Şimdi Ara

Muhabbet kuşumun ölüm sebebi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta önce 2 tane muhabbet kuşu almıştım.epey mutluydular.dün akşam ilk kez sularına vitamin koydum ve ilk kez onları serbest bıraktım.Dişi olan hep avizeye falan kondu hiç yere inmedi.Erkek ise hep yerlerde dolaştı parkelerin kenarlarını falan kemirdi,süs bitkilerini kemirdi.Sonra sabah erkek kuş durgunlaştı.tuvaletini yapmaya çalışıyodu ama yapamadı.Çok zorlandıktan sonra en sonunda biraz yaptı.1-2 dk sonra da öldü :(
    Aklımda 2 ihtimal var
    1)sindiremeyeceği bir şeyi yediği için ve çıkartamadığından öldü
    2)Vitamini çok fazla koydum sanırım onun bi etkisi oldu.
    Vitaminin bi yan etkisi falan var mı?Yada aldığımdan beri hasta olup 1 hafta dayanıp ölme ihtimali var mı?Şimdi bi daha kuş almaya gidicem ama nasıl seçicem bilmiyorum.Hastalıklı bi kuş gelmez umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: f.alan

1 hafta önce 2 tane muhabbet kuşu almıştım.epey mutluydular.dün akşam ilk kez sularına vitamin koydum ve ilk kez onları serbest bıraktım.Dişi olan hep avizeye falan kondu hiç yere inmedi.Erkek ise hep yerlerde dolaştı parkelerin kenarlarını falan kemirdi,süs bitkilerini kemirdi.Sonra sabah erkek kuş durgunlaştı.tuvaletini yapmaya çalışıyodu ama yapamadı.Çok zorlandıktan sonra en sonunda biraz yaptı.1-2 dk sonra da öldü :(
    Aklımda 2 ihtimal var
    1)sindiremeyeceği bir şeyi yediği için ve çıkartamadığından öldü
    2)Vitamini çok fazla koydum sanırım onun bi etkisi oldu.
    Vitaminin bi yan etkisi falan var mı?Yada aldığımdan beri hasta olup 1 hafta dayanıp ölme ihtimali var mı?Şimdi bi daha kuş almaya gidicem ama nasıl seçicem bilmiyorum.Hastalıklı bi kuş gelmez umarım.

vitaminden kuşun öleceğini sanmam büyük ihtimalle sana hastalıklı verip seni kazıklamıştır petshopçu.yarın kuşun ölüsünü git ona götür bağır adama sonra 2 tane kuş verir sana beleş
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• neyse gittim aldım.İlk kuş tecrübemde böyle bi olay kötü oldu:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.alan

neyse gittim aldım.İlk kuş tecrübemde böyle bi olay kötü oldu:(

yaşı felan doğrudur umarım h.o.
  • Evde açıkta bitki varmı? Çiçek falan yada o küçük ağaç tarzı şeylerden onları kemirdiyse tahminde falan bulunmuyorum %100 onlardan ölmüştür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.