Şimdi Ara

Neato Robot Süpürgeler Hakkında Herşey ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
19
Favori
34.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

neato cihazım 3000 hatası veriyor. makina ile hafif olacak sekilde hava verdim fakat değişen birsey olmadı. başka neyi deneyebilirim ?
  • Herkese selam,

Bu cihazı alalı 3 aydan fazla bir zaman oldu, ürünü hergün kullanıyoruz. Bazı noktalara girme ısrarı dışında üründen gayet memnunuz. Mobilyaları özellikle yüksek aldığımız için bunların altına girebiliyor ve bu sayede her yerin tozunu alabiliyor.

Evde genel olarak toz ciddi anlamda azaldı.

Sorusu olan varsa buradan sorabilir, yanıtlamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burk_06

Herkese selam,

Bu cihazı alalı 3 aydan fazla bir zaman oldu, ürünü hergün kullanıyoruz. Bazı noktalara girme ısrarı dışında üründen gayet memnunuz. Mobilyaları özellikle yüksek aldığımız için bunların altına girebiliyor ve bu sayede her yerin tozunu alabiliyor.

Evde genel olarak toz ciddi anlamda azaldı.

Sorusu olan varsa buradan sorabilir, yanıtlamaya çalışırım.

Merhaba,
    Hangi modeli ve nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?
  • vincentvega kullanıcısına yanıt
    Selam,

Neato Botvac 80 D modelini Tecnotoys adlı bir N11 satıcısından aldım, oldukça ilgili bir arkadaş. Ben 2700 TL civarında satın aldım ama sanırım artmış fiyatlar.
  • demirfm D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Model bilgisi verebilir misiniz lütfen?

3000 arızası eskimiş bataryadan bile olabilir.
  • hepsirobot kullanıcısı (Neato distribütörü)Aralık ayında yazmış olduğum 3000 hatası için forumda hafta içi döneceğini belirtmiş olmasına rağmen maalesef foruma giriş yaptığı halde Şubat ayına kadar ne özel gönderdiğim mesaja ne de foruma dönüş yapmamıştır. Hala teknik servis veriyor ise bir an evvel dönüş yapmasını bekliyorum hala, oysa bu arada mağduriyetimden dolayı yurtdışından başka bir marka (Xiaomi Mi robot) ürün aldım ve kullanmaya başladım. Gayet memnunum. Neatonun teknik servisi de olmadıktan sonra fiyat ve performans açısından başka rakipleri de mevcut olduğundan çok kalıcı yeri olmayacaktır. Sözlerim yanlış anlaşılmasın neatodan çok memnundum. ancak satana kadar ilgilenen sonrasında dönüş yapmayan bir firma ile çalışmak yerine her bozulduğunda sıkıntı yaşayacağıma daha ucuz ve sıkıntı çıktığında yenisini alacağım bir yol çizmek daha mantıklı. umarım hepsirobot forumda ilgileneceğim demekle kalmaz ve gerçekten ilgilenir yoksa sadece ben değil, bu forumu okuyup da almak isteyenler bir kez daha düşünmek zorunda kalacaktır. MAALESEF

eğer yine dönüş yapmazsa dönüş gerçekleşene kadar ara sıra buradan yazmaya devam edeceğim belki ilgisini çeker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilvinka -- 4 Şubat 2017; 8:22:36 >

• dilvinka D kullanıcısına yanıt
    Durum hakkında bir gelişme oldu mu?

Ben de bu tip bir cihaz almak için araştırma yapmaya başladım da merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

Durum hakkında bir gelişme oldu mu?

