Şimdi Ara

Neato Robot Süpürgeler Hakkında Herşey ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
19
Favori
34.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazda belli gün ve saatlerde çalışma gibi bir özellik var mı? yoksa çalışması istendiğinde düğmeye basılıp kendimiz düğmeye basıp mı çalıştırıyoruz
  • Cihaz haftanın her günü.için istenilen bir saate programlanabiliyor. Yani her gün ayrı bir saate progamlayabilirsiniz. Ancak günlük program sayısı bir adet. Yani aynı günde 2 kez çalışmaya programlayamazsiniz. Zaten bu da pek mantıklı olmayacaktır, otomatik olarak calistiginda temzleyecegi yerleri, ikinci kez.temizlemesi ev koşullarında pek gerekli değil, hem de ilk çalışmanın doldurduğu tozu önce boşaltmak gerek. Ancak yine de en yeni modellerde programlamada bir fark.olabilir, test edemedigim için bilemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yaklasik bir haftadir kullanıyorum, daha doğrusu bu sure icerisinde 3 kere tam ev temizligi yaptirdim ve oldukca memnun kaldim.
    bir tanesinde evdeydim ve izledim. Diger ikisinde disarida iken otomatik program yaptim.
    Elimden geldigince kablo vs kaldirdim ve sıkışabilecegi yerleri acmaya calistim. Sandalyeleri masalarin ustune ters koydum ki daha kisa surede bitirmesi konusunda ise yaradigini düşünüyorum.

Bir kere eve geldigimde bir yere sıkışmış buldum orayi da halledince ikinci gun eve geldigimde sarj istasyonunda dinleniyordu :)

Sanirim tek sıkıntım filtre temizligi. Yerden topladigi hav denen toz birikintileri filtrenin ic taraflarindaki araliklara giriyor ve temizlemek icin her araliga parmagimla müdahale etmek zorunda kaliyorum. Sallayinca veya hafiften vurumca aradan cikmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deuozan

Ben yaklasik bir haftadir kullanıyorum, daha doğrusu bu sure icerisinde 3 kere tam ev temizligi yaptirdim ve oldukca memnun kaldim.
    bir tanesinde evdeydim ve izledim. Diger ikisinde disarida iken otomatik program yaptim.
    Elimden geldigince kablo vs kaldirdim ve sıkışabilecegi yerleri acmaya calistim. Sandalyeleri masalarin ustune ters koydum ki daha kisa surede bitirmesi konusunda ise yaradigini düşünüyorum.

Bir kere eve geldigimde bir yere sıkışmış buldum orayi da halledince ikinci gun eve geldigimde sarj istasyonunda dinleniyordu :)

Sanirim tek sıkıntım filtre temizligi. Yerden topladigi hav denen toz birikintileri filtrenin ic taraflarindaki araliklara giriyor ve temizlemek icin her araliga parmagimla müdahale etmek zorunda kaliyorum. Sallayinca veya hafiften vurumca aradan cikmiyorlar.

Maalesef filtrenin temizliği için en pratik yöntem, elektrikli süpürgenin boru ağzını dayayıp 2-3 sn çektirmek, tertemiz oluyor.

• deuozan kullanıcısına yanıt
    nasıl bir yerde sıkışmıştı?
  • Uc tarafı kapali, 2tarafi duvar diger tarafta ise puf bir Koltuk benzeri bir sey olan.cihazin icine girip ancak geri vites yaparak çıkabilecegi bir yer:) Tabi donerek cikmaya calisirken sıkısmıs. Orada kalivermis.

• deuozan kullanıcısına yanıt
    Aslında arka tarafını yaklaşık 15cm kaldırıp izdüşümünü küçülterek kurtulabilir genelde ama demek ki çok ters bir yerde sıkışmış.
    Neato robotların en önemli özelliklerinden birisi her tekerleğinin hem rotasyonunu hem de yatay pozisyonunu birbirinden bağımsız olarak ayarlayabilmesidir.
  • Aynen kurtulamayacagi bir yer olmus maalesef. Eve geldigimde yardim isteyen uyari sesini duydum.
    periyodik olarak uyari mi veriyordu yoksa etrafta bir hareketlenme oldu mu algiliyorda ayrica mi uyari veriyor bilemedim...

