 kere servise yollamıstım bios ve ec güncelleyip sorunu halletmiştiler ve bence sorun yine bios ile alakalı biosu tekrar silip yüklemek mümkün mü? Ne tavsiye edersiniz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.