Şimdi Ara

Neato Robot Süpürgeler Hakkında Herşey ! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
19
Favori
34.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm forum üyelerine huzurlu, güvenli, keyifli bir bayram tatili diliyorum.
    Her şey gönlünüzce olsun.
    Saygılarımla,
  • merhaba neato d7 kullanıyorum. Robot 1 haftadır saçma sapan hareket ediyor yön bulmasıyla alakalı bir sorun. şarj yerine dönemiyor ve hep aynı odada takılıyor. arada bir clean my path 2009 ve 2011 hatası alıyorum. robotun hareket etmesini engelleyen bir durum yok. tüm temizliğiniz lazer dahil yaptım. bataryayı söküp taktım hard resest yaptım ama durum aynı. ydışı forumlarda buna benzer durumla karşılaşan bir sürü kişi var yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • shiuf S kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım. Bu kronik bir arızadır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi geceler

Biraz önce dünyanın önde gelen teknoloji sitelerinden CNET yeni bir ev robotları karşılaştırması yayınladı.
    Buna göre premium serilerde (1000+ USD) iRobot Roomba S9+, üst sınıfta Neato D7, giriş seviyesinde ise Anker Eufy 11s Max en başarılı robotlar oalrak seçilmiş.
    İncelemenizi öneririm.
    https://www.cnet.com/news/the-best-robot-vacuums-2019-irobot-roomba-vs-neato-vs-the-rest/

Saygılarımla,
  • Neato’nun tüm sunucuları çöktü, saatlerdir bulut bağlantıları çalışmıyor ve robotlara uzaktan erişim yapılamıyor.

“We're aware of the server issues and our engineers are working on getting back up as soon as possible. We appreciate your patience!”

• Merhaba,

IFA fuarından son gün notlarını yazmak istedim sizlere.

Robot süpürgelerin temizilk yetenekleri her gün, düzenli, ısrarlı olmalarında kaynaklanmaktadır. Tüm temizlik cihazlarında önemli olan şey insan eksikliklerini kapatması yani temizlik yaptığı alanı atlamaması, hatırlaması ve hatta kullanıcısını uyarması. Slamtec tarafından yeni açıklanan geliştirilmiş lidar teknolojisi küçük cihazlara da 3 boyutlu haritalama getirecek. Kısa bir süre sonra bunun cisim tanıyabilen kameralar ile daha da çok desteklendiğini göreceğiz. Bir de bunun kir, toz algılayan yeni sensörler ile donanmış ve nerenin ne kadar kirlendiğini belirleyebilen, öncelik sıralaması yapabilen yapay zeka algoritmaları ile işlendiğini düşünün..Evde gerçekten özel temizlikçiniz var demektir.

Günümüzde henüz piyasaya çıkmamış ancak firmalar tarafından bir kaç senedir denenen başka teknolojileri de var. Mesela Nidec firmasının geliştirdiği fanlar şu an mevcut olan emiş gücünün en az 3 katı değerleri (6Kpa) vaad ediyor.

Yakında yeni açıklanacak olan grafen bataryalar minimum 5 saat çalışma ömrü ve yarım saatte şarj sunacak. Ama sorun batarya ömründe değil, doğru navigasyonda. Tüm ev robotları maximum 200m2 net temizleme alanı göz önüne alınarak tasarlanır, yani eşyalar vs çıktıktan sonra kalan net alan. Dolayısı ile evinizin boyutuna uygun temizlik yapabilen bir robot seçti iseniz bataryasından şikayetçi olmamanız lazım. Eviniz 150m2den büyükse genelde 4800mAh kapasiteden düşük bataryası olan bir robot seçmemenizi öneririm.

Elektrikli süpürgelerin tamamen tarihe karışacağını kısa zamanda beklemek çok doğru olmaz ancak özellikle AB direktifleri uyarınca 900W ile sınırlandırılan bu cihazlar temizlik yapmak için sizi kullandıkları sürece varlıklarını gittikçe azaltacaklar - aradaki temizlik gücü farkı çok azalıyor artık.

Filterler de gelişiyor ve hafifliyor, artık fanları yormayan yeni tip filtreler üzerinde çalışılıyor. Şu anda kullanılan filtreler HEPA 11 sınıfı, aslında ev tozları için çok çok yeterli - HEPA 13 medikal seviye kabul ediliyor (ameliyathane hava kalitesi). İyi kalite bir robotun filtresinden memnun değilseniz daha sık değiştirmenizi öneririm, hem cihazın fanını yormamış, hem de evinizin hava kalitesini korursunuz.

