Şimdi Ara

Mühendislik İngilizce okumak !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
29.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler mesela fizik mühendisliği yada elektrik elektronik mühendisliğini ingilizce okumak çokmu zordur ? normalimi yoksa ingilizce olanımı daha iyidir ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

İngilizce Mühendislik Okumak

Mühendislik eğitimi almak isteyenler için İngilizce olarak okumak birçok avantaj sunar. Bu seçenekleri değerlendirmeden önce, mühendislik İngilizce okumakla ilgili bazı önemli hususları göz önünde bulundurmanız gerekir.

İngilizce Mühendislik Okumak Zor mu?

İngilizce mühendislik okumak, Türkçe okumaya kıyasla daha zor olabilir. Bunun nedeni, teknik terimlerin ve konseptlerin İngilizce karşılıklarını öğrenmeniz ve bunları akıcı bir şekilde kullanmanız gerekmesidir. Ancak, İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için kaynaklar mevcuttur ve bu da öğrenme sürecini kolaylaştırabilir.

İngilizce Mühendislik Okumak için Avantajlar

İngilizce mühendislik okumak, aşağıdakiler gibi birçok avantaj sunar:

• Uluslararası Kariyer Fırsatları: İngilizce, mühendislik alanında kullanılan uluslararası bir dildir. İngilizce mühendislik diplomasına sahip olmak, yurtdışında çalışma fırsatlarını artırır.
    • Daha Geniş Kaynaklara Erişmek: İngilizce teknik literatür, araştırmalar ve konferans materyalleri açısından daha geniş bir kaynağa sahiptir.
    • İletişim Kolaylığı: Mühendisler genellikle uluslararası meslektaşları veya müşterileriyle iletişim kurarlar. İngilizce mühendislik okumak, bu iletişimin daha kolay ve verimli olmasını sağlar.
    • Dil Becerilerinin Gelişimi: İngilizce mühendislik okumak, İngilizce dil becerilerinizi önemli ölçüde geliştirecektir. Bu, hem kişisel hem de mesleki gelişiminiz için faydalıdır.

İngilizce Mühendislik Okunmalı mı?

İngilizce mühendislik okuyup okumayacağınıza karar verirken, aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir:

• Dil Becerileriniz: İngilizce dil becerileriniz zaten iyiyse veya geliştirmeye istekliyseniz, İngilizce mühendislik okumak sizin için iyi bir seçenek olabilir.
    • Kariyer Hedefleriniz: Uluslararası bir kariyer hedefliyorsanız veya İngilizce teknik kaynaklara erişim ihtiyacınız varsa, İngilizce mühendislik okumak faydalı olabilir.
    • Kişisel İlgi Alanlarınız: İngilizce öğrenmeye ve farklı kültürleri keşfetmeye ilgi duyuyorsanız, İngilizce mühendislik okumak size tatmin edici bir deneyim sağlayabilir.

Sonuç olarak, İngilizce mühendislik okumak, zorluklarına rağmen, uluslararası kariyer fırsatları, daha geniş kaynaklar ve gelişmiş dil becerileri gibi önemli avantajlar sunar. İngilizce dil becerileriniz ve kariyer hedefleriniz gibi faktörleri göz önünde bulundurarak, İngilizce mühendislik okumanın sizin için doğru seçenek olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • up
  • Bu sene ingilizce başadım
    ful ingilizce anlatıyolar dersleri
    terimler falan zor hocalar kendini gavur sanmış hiç türkçe konuşmuyor adamlar 1 kelime bile
    ama alışıyorum gittikçe
    ingilizce tavsiye ederim
  • Bilen adam için İngilizce Türkçe fark etmez.İngilizce bilmiyorsan tek eksiğin hazırlık okuyacağın için fazladan 1 yıl harcamak olur üniversitede.Ama unutma ki fazladan dil her zaman artıdır.
  • Mühendislik okuyorsan İngilizce okumak gene pek zorlamaz diye düşünüyorum.. en azından diğer bölümler kadar zorlamaz.
  • 2.tercihlerde yazıcağım birkaç yer var eklesemmi eklemesemmi diye düşünüyordum karar veremedim ama ingilizcede olsa mühendislik mühendisliktir yapıcaz artık. ingilizcem fena değil biraz geliştirmem lazım o kadar bir senede okuruz artık kayıp olmaz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali976

2.tercihlerde yazıcağım birkaç yer var eklesemmi eklemesemmi diye düşünüyordum karar veremedim ama ingilizcede olsa mühendislik mühendisliktir yapıcaz artık. ingilizcem fena değil biraz geliştirmem lazım o kadar bir senede okuruz artık kayıp olmaz :D

Ya İngilizce olması zaten daha iyi değil mi? Biz bölüm İngilizce olsun diye yırtınıyouz, millet İngilizce bölüm diye yazıp yazmamakta kararsız.. Mesleki İngilizce öğrenmenin nesi kötü hocam. Yazın tabii..
  • Kesinlikle ingilizce okumalısın. Zaten mühendis olacaksın. İngilizce tek başına bile yetmeyebilir. İngilizce bölüme gitmezsen, ingilizce öğrenmek için çok zaman harcarsın yoksa.
  • Eğtim ingilizce olmamalı... Kendi dilimizde zar zor anladığımız birşey zaten. İngilizce hiç anlaşılmıyor. Ama ingilizce şart öğrenilmeli... Bu söz benim değil... Ulaştırma hocasının ve konferansa gelen sektörün önde gelen adamlarının sözü
  • kesinlikle ingilizce okumalısın demiyorum.
    ama ingilizce okuman senin için +'dır.

ingilizce eğitimi kafanda büyütme. hazırlık okuduysan ya da atlayacak yeterlilikteysen, seni tek zorlayacak teknik terimler olur, onlara da 3-4 ayda alışırsın.
    istersen mükemmel dil öğren, teknik terimleri öğreneceğin yer lisans eğitimidir. zaten işine yarayacak olanlar da onlardır.

ingilizce eğitimin korkulacak bir yanı yok, mühendislik için de büyük ve uluslararası iş yapan firmalarda çalışacaksan önemlidir dil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pretender

Eğtim ingilizce olmamalı... Kendi dilimizde zar zor anladığımız birşey zaten. İngilizce hiç anlaşılmıyor. Ama ingilizce şart öğrenilmeli... Bu söz benim değil... Ulaştırma hocasının ve konferansa gelen sektörün önde gelen adamlarının sözü

inşaat için bu doğru olabilir yapım sırasında kullanılan çoğu şey zaten Türkçe.
    ama bir bilgisayar ya da elektronik ya da fizik dalında zaten çoğu şey ya yarım yamalak Türkçeleştirilmiş ya da olduğu gibi ingilizce alınmış değil mi?
    valla cuma günü, mezunlardan bir yüksek mühendis konferansa geldi, anlattığına göre ingilizce bilmeyen stajer bile almıyorlarmış

• Ya inşaat içinde gerekli bence teknik terimlerin bilinmesi... Ama tamamen ingilizce olması gereksiz külfet. Bak mesela ben hep mesnetin ingilizcesini merak ederdim. Hoca " Support" dedi hayallerim yıkıldı.
  • ben de support'un Türkçesinin mesnet olduğunu öğrenince yıkılmıştım
    mesnet nasıl bir isim arkadaş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.