Şimdi Ara

MUHABBET KUŞUM ACAYİP SESLER ÇIKARIYOR YARDIM!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
40.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR DÜN YENİ MUHABBET KUŞU ALDIM. MUHABBET KUŞUM ANORMAL ÖTÜYOR. GICIRTI GİBİ SESLER ÇIKARIYOR. NE YAPMALIYIM ACİL YARDIM EDİN!!!

• Yapay Zekanın Yanıtı

Muhabbet Kuşunuz Acayip Sesler Çıkarıyorsa

Muhabbet kuşunuzun garip sesler çıkardığını fark ediyorsanız, bunun nedeninin tıbbi bir rahatsızlık, davranışsal sorunlar veya çevresel faktörler olabileceğini bilmelisiniz.

Tıbbi Nedenler

• Solunum Problemleri: Gıcırtı veya hırıltı sesi, solunum problemlerine işaret edebilir. Bu durumda, muhabbet kuşunuzu derhal bir veterinere götürmeniz gerekir.
    • Bağırsak Sorunları: İnleme veya ağlama gibi sesler, mide veya bağırsak rahatsızlığına işaret edebilir. Muhabbet kuşunuzun dışkısında değişiklikler veya iştahsızlık gibi diğer semptomlar da varsa, bir veterinere danışın.

Davranışsal Sorunlar

• Dikkat Çekme: Muhabbet kuşunuz, ilgi veya ikramlar için dikkat çekmek amacıyla garip sesler çıkarabilir. Bu durumda, kuşunuza daha fazla dikkat edin veya ona eğlenceli oyuncaklar sağlayın.
    • Stres veya Korku: Muhabbet kuşunuz yeni bir ortama, yüksek seslere veya diğer evcil hayvanlara maruz kaldığında stresli veya korkmuş olabilir. Bu durumda, kuşunuza sakin ve güvenli bir ortam sağlayın.

Çevresel Faktörler

• Kapı Gıcırtısı: Muhabbet kuşunuz kapıların veya pencerelerin gıcırtı sesine benzeyen sesler çıkarabilir. Bu, bir tehdit algısı veya merakın bir işareti olabilir. Gıcırtı sesini ortadan kaldırmak için kapıları ve pencereleri yağlayın.
    • Elektronik Cihazlar: Bazı elektronik cihazlar, muhabbet kuşları için rahatsız edici yüksek frekanslı sesler yayabilir. Bu cihazları kuşunuzdan uzak tutun.

Diğer Hususlar

• Kıskançlık: Birden fazla muhabbet kuşunuz varsa, biri diğerine karşı kıskançlık nedeniyle garip sesler çıkarabilir.
    • Uyku Eksikliği: Yeterince uyumayan muhabbet kuşları huysuz olabilir ve garip sesler çıkarabilir. Kuşunuza 10-12 saatlik düzenli uyku sağlayın.

Muhabbet kuşunuzun garip sesler çıkarmasının nedenini belirlemekte zorlanıyorsanız, bir veterinere danışmanız önerilir. Veteriner, kuşunuzu muayene edebilir, altta yatan bir tıbbi durumu teşhis edebilir veya davranışsal sorunlara yönelik önerilerde bulunabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yardim edebilecek yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk hafta rahatsız etmeyin kuşu uzattan sevin sadece konusun ortam değişikliği yeni evine alışması zaman alır çıkardığı ses bıcırma gibi mi?
  • EVET BICIRMA GİBİ BİRDE BU SABAH KALKTIĞIMDA BURNU BİRAZ KANAMIŞ ACABA NEDEN KANAMIŞ OLABİLİR? LÜTFEN YARDIM EDİN!
  • eski acik KUŞUM ACABA HASTAMI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner1441

EVET BICIRMA GİBİ BİRDE BU SABAH KALKTIĞIMDA BURNU BİRAZ KANAMIŞ ACABA NEDEN KANAMIŞ OLABİLİR? LÜTFEN YARDIM EDİN!

Bütün kuşlar çıkartıyor o sesi. Onda korkulacak bişey yok. Burnuna gelince kaşırken kendi kantmış olabilir. Dişi ve baya büyük bi kuş gibi geldi eş al yanına yanlız kalmasın. Dişi ler zaten normaldede fazla hareket etmezler.

• BAZEN KABARIYO. AMA KAFESTEN DIŞARI ÇIKARTIYORUM OYNUYORUM ONUNLA KABARIKLIĞI GİDİYO NEDEN KABARIYODUR ACABA?
  • mubişim kullanıcısına yanıt
    BAzen KABARIYO. AMA KAFESTEN DIŞARI ÇIKARTIYORUM OYNUYORUM ONUNLA KABARIKLIĞI GİDİYO NEDEN KABARIYODUR ACABA?
  • quote:

BAZEN KABARIYO. AMA KAFESTEN DIŞARI ÇIKARTIYORUM OYNUYORUM ONUNLA KABARIKLIĞI GİDİYO NEDEN KABARIYODUR ACABA?

Vücut sıcaklığını dengelemek için. Üşütmüş olabilir. Suyuna limon karıştır 4~5 damla. Her gün değiştirerek 4~5 gün kullan. Herhangi bi hastalık belirtisi yoksa bile limonlu su ver iyi gelir bişey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mubişim

quote:

BAZEN KABARIYO. AMA KAFESTEN DIŞARI ÇIKARTIYORUM OYNUYORUM ONUNLA KABARIKLIĞI GİDİYO NEDEN KABARIYODUR ACABA?

Vücut sıcaklığını dengelemek için. Üşütmüş olabilir. Suyuna limon karıştır 4~5 damla. Her gün değiştirerek 4~5 gün kullan. Herhangi bi hastalık belirtisi yoksa bile limonlu su ver iyi gelir bişey olmaz.

TAVSİYENİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM UYGULAYACAĞIM.
  • alışana kadar normaldir ama ishal falan olmasın yeni almıssınız iyi gözlemleyin hasta olmasın ceyranda bırakmayın kusu ishal oldugunu hissedersen kabarma sürekli olursa yeme ilgisi yoksa veterinere gitmelisiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.