Şimdi Ara

N95 8GB 2 önemli sorum olacak... Versiyon ve NTFS hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ekim kasım gibi hatırlamıyorum tam bbuzal adlı arkadaştan n9 8gb aldım meşguliyetten falan pek versiyonunu kontrol edemedim birde ntfs ile ilgili bir sorum olacak...

1) Şuan 8GB'nin belleği FAT32 olarak biçimlendirilmiş durumda.. Şimdi ben bunu NTFS'e çevirsem(fattan ntfs'e çevirirken veriler kaybolmuyor ama geri fat 32 ye çevirmek için format şart...)
    dediğim gibi NTFS'e çevirsem performans artışı yaşar mıyım yoksa düşüş mü yaşarım? Desteklemesi gerek diye biliyorum çünkü 6630'umun MMC'sini bile ntfs olarak formatladığımda görmüştü, bu 8gb'ın görmesi gerekir diye düşnüüyorum.. Birebir deneyen oldu mu? açıkçası yedekle iyi çalışmazsa format at fat32'ye dön, uğraşacak zamanım yok... 8GB'tan ne performans bekliyorsun derseniz, tahminen Burger King wireless ları rahat 4Mbit'tir, ben orada opera ile http indirmeyi bile, yanlış hatırlamıyorsam 100 KB hadi max 120 KB ile almışımdır, sonuçta ortada daha yüksek hızlı bir bağlantı varsa, almak için hızlı bir disk şart ve pek emin değilim 8GB 'ın hafızası nelere kadir, ama pek iyi bakmıyorum, o yavaşlık yüzünden ntfs faln düşünüyorum acaba işe yarar mı diye.. Ama 1Mbit bağlantı ile denedim symtorrent son sürümü ile anlık 110 KBps yi buldum normal 106-107'lerde seyrediyordu(1.3 kullanıpta 60-70lerde işkence çeken arkadaşlara duyrulur...) İşte öğle yemekleri sırasında burger king yakınlarında olduğum için indirmem bol olacak, Burnout paradise'ın free trial'ini indireceğimde [evet 2.9 GB httpden-ne yapalım şartlar böyle gerektiriyor..]

2)versiyon20.0.016 28 şubat 2008de yayınlanmış... BEn şuan telefonumda bunu kullanıyorum, fazla araştırmadım kusura bakmayın, gerçekten hiç zamanım olmuyor zaten salı dersler başlıyor iyice forumlardan kopacağım anca indirdiklerimi yedekleme falan gibi işlere zamanım olacak...Firmware yükseltmemi gerektirecek yeni özellikler var mı yeni sürümlerde? çünkü hafızaya format at o kurulu programların hepsini baştan kur tekrar ayarlarını yap bu kadar işe zamanım yok, yine araştırma amaçlı zamanımın olmaması nedeniyle... Hem birde Hack olayları engellenmişti diye hatırlıyorum son sürümlerde, aşıldı mı aşılmadı mı? Son sürüm iyi mi değil mi? Araştıracak çok şey var ama araştırmaya hiç vaktim yok, cennetten gibi tatilden son rahat günümü de 2. el forumundaki arkadaşların düzenlediği çiğ köfte partisinde harcadım ayıptır söylemesi işte öyle birşey oldu...

Umarım fazla hazırcılık etmiyorumdur...
    Sorularıma cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler..
    İyi geceler, Orhan..

• Neyse... Belki kimse denememiştir. Saygı duyarım... EĞER denemeye fırsat bulursamda dener sonuçları burada bildiririm NTFS konusunda..