Ben de bu tip bir cihaz almak için araştırma yapmaya başladım da merak ettim.

adamlar battı yada öyle birşey oldu. hiç bulaşma.bende alacaktım vazgeçtim.
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    Akıllı elektrik süpürgeleri ile ilgili biraz araştırma yapınca Türkiye'de bu ürünlere bulaşmamak gerektiği sonucuna ulaştım. Aslında eve almayı ve kullanmayı planlıyordum ama servis, yedek parça ve bunların sürekliliği konusunda hiç olumlu yorum görünmüyor. LG ve Samsung gibi Türkiye'de yerleşik markalar bile bu ürün grubuna hiç yatırım/destek sağlamıyorlar gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

Akıllı elektrik süpürgeleri ile ilgili biraz araştırma yapınca Türkiye'de bu ürünlere bulaşmamak gerektiği sonucuna ulaştım. Aslında eve almayı ve kullanmayı planlıyordum ama servis, yedek parça ve bunların sürekliliği konusunda hiç olumlu yorum görünmüyor. LG ve Samsung gibi Türkiye'de yerleşik markalar bile bu ürün grubuna hiç yatırım/destek sağlamıyorlar gibi görünüyor.

öyle maalesef. birisi geliyor 2-3 sene satıyor satmıyor. parayı toplayınca kapatıp gidiyor. sende elinde 2.500 tl verdiğin çöple baş başa kalıyorsun.tüketiciyi düşünen kim? birileri zengin olsun da sen ne yaparsan yap. samsung lg arçelik dayson gibi getirmedikçe bulşamama kararı verdim.

LG daha önce bir yada iki model getirmiş ancak 1000-1500 adet arası sattıktan sonra ithalatını da garanti sonrası hizmetleri de bırakmış. Tüketici haklarına göre bir ürün için 10 süreyle ücretli de olsa yedek parça sağlamak gibi zorunluluklar var ama dingonun ahırında yaşadığımız için bir faydası yok. Garanti süresi devam ederken bile ithalatı yapan şirket kapatıp gidiyor, kalıyorsun sap gibi doğal olarak.
    Sayın X571,

Battı derken Hepsirobot firmamızdan söz ediyorsanız, yanılıyorsunuz.
    Ancak bir süredir robot ithal etmiyoruz, çünkü gümrük maliyetleri satılabilir fiyatları çok yukarıya çekiyor.
    Şu an için net %68 gümrük vergisi yükü var, bu şekilde de temek özellikli robotlar dahi 3000TL civarından başlayacak - ki bu rakamlardan yaygın satış olması imkansız.
    50-100 tane robot ithal edemiyorsunuz malum, bir konteyner robot için de çok ciddi rakamlar ödeyip elimizde kalması riskine giremeyiz.
    Samsung ve LG zaten dünya piyasasından bile siliniyorlar, Türkiye gibi nispeten küçük bir piyasada onları zaten tatmin etmeyecektir.
    Neato Botvac kullanan sadece 4 müşterimizde sorunlu cihaz var, o cihazların da değişimi için çalışma yapıyoruz. Diğer robot modellerimizde - satılan toplam miktar 17bin civarındadır - sorunsuz olarak servis devam etmektedir.

Yine de, makul bir süre içinde yeni model robotlarımızı ithal etme gayreti içindeyiz ancak kesin zaman veremiyoruz.

Anlayışınız için teşekkürler

Maalesef ne telefonla ne de maille dönüş yapıldı. Anılan Aralık ayından beri dönüş yapacağız demekle yetiniyorlar, tavsiyem uzak durun. Dediğim gibi NEATO Markasından değil firmadan uzak durun. Çünkü ben bu firmayı uzun zamandır takip ediyordum, almadan bir yıl önce youtube'dan Neato vs Irobot videoların hepsini izleyerek karar verimiştir. Çünkü o zmanlar İrobot satıyorlardı. Sonradan Neato distribütörü oldu bu firma, ama yorumlardan falan hep Irobota teknik destek verdiğini yazıyordu, bu da gücen telkin ediyordu açıkçası. Ancak ürünümle ilgili ilk sorun çıktığında dönüş yapmayınca (biliyorsunuz uzun zamandır siteleri de telefon numaraları da aktif değil ama benim gibi arşivci biri için eski telefon ve adreslerini bulmak zor olmadı. Ankara da yaşamanın avantajıyla adreslerine gittim tabii kapı duvar, aşağıda Kasap Dükkanına sordum, demez mi "Abla bunlar ne yaptılar ki herkes onları arıyor?". İşte asıl o ana başımdan aşağı kaynar sular döküldü. TEK olmamak üstelik ÇOOOOK olmak artık güven telkin etmiyordu.