• Merhaba,

Uyarı vermek için özel bir algılayıcı yok, yani arıza yaptığında veya bi problem yaşadığında hem sesli hem de LCD ekranından Türkçe olarak yazılı uyarı vermektedir.
  • Genel olarak, cihazın genişliğinden en az 10 cm daha geniş olması gerekiyor dar geçiş veya girinti yerlerin. Yoksa sıkışma ihtimali yüksek.

• Benimde birkaç sorum olucakti. .
    -Baza altlarina vs girebiliyor mu
    -140 metrekare ev icin klasik Türk evi hali var ama shagy yok ve fayans hangi modeli tercih etmeliyim
    -normal fakir darky nin çekiş gücüne sahip midir
    -ortalama 25 metrekarelik odayı temizlenmesi kaç dakika sürer oda odami çalıştırmak mantıklı yoksa bütün ev olacakmi
    sşimdilik aklıma gelen sorular bunlar ama muhtemelen dahası gelir alana kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: vhvh5353

Benimde birkaç sorum olucakti. .
    -Baza altlarina vs girebiliyor mu
    -140 metrekare ev icin klasik Türk evi hali var ama shagy yok ve fayans hangi modeli tercih etmeliyim
    -normal fakir darky nin çekiş gücüne sahip midir
    -ortalama 25 metrekarelik odayı temizlenmesi kaç dakika sürer oda odami çalıştırmak mantıklı yoksa bütün ev olacakmi
    sşimdilik aklıma gelen sorular bunlar ama muhtemelen dahası gelir alana kadar

Selam, baza altlari vb için en az 100 milimetre (tam 10 cm) açıklık gerekiyor (yeni modellerde değişti mi bilmiyorum, firma yetkilisine sormakta fayda var). 25 m2 odayı temizlemesi, sağda solda koltuk çekyat ve benzeri olduğunu ve çekyatların altına girilemediğini hesaplarsak, geriye 15-20 m2 filan temizlenecek alan kalır. bu da 15 dk sürmez bile. O da benim eski modelde böyle, yeniler daha da hızlı galiba. Çekiş gücünü normal süpürgelerle karşılaştırmayın, daha düşük görünür göze, ama ortalıkta hortum olmadığı için, emiş ağzı ile toz haznesi arasında toplasanız 10 cm mesafe yok, o yüzden emilen her zerre anında kendini toz haznesinde buluyor. Arkasından çıkan hava, 1 metre öteden perdeleri havalandırmaya yetiyor.

• vhvh5353 V kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Sayın Ontheway çok güzel açıklamış zaten, teşekkür ederiz.

10cmlik boşluk gördüğü alanlara girecektir, üzerindeki lazer tarama sistemi ile bu alanı hesaplar ve ona göre harita çıkartır.
    Halı, seramik veya parke farketmez, Botvac 70 veya 85 bu alanın altından rahatlıkla kalkar. Fırça farkından dolayı Botvac 85 çok daha sessizdir.
    Tam zemin üzerinden fırçalama ve emiş yaptığı için normal elektrikli süpürgeler ile boy ölçüşen bir temizlik yapmaktadır. Normal bir elektrik süpürgesinin %2si kadar enerji harcamaktadır.
    Oda oda çalıştırmanız anlamsız, bu robotların en önemli özelliği tamamen kendi başlarına tüm evi temizleyebilmeleridir. 25m2 oda 15 dakika civarına sürecektir. Çok kirli alanlarda bu süre biraz farklı olabilir. Şarjı yetmez ise yerine geri döner, şarj olduktan sonra tekrar kaldığı noktadan devam eder ve işini bitirir.
    Koltukların veya yatakların üzerini de temizletebilirsiniz.

