Şimdi Ara

MSI K7N2 Delta'da AMD2500 neden 3200 olmaz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • msi bordlarda o.c yapamayanlara yardımcı olunur
  • Daha önce amd 2.5 kullanırken mainboard ım msı-k7n2-delta-ılsr ıdı baya memnundum baba bi mainboard bence ANTALYA gibi sıcak bi memlekette banamısın demedi 5 gün pc 24 saat açık bıraktıgımı bilirim download için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fletch -- 9 Haziran 2005, 18:01:49 >
  • senin sorunun bence sen fsb yi 180 nin üzerine çıkranıca rem hızları 460 lara yaklaştığı için bios başlamıyor ya remlerin ddr333 eğer 400 ise normal kullanımda 166fsb 200*2=400ddr hızlarını kullanıyorsun sen fsb hızını arttırdıkca ddr hızı400 ün üzerine çıkıyor rem bunu kaldıramadığı için bios bilgisayarı başlatmıyor inanmıyorsan bilgisayar başlamayınca arkdaki hata kod ledlerine bak rem hatası verecektir emin ol ki MSI senden çok daha zeki bir anakarttır
  • quote:

Orjinalden alıntı: loyloy

senin sorunun bence sen fsb yi 180 nin üzerine çıkranıca rem hızları 460 lara yaklaştığı için bios başlamıyor ya remlerin ddr333 eğer 400 ise normal kullanımda 166fsb 200*2=400ddr hızlarını kullanıyorsun sen fsb hızını arttırdıkca ddr hızı400 ün üzerine çıkıyor rem bunu kaldıramadığı için bios bilgisayarı başlatmıyor inanmıyorsan bilgisayar başlamayınca arkdaki hata kod ledlerine bak rem hatası verecektir emin ol ki MSI senden çok daha zeki bir anakarttır

Bence arkadaşı dinle sen boardda sorun arama
  • arkadaşım bende sempron aldım ve bu kartla bi türlü oc yapamadım biostan ne yaptımsa olmadı olmadı olmadı cıldırdım hiçbir şekilde olmadı 2,0 volt verdim işlemci olmadı ...bi gün msı core center ırnı deniyeyim dedim birde baktım ki işlemci benim 220 fsb görüverdi hiç bi sorun yok hemde gümlük kullanıyorum dandik elexir remlere 3,2 verdim işlemcimde 1,850 de canavar gibi daha gidcek ama işlemci votaj istiyo yaw yanacak valla borda beni utandır dı doğrusu bence işlemcini değiştirmaden bi dene derim ama biosta hiç bişeye dokunma sadece timinglere dokun

• lsr lar pek iyi degil fsr lere gore ram özellikle sorun cıkartıyor overclock olayında,dusuk timingler de calıstıramamıstım ram i ben bu mobo ile ama seninki cpu interface i disable yapmamandan dolayı olabilir yoksa bende o anakartla (d.o.c ile ) 220 fsb goruyordum..ama ram olayı yuzunden an7 ye terfi ettim..
  • valla ben a2500+ k7n2 delta l 200 fsb yapınca 3200+ oluyodu

220fsb yaptım yandı
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

valla ben a2500+ k7n2 delta l 200 fsb yapınca 3200+ oluyodu

220fsb yaptım yandı

• arkadaslar bu k7n2 delta serisinin (platinum, lsr vs.) üç tane bios sürümü var
    b30 b40 ve b50
    b40 ve b50 kullanıyorsanız aletin stabil calısması ve overclock olması için bios taki otomatik overclock zımbırtısı d.o.t yi acmanız gerek. manual overclock olmuyor.
    b30 da ise tam tersi d.o.t. kapalıyken stabil oluyor alet ve herseyi manual yapabiliyorsunuz.

eski bios a donebilmek için flashlarken sonuna /f anahtarı koymanız gerek.
    yani soyle komut satırı

"AWFL833D W6570NMS.B30 /F"

b30 msi in sitesinde var

http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=613&kind=1

• bende de var k7n2delta lakin 2 aydır garantide 200 fsb de bios uçtu, sonra biosu söken heyvan soketi kırdı , sonra yapıldı diye geldi ama çalışmadı hala bekliyoruz biz bu bekleme esanasında 3 rev sistem atladık
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

bende de var k7n2delta lakin 2 aydır garantide 200 fsb de bios uçtu, sonra biosu söken heyvan soketi kırdı , sonra yapıldı diye geldi ama çalışmadı hala bekliyoruz biz bu bekleme esanasında 3 rev sistem atladık

Nasıl oluyorda 200 fsb de bios uçuyor anlamadım.O anakartın özelliklerinde zaten 200mhz fsb desteği var.Bir şey olacak ise işlemciye olması lazım bence.Yanılıyorsam düzeltin arkadaşlar...

• MSI K7 delta-l var .2500 bartonu 1,7 V ile rahat 3200 görüyorum. Fakat aralarda ram ayarı gerkiyor. Ram voltajı olarak 2,5 -2,7 arası var daha üst değer görenler nasıl yapıyorlar?
  • valla bende dandik elexir remlere 3,1 veriyorum işlemciyede 1,850 bir ara sinirlendim 2,0 verdim. bişey olmadı olabir ama ben core centerdan yapıyorum yaw
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.