Her neyse ben yine de özelden (forum üzerinden) mesaj atıp duruyorum. geri dönüş yapacaklarına dair ancak geri dönüş yok. İnanın bu mesajıma da geri dönülecektir. Arayacağız diye ama tabii ki aranmayacağım. ve ısrarla takipteyim. her türlü ortamda Neato yu değil ama firmanın tavrını yazacağım. Emin olun Geri dönüş yapılırsa da yazacağım.

Peki ben bu süreçte ne yaptım, İnsan rahatlığa kolay alışıyor, İcat edenin ellerine sağlık. Bir robottan sonra başka bir robot şarttı. Yurtdışından getirtme imkanım olmasına rağmen Alie..ss.com sitesinden Xi...mi marka robotu (kullandığım cep telefonu da aynı marka olduğu için biliyorum Çin'in Ap..e markası gibi.) yedek fırçası, filtresi vs ile birlikte kargo dahil 360 Dolara aldım. Bir de gümrük vergisi %20 ödedim %68 değil, bana maaliyeti 432 dolar oldu,doların da en yüksek olduğu zamanda aldıydım 3,86 civarıydı. Maliyeti 1667,52 TL oldu. Üstelik Almanya aktarmasıyla birlikte yanılmıyorsam 12 gün sürdü haa bir de gümrükten dolayı İstanbul'dan buraya bir gün gecikmeli geldi hepsi bu. yoksa ne mesajıma cevap verilecek diye günlerce internet başında bekledim, ne de %68 vergi ödedim. üstelik haftalık programın dışında cep telefonumdaki uygulama ile internet üzerinden çalışmaya da başlatabiliyorum. Haaaa bir tek eksisi Çince olması; o da youtube üzerinden araştırınca Menünün Çince karşılığını İngilizce olarak bulmuştum satın almadan önce. Sorunsuz çözdüm, ama hala Neatomun tamir edilmesini bekliyorum, ihtiyacı olan biri var ona vereceğim. Robot iyi de ah işte firma....

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Maalesef ne telefonla ne de maille dönüş yapıldı. Anılan Aralık ayından beri dönüş yapacağız demekle yetiniyorlar, tavsiyem uzak durun. Dediğim gibi NEATO Markasından değil firmadan uzak durun. Çünkü ben bu firmayı uzun zamandır takip ediyordum, almadan bir yıl önce youtube'dan Neato vs Irobot videoların hepsini izleyerek karar verimiştir. Çünkü o zmanlar İrobot satıyorlardı. Sonradan Neato distribütörü oldu bu firma, ama yorumlardan falan hep Irobota teknik destek verdiğini yazıyordu, bu da gücen telkin ediyordu açıkçası. Ancak ürünümle ilgili ilk sorun çıktığında dönüş yapmayınca (biliyorsunuz uzun zamandır siteleri de telefon numaraları da aktif değil ama benim gibi arşivci biri için eski telefon ve adreslerini bulmak zor olmadı. Ankara da yaşamanın avantajıyla adreslerine gittim tabii kapı duvar, aşağıda Kasap Dükkanına sordum, demez mi "Abla bunlar ne yaptılar ki herkes onları arıyor?". İşte asıl o ana başımdan aşağı kaynar sular döküldü. TEK olmamak üstelik ÇOOOOK olmak artık güven telkin etmiyordu.

Her neyse ben yine de özelden (forum üzerinden) mesaj atıp duruyorum. geri dönüş yapacaklarına dair ancak geri dönüş yok. İnanın bu mesajıma da geri dönülecektir. Arayacağız diye ama tabii ki aranmayacağım. ve ısrarla takipteyim. her türlü ortamda Neato yu değil ama firmanın tavrını yazacağım. Emin olun Geri dönüş yapılırsa da yazacağım.

