Şimdi Ara

Nasil basarili bir yazili kagidi verilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sinav kagidi verilirken ki uygulanan taktik nelerdir. Giris, Gelisme, Sonuc bolumlerinde uygulanacak olan taktik nedir ? Bazi arkadaslar daha bilgi sahibi olmasina ragmen uyguladiklari taktikten dolayi daha fazla not aliyorlar

Nelerdir bu taktikler

Sinav kagidini doldururken nelere dikkat edilmeli, nelerden kacinilmalidir ?

Sinav kagidinda ki sorular nasil cevaplandirilmalidir ?

Buyrun gorusleri alalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joerwill -- 6 Eylül 2008; 23:28:36 >

• soruya gel:)
  • Hangi sınav kağıdı? Fizik sınavı mı edebiyat mı? Lise mi üni. mi?
  • edebiyat, tarih kisaca sozel dersler icin
  • Bir öğretmen olarak en önemli olgunun bilgi olduğuna inanıyorum. Fakat bunun yanında bilgiyi sunarken kullanılan cümleler de önemli. Mesela gereksiz laf kalabalığı yapmamalısın. Soruda isteneni en az kelime kullanarak belirtmelisin. Bildiğini göstermek için gereksiz fazla kelimeler kullanmamalısın. Düşük cümle kurmamalısın. Bunun yanında nadir öğretmenler yazının güzelliğine not verir. Ama bunun için kendini yormaya gerek yok bence...

---------
    @ozgurdeniz65 önce sen kendi açtığın ve birazdan silinecen olan konuyla ilgilen bence...
  • Sevişen insanları engellemesi kültürün yozlaşması oluyor yani? Playboy tv o zaman yüksek kültür zenginlikleri içeriyor olmalı sizin için!
  • Arkadaslar tartisma lutfen sinav kagidi uzerine verilecek olan cevapta olsun

• Dostum açıkcası ben ne gazete alır okurum ne de ok fazla tv seyrederim. Zaten tv veya gazete ile uğraşanlar biraz taviz vermek zorunda kalıyor. O konu tamamen ayrı...

Ama birbirimizi anlamamız lazım. İnsanların neyi neden istediklerini veya neyi neden istemediklerini anlamaya çalışmalıyız. Vatandaş bazı sahneleri kesti diye bunu yobazlıktan saymak yanlış.

memurlar.net i bilmeyen öğretmen yoktur galiba. Geçenlerde sınava kapalıların alınmasıyla ilgili bir fotoğraf koymuşlar. Kadının biri de yorum olarak altına "bu insanlar çağdaş değil" gibilerinden bişeyler yazmış. Bizim arkadaş da tutmuş altına "o zaman şöyle en çağdaşından bi fotoğrafını koy da bakalım"yazmış...

Şimdi karikatürler insanları güldürmek içindir. Ders vermezler. Nasreddin hoca fıkrasına benzemez. haklı haksız her konuya karikatür karalayabilirsin.

Ama dediğim gibi, direk "yobaz" yakıştırmasını yapmak zarardan başka birşey getirmez. Yani sen yobaz dedin diye vatandaş fikrini mi değiştirecek? Tam tersi daha da kazınacak.

• Dostum bak sınav ne kadar kötü geçmiş olsa da, kopya girişimlerin ne kadar sonuçsuz kalmışsa da hiç moralini bozma başın öne eğilmesin sıranda geri yaslan bi rahatla kalemle yapmayı bildiğin hareketler varsa onları yap olmadı azıcık silgiyle oyna tabi bu esnada da sınıfı kes millet ne alemde olmadı son bi çabada bulun kopya alabileceklerine masum bakışlar fırlat ama ne olursa olsun kağıdı verirken karizmayı çizdirme sırandan yavaşça kalk biraz gerin sonra kağıdı al hafifçe burnunu çekip üstünü başını düzelt ve hocaya doğru yürü boynun sakın bükük olmasın dimdik dur kağıdı masaya itinayla bıraktıktan sonra iyi dersler dile ve gururla sınıftan çık.

Biz en iyi böyle veriyorduk daha iyi nasıl verilir bilmiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: #CannibaL#

Dostum bak sınav ne kadar kötü geçmiş olsa da, kopya girişimlerin ne kadar sonuçsuz kalmışsa da hiç moralini bozma başın öne eğilmesin sıranda geri yaslan bi rahatla kalemle yapmayı bildiğin hareketler varsa onları yap olmadı azıcık silgiyle oyna tabi bu esnada da sınıfı kes millet ne alemde olmadı son bi çabada bulun kopya alabileceklerine masum bakışlar fırlat ama ne olursa olsun kağıdı verirken karizmayı çizdirme sırandan yavaşça kalk biraz gerin sonra kağıdı al hafifçe burnunu çekip üstünü başını düzelt ve hocaya doğru yürü boynun sakın bükük olmasın dimdik dur kağıdı masaya itinayla bıraktıktan sonra iyi dersler dile ve gururla sınıftan çık.

Biz en iyi böyle veriyorduk daha iyi nasıl verilir bilmiyorum

Abi tam turk filmi izlemis gibi hissettim kendimi simdi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.