İlginize çok teşekkür ederiz.

• Arkadaşlar merhaba,

Tam olarak emiş gücü ile ilgili sayısal bilgi verebilir misiniz ?

Buna ek olarak 1. botvac serisi ile signature arasındaki temel teknolojik farklar nelerdir ?
    2. botvac 70e ile 85 arasındaki temel teknolojik farklar nelerdir ?

Teşekkürler.
  • Emiş gücü ile ilgili rakamsal veri yok elimde. Detayli fark listesini de modeller arasında yapamam ancak signature ile botvaclar arasında kayda değer farklar oldugunu söyleyebilirim. 70-85 farkları ise o kadar abartılı değil, belki sadece fırça farkı varsa o önemli olabilir. Detaylı fark bilgileri cihazların sitelerinde bulunabilir tahminimce..

• Merhaba,

Yenilenen Hepsirobot.com websitemizde sanırım sizin ihtiyaç duyduğunuz özellikleri barındıran bir sayfamız var.

https://hepsirobot.com/robot-secmek-zor-is

incelemenizi öneririm.

Saygılarımızla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Yenilenen Hepsirobot.com websitemizde sanırım sizin ihtiyaç duyduğunuz özellikleri barındıran bir sayfamız var.

https://hepsirobot.com/robot-secmek-zor-is

incelemenizi öneririm.

Saygılarımızla,

Merhaba. Benim botvec 85 in fırcasının plastik uçlar deforme oldu. Fırçalar sağlam. Sadece lastikler değişiyor sanırım. Sizden mi temin edeceğiz.

• metedoruk M kullanıcısına yanıt
    Mete bey merhaba,

Yedek parça stoğumuz ay sonunda yenilenecek, BV 85 serileri için fırça yedeğimiz de geliyor.
    Lütfen websitemizden takip ediniz.
    İyi günlerde kullanınız.
  • Değerli robot dostları,

Seçimlerin ertesi günü, yani 8 Haziran 2015 tarihinde, hükümet tarafından küçük beyaz eşya kapsamına giren elektrik süpürgelerinin gümrük vergilerinde artış yapılmıştır.
    Yıllardır %6,7 + %18 KDV olarak uygulanan gümrük vergisi, aniden ve herhangi bir sebep gösterilmeksizin %30 + %18 oranına yükseltilmiştir.
    Vergi artışı toplamda %218 (ikiyüzonsekiz) şeklindedir.

Aynı şekilde lamba ve tüm aydınlatma cihazlarına ve diğer bir çok beyaz eşyaya da benzer vergiler eklenmiştir.
    Tamamen firmamızın kontrolü ve müdahalesi dışında oluşan bu vergi artışı sonucunda, maalesef, Neato Robot Süpürgelerimizin satış fiyatlarına artış olacaktır.

Bilgilerinize sunarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Değerli robot dostları,

Seçimlerin ertesi günü, yani 8 Haziran 2015 tarihinde, hükümet tarafından küçük beyaz eşya kapsamına giren elektrik süpürgelerinin gümrük vergilerinde artış yapılmıştır.
    Yıllardır %6,7 + %18 KDV olarak uygulanan gümrük vergisi, aniden ve herhangi bir sebep gösterilmeksizin %30 + %18 oranına yükseltilmiştir.
    Vergi artışı toplamda %218 (ikiyüzonsekiz) şeklindedir.

Aynı şekilde lamba ve tüm aydınlatma cihazlarına ve diğer bir çok beyaz eşyaya da benzer vergiler eklenmiştir.
    Tamamen firmamızın kontrolü ve müdahalesi dışında oluşan bu vergi artışı sonucunda, maalesef, Neato Robot Süpürgelerimizin satış fiyatlarına artış olacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Pes. Neden böyle bir zam yapıldığı aşikar...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.