İyi akşamlar herkese, Orhan..
  • Cihazın NTFS destekleyebileceğini düşünmediğimden ve "6630'umun MMC'sini bile ntfs olarak formatladığımda görmüştü" dediğinden yorum yapmadım, açıkcası sonucu paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GeceBekcisi

Cihazın NTFS destekleyebileceğini düşünmediğimden ve "6630'umun MMC'sini bile ntfs olarak formatladığımda görmüştü" dediğinden yorum yapmadım, açıkcası sonucu paylaşırsan sevinirim.

sağol hocam o zaman uygun bir zamanımda eğer yedekleyebilirsem telefonu bir deneyeceğim (dahili hafıza olduğundan bu işlem tam bi işkenceye dönüşüyor be usta, Ama 6630'da pek bir performans artışı görmediğim için normal ayarlarında kullanmayı daha uygun buldum...Ama 6630 hala elimin altında tekrar deneyebilirim... Benchmark olayını da bende birtane flash memory toolkit diye bir program var onun ile okuma ve yazma hızlarını karşılaştırırım... Neyse şimdi bi yedek almaya başlayayım bari..

Dediğim program ile yedekleme yapmaya başladım, programa göre şuan 0.8MB/s hız ile yedekleme yapıyor ve 160 dakika kadar sürecekmiş.... Umarım değer uğraştığıma..
    Benim asıl isteğim dahili yazma hızı falan yüksek olsun, opera ile birşey indirdiğimde burger king'in hattından 102 KBps'nin üstüne çıkmıyor ki çıkabileceğinin farkındayım.. Adamlar kesinlikle 4Mb internet kullanıyorlardır gibime geliyor..ki usb hızı saniyede yaklaşık 820 KB olduğuna göre dahili yazma hızında fazla bir sorun olmamalı diye düşünüyorum, ntfs e çevirmek xp teki convert drive_letter: /fs:ntfs komutu ile kolay eğer hoşuma gitmez de fat32'ye geri çevirmem gerekirse formatlamam gerekecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_GayveR80 -- 15 Şubat 2009; 16:24:11 >

• Bana öyle geliyor ki dosya sistemi ile alakalı bir performans artışı yaşamayacaksın denemelerinde. Ama seni anlayabiliyorum, N958GB iyi güzel hoş ama USB 1.1 arabirimi ile insanı çıldırtan bir cihaz, hele bir de WiFi'de 100 kb/s gibi bir rakama takılıyorsan daha da kötü. Peki başka bir yerde denedin mi? WiFi konusuda N958GB mı sorunlu yoksa Burger King mi, bence deneyip görmelisin.

(konumuz NTFS çevrimi ile alakalı olmasa da) WiFi hızları konusundahttp://forum.donanimhaber.com/m.asp?m=28597057 adresinde bir yazım var, okursan ek bilgiler de edinebilirsin

Yazılım sürümü hakkındaki sorunu ana başlıkta sorarsan daha tatmin edici cevaplar alırsın çünkü maalesef bilgim yok.

• telefonunun dosya sisteminin, performansını gözle görülür şekilde arttıracağını sanmıyorum.zira en iyi performansı telefonun kendi içinde formatladığında elde ettiğin formatta alabileceğini mantıken söyleyebilirim.bu da ya fat yada fat32 olur telefonlarda.

üreticilerde kullanılan aletten maksimum performans alınacak şekilde tasarlamaya özen gösteriyorlar telefonları.bu yüzden de en uygununun gene bu formatlar olması gerekli.

veri transfer hızına gelince gerek usb olsun,gerek telefonun kendi hafızaları arasında olsun 1mbyte ın üzerine çıkabileceğini sanmıyorum.

wifi nin yapabileceklerini sizde biliyorsunuz. saniyede 6-7mbyte transfer hızına kadar çıkabilir.ancak bunu sınırlayan telefonun ve hafıza kartının yazma hızı.bu da 1mbyte ile sınırlı kalır maksimum.wifi üzerinden dosya aktarımında 500kbyte ları bende gördüm.

hem burger king niye 4mbit lik bağlantı alsın ki.internet cafede mi var içinde

versiyon işine gelince de son versiyonlarında artık hack leri çıktı diye biliyorum.ama bence yeni versiyon yazılım hack olayından daha önemli.telefonumda son versiyon firmware olsun gerisi önemli değil.gerekirse kendi sertifika mı alıp uygulamalarımı kendim signed hale getiririm.

• Hocam o zaman uğraşmam bile belki... yinede sağol test edersem yazarım, ki 6 mbps llik bir video ile coreplayer benchmark yaparım eğer yaparsam da..

iyi akşamlar, Orhan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.