Peki ben bu süreçte ne yaptım, İnsan rahatlığa kolay alışıyor, İcat edenin ellerine sağlık. Bir robottan sonra başka bir robot şarttı. Yurtdışından getirtme imkanım olmasına rağmen Alie..ss.com sitesinden Xi...mi marka robotu (kullandığım cep telefonu da aynı marka olduğu için biliyorum Çin'in Ap..e markası gibi.) yedek fırçası, filtresi vs ile birlikte kargo dahil 360 Dolara aldım. Bir de gümrük vergisi %20 ödedim %68 değil, bana maaliyeti 432 dolar oldu,doların da en yüksek olduğu zamanda aldıydım 3,86 civarıydı. Maliyeti 1667,52 TL oldu. Üstelik Almanya aktarmasıyla birlikte yanılmıyorsam 12 gün sürdü haa bir de gümrükten dolayı İstanbul'dan buraya bir gün gecikmeli geldi hepsi bu. yoksa ne mesajıma cevap verilecek diye günlerce internet başında bekledim, ne de %68 vergi ödedim. üstelik haftalık programın dışında cep telefonumdaki uygulama ile internet üzerinden çalışmaya da başlatabiliyorum. Haaaa bir tek eksisi Çince olması; o da youtube üzerinden araştırınca Menünün Çince karşılığını İngilizce olarak bulmuştum satın almadan önce. Sorunsuz çözdüm, ama hala Neatomun tamir edilmesini bekliyorum, ihtiyacı olan biri var ona vereceğim. Robot iyi de ah işte firma....

• Bugün 26 nisan. Bir ay daha geçti. Az önce baktım hepsirobot kullanıcısı en son 4 gün önce siteye giriş yapmış, en son mesajini 13 gün önce atmış, ama benim mesajı yine umursamamis. Eskiden nezaketen de olsa dönüş yapıp arayacağız derdi, yalan da olsa özledik o mesajları :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilvinka -- 26 Nisan 2017; 5:50:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilvinka

Merhaba
    Mi robotu alırken %20 vergiyi kapıda ptt görevlisine mi ödediniz?
    Aliexpress'te dhl ile gönderiliyor gözüküyor, günrüğe fln gitmeden problemsiz teslim alabilir miyim acaba?
    Mi robot ile ilgili bir incelemeniz yazınız var mı ayrıca?
    https://www.aliexpress.com/item/2016-NEW-BEST-Original-XIAOMI-Robotic-Vacuum-Cleaner-LDS-Planned-Type-ASPIRADOR/32740331227.html?spm=2114.01010208.3.3.13K6aK&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10068_10136_10137_10060_10138_10155_10062_10156_10154_10056_10055_10054_10059_10099_10103_10102_10096_10148_10147_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10172_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10181_10037_10182_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10123_10124,searchweb201603_9,ppcSwitch_4&btsid=efee98f4-77f9-4540-ae1c-0e7f57f3a4ab&algo_expid=ab94982a-5d11-43f4-806b-5ea30e41b220-0&algo_pvid=ab94982a-5d11-43f4-806b-5ea30e41b220

• Merhaba, Neato XV-21 robotuna sahibim. Bir hafta kadar şarj alanından uzakta tuttuğum robotu bugün çalıştırdım gayet güzel süpürdü ve şarjı bittiğinden şarj alanına gitti fakat ne kadar sokulsa da bir türlü şarj alamadı. Ben robotu kapatıp şarj alanına iyice yanaştırdım fakat ne yaptıysam şarj olmadı.
    Sorun nerede anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba,

Normal şartlarda eğer şimdiye kadar hiç değiştirmediyseniz XV-21 bataryalarının çoktan ömrünü tamamlamış olması gerekmektedir.
    Çalışmaya şarj ünitesinden başlamamış ise geriye dönememesi normaldir ancak elle yerine oturttuğunuz halde şarj almaması batarya sorununa işarettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Normal şartlarda eğer şimdiye kadar hiç değiştirmediyseniz XV-21 bataryalarının çoktan ömrünü tamamlamış olması gerekmektedir.
    Çalışmaya şarj ünitesinden başlamamış ise geriye dönememesi normaldir ancak elle yerine oturttuğunuz halde şarj almaması batarya sorununa işarettir.

Şarj olduğu aparatta sıkıntı yoktur yani değil mi? Bataryası değişmesi gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıvı teması olmadı ise şarj ünitesinde bir arıza olma ihtimali pek yok efendim.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.