Şimdi Ara

MSI mı DEll mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben laptop almayı düşünüyorum ilk önce dell almayı düşündüm fakat msı nın aşağıdaki ürününü görünce tereddüte düştüm, çünkü benim almak istediğim dell modelinden daha üstün özelliklere sahip ama bildiğiniz gibi sadece ekrandakiözelliklerle almamak lazım.. sonradan problem çıkarması bakımında servis bakımından ne durumdadırlar bilmiyorum.. fiyat olarak da aynı fiyatlar..
    bu konuda bildi sahibi olanlar olumlu yada olumsuz görüşlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.. ama lütfen reklam amaçlı yazılmasın hem firmaların hakkı söz konusu hemde size danışan insanın hakkı...
    şimdidenn teşekkür ediyorum.
    laptoplar şunlar:

MSI PR200 SANTAROSA CORE 2 DUO(T7700)2,4GHZ-2GB-250GB-MAX.384 MB-12,1"-DVDRW-WVPRE

DELL XPS1330 CORE2DUO T7500 2.2GHZ-2048MB-250GB-128MB GO8400 TC-13.3''-DVDRW-WVPRE

• MSI 12.1'' - DELL ise 13.3'' öncelikle karar vermen gereken konu bu , bence notebook için 14.1 ve 13.3 uygun boyutlar.ben DELL XPS derim.
  • teşekkürler spiritc85
    ama sorun sadece ekran değilki
    şöyle diyim ben bilg.mühendisliği okuyorum, bitti sayılır aslında. bir çok yazılım programı kullanıcam, oyun oynamak için de almıyorum ama alığım bilgisayara programları yüklediğimde yavaşlamasın, donmasın, gittikçe hantallaşmasın istiyorum... bir kaç programı birlikte problemsiz kullanayım istiyorum.. donanımları arıza çıkarmasın, servisi problemli olmasın istiyorum
    biliyorum bu insan ürünü heristediğim olmaz ama :) bilenlerden, kullananlardan ikisi arasındaki performans farkını karşılaştırmasını rica ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: kardess

teşekkürler spiritc85
    ama sorun sadece ekran değilki
    şöyle diyim ben bilg.mühendisliği okuyorum, bitti sayılır aslında. bir çok yazılım programı kullanıcam, oyun oynamak için de almıyorum ama alığım bilgisayara programları yüklediğimde yavaşlamasın, donmasın, gittikçe hantallaşmasın istiyorum... bir kaç programı birlikte problemsiz kullanayım istiyorum.. donanımları arıza çıkarmasın, servisi problemli olmasın istiyorum
    biliyorum bu insan ürünü heristediğim olmaz ama :) bilenlerden, kullananlardan ikisi arasındaki performans farkını karşılaştırmasını rica ediyorum

söylediklerine göre dell daha iyi bir seçim olacaktır. ufak tefek problemlerde netten araştırma yaparak sorunu çözmen MSI 'a göre daha kolay olacaktır ayrıca dell 'in 8400
    ekran kartına sahip olması da bir avantaj kısacası dell daha iyi bir tercih olacaktır.
    arıza işine gelince bu elektronik işi birazda şans işi ama iş servise gelince bu konuyu forumda MSI PR200 ve DELL XPS kullanıcılarının açtığı topicler var ordaki arkadaşlara danışmanı tavsiye ederim.
    sonuçta sana en doğru bilgiyi , yazdığın modelleri kullananlar verecektir.

• DELL INSPIRON 1720

Intel T7500 Core 2 Duo 2.2 GHZ 800Mhz 4M L2 Cache İslemci
    4 GB 667 MHZ RAM
    160G 5400RPM SATA hard disk
    NVIDA GEFORCE 8600 GT ekran KARTI
    17'ekran (1920 x 1200) HD glossy UltraSharp
    Roxio Integrated High Definition Audio 2.0
    8X DVD+/-RW Dual Layer Drive
    8-in-1 memory card reader
    Integrated 2.0M Pixel Creative Webcam
    Dell Wireless 1505 Wireless-N Mini-card
    Integrated 10/100 Network Cardand Modem
    Bluetooth Dell Wireless 355
    54mm ExpressCard slot
    Microsoft Windows Vista Home Basic Edition
    56 WHr 6-cell Lithium Ion Prim

Kullanıyorum ve çok memnunum şiddetle tavsiye ederim
  • ekran kartları çok faklı, dell de 8400 128 mb eksternal ekran kartı var ram ile baraber 895 MB'a çıkıyor. MSI ise dahili ve max 384 MB'a çıkabiliyor.

Kalite farkını söylemiyorum bile...
  • quote:

selamlar arkadaşlar..
    ben laptop almayı düşünüyorum ilk önce dell almayı düşündüm fakat msı nın aşağıdaki ürününü görünce tereddüte düştüm, çünkü benim almak istediğim dell modelinden daha üstün özelliklere sahip ama bildiğiniz gibi sadece ekrandakiözelliklerle almamak lazım.. sonradan problem çıkarması bakımında servis bakımından ne durumdadırlar bilmiyorum.. fiyat olarak da aynı fiyatlar..
    bu konuda bildi sahibi olanlar olumlu yada olumsuz görüşlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.. ama lütfen reklam amaçlı yazılmasın hem firmaların hakkı söz konusu hemde size danışan insanın hakkı...
    şimdidenn teşekkür ediyorum.
    laptoplar şunlar:

MSI PR200 SANTAROSA CORE 2 DUO(T7700)2,4GHZ-2GB-250GB-MAX.384 MB-12,1"-DVDRW-WVPRE

DELL XPS1330 CORE2DUO T7500 2.2GHZ-2048MB-250GB-128MB GO8400 TC-13.3''-DVDRW-WVPRE

arkadaşlarında söylediği gibi ekran kartları farklı,grafik hafızası senin için önemli olacağından DELL doğru tercih olacaktır.
    http://www.e-turuncu.com/default.asp?git=9&urun=30701

• teşekkürler arkadaşlar..
    bir kedi gördüm sanki verdiğiniz linkteki del xpsnin fiyatı vatan ve golddakine göre daha uygun ama oradaki özelliklerde farklılık var sanki yoksa aynı ürün mü tıpa tıp aynıysa fiyat farkı neden kaynaklanıyor acaba?
    turuncu sitesindeki dellin cpu hızı 2.0 ama normlade bu modelin 2.2 olması gerek...
  • quote:

teşekkürler arkadaşlar..
    bir kedi gördüm sanki verdiğiniz linkteki del xpsnin fiyatı vatan ve golddakine göre daha uygun ama oradaki özelliklerde farklılık var sanki yoksa aynı ürün mü tıpa tıp aynıysa fiyat farkı neden kaynaklanıyor acaba?
    turuncu sitesindeki dellin cpu hızı 2.0 ama normlade bu modelin 2.2 olması gerek...

turuncu'da da 2.2,özelliklerini karşılaştırınca aynı gibi görünüyor.fiyat farkı uyguladıkları kar oranı ile alakalı olabilir.aynısı olup olmadığını forumun ustaları inceleyip cevaplarsa daha sağlıklı olur
  • 2.0 dı.. düzeltmişler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.