İyi pazarlar dilerim.

• Merhaba,

Tüm Neato modellerine ait bataryalar stoklarımız girmiştir. İhtiyacı olan forum üyelerimize %15 indirimli olarak takdim edilecektir.

Saygılarımla
  • Tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve devlet büyüklerini minnet ve rahmetle anıyorum.

#tatildegilbayram

• Fırçalar hakkında:

Bazı robotların kutusundan iki farklı fırça çıkıyor: hem kılları hem de plastik/kauçuk kanatları olan kombo fırçalar ve sadece plastik/kauçuk kanatları olan dövücü fırçalar

Genel anlamı ile kombo fırçaları evin tamamında kullanabilirsiniz. Bu fırçalar halılara denk geldiğinde kıl kısımları ile halı havlarının arasına girerek özellikle saçları daha iyi toplayacaktır. Daha sessiz dönerler ancak kılların sürtünmesi yüzünden biraz daha fazla yorarlar makineyi - ki halı üzerinde robotun yorulması da normaldir zaten.

Plastik/kauçuk kanatlı fırçalar ise evinizde halı yok ise kullanıma daha uygundur. Zemini hafifçe titretip parke aralarındaki tozları vs havalandırmaya da yardımcı olurlar.

Daha gürültülü çalışırlar çünkü bir anlamda zemini döverek çalışırlar- zaten orijinal ismi “beater brush” şeklindedir.

Bilgilerinize sunarım.

• Günaydın, iyi haftalar dilerim.

Özellikle iyi terbiye edilmemiş köpekleri olan evlerde robotları başıboş bırakmak iyi bir çözüm olmayabilir :
    https://www.thesun.co.uk/fabulous/10556165/robot-vacuum-dogs-poo-smears-house-owner-traumatised/

Saygılarımla
  • Biz tabii dünyanın bu tarafındaki robotlara yoğunlaşıyoruz ama bir de bu işin Japonya'sı var.
    Panasonic sessiz sedasız yeni robotunu tanıttı. Rulo MC-RSF1000
    Yapay zekaya sahip, engelleri aşmak için kendini kaldırabilen, köşe temizliğinde üstün bir robot.
    Japonya dışında satılmıyor ve orada bile çok pahalı ancak çok güzel.
    Panasonic Japan(パナソニック公式)youtube
    次世代ロボット掃除機ルーロ(RULO)~レーザーSLAMで正確に室内を認識し、ゴミを取りきる~【パナソニック公式】
    https://www.youtube.com/watch?v=buzGSYuyeu0&feature=youtu.be

• Ve karşımızda Ecovacs'ın son harikası, Deebot T8 AIVI
    ECOVACS ROBOTICSyoutube
    ECOVACS ROBOTICS DEEBOT OZMO T8 AIVI
    https://www.youtube.com/watch?v=i-NJ3rAWSM0&feature=youtu.be

• Galaksideki tüm annelerin ellerinden öpüyorum.

Neato Robot Süpürgeler Hakkında Herşey !
  •  Neato Robot Süpürgeler Hakkında Herşey !
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Neato d7 aldim
    Ancak iphone App store da neato uygulamasi olmadigi icin indiremedim ve supurgemi internete baglayip aktive edip kullanamadim
    Bu konuda bir cozum varmidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    Neato d7 aldim
    Ancak iphone da neato aplikasyonu app store da olmadigi icin telefonuma indirip kullanamadim
    Bir oneriniz olur mu?
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sebnem k S kullanıcısına yanıt

Bu adresten indirebilirisiniz.

Saygılarımla

• Sayın Kurmay Yarbayım
    Öncelikle ivedi cevabınız için çok teşekkürler.
    Ancak verdiğiniz link Türkiye de yaşadığım için Apple linki devre dışına atıp bağlanmayı mümkün kılmıyor.
    Başka bir yöntem varmıdır?
    Teşekkür ederim
    Saygılarımla
  • Sebnem k S kullanıcısına yanıt
    Anladım, telefonunuzu yurtdışındaki uygulama mağazasından program indirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Tam detaylarını bilemiyorum ama sanırım ülkeyi ABD olarak ayarlamak lazım.

Başka bir yöntemi maalesef bilemiyorum.

• Merhaba. Neato D 7 için third party fırça ve filtre kullananlar oldu mu acaba? Memnunlar mı? Neato ile diğer şirketlerin ürettikleri arasında çok fiyat farkı var.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.