Şimdi Ara

neden bunları göze alıyorsunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
2.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • itaniigim doktor ozelde 10.000 civari aliyordu devlete gecti 6000 aliyor durum boyle o uzman doktor

tanidigim bilgisayar muhendisleri bilkent,odtu,bogazici mezunlari yazilim sirketinde 10.000-15.000 arasi maas aliyor

gelecege gelirsek bence saglik olmez doktor her zaman iyi maas alir muhendislik size kalmis gelistirirseniz kendinizi 35 yasindan sonra yonetici olursunuz

okumaya gelirsek tiptaki kadar muhendislik calisirsaniz kose olursunuz :) bogazici okuyupta ac kalan kac kisi var ayrica yurtdisinda calismak iater misiniz onuda kendinize sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • niye bilmiorum ama tıp istiorum deseniz bi sebep söyle gerçekten bende bilmiorum ama tıp istiyorum belki annnem küçüklüğümden beri istediğinden belki parasından... Ama gidicem tıpa inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bird_hunter

quote:

Orijinalden alıntı: alicaninthemorning

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Boğaziçi bilgisayar ve çapa tıp arasinda kaldim ben de.mühendislik okumak istiyorum fakat benim de gelecekle ilgili endiselerim var.öyle çok girişken ve sosyal bir insan da değilim.cevremdeki herkes tıp okumami istiyor fakat benim gözüm almiyor ve çok severek yapabileceğimi düşünmüyorum. Ama tıp okursam da önümü daha net gorebilecegim belli.ne yapacağımi bilmiyorum ve çok bunaldim artik

aynı durumdayız psikoloji olarak. herkes tıp yazmamı gönülden istiyor ama ben sevemiyorum çok fazla. evet belki iyi okuldan mezun olacağız ama ne olcağı gene açık değil. doktorlukta yol haritan belli, benim sıkıntım mecburi hizmetin bana insan ömrüne vurulan balta gibi geliyor olması. zaten ben de kandan virandan hoşlanan birisi değilim ama cazipse yazdım mı zorundalık hissiyle yaparım. ben bu yaşıma kadar pek bi şeyi yarıda bırakmadım. en kötü zorunda hissedip yaptım ama ilgimi çekip sevebilirim gibi bir düşüncem de var, çok ufak bir umut belki ama. ileride tıp okuyup parayı bulan arkadaşlarına bakıp imrenen mühendislerden biri olmak istemiyorum, bir de ailemle okumak da kolayıma geliyor ek olarak.

bu arada tıpa alternatifim odtü/itü endüstri ya da bilgisayar mühendisliği ama sanırım odtü yazacağım o durumda. sanırım endüstri üstte olacak.

Ayni sorunlar bende de var.yakin arkadaslarimin nerdeyse hepsi tıp a yöneldi. Çoğu da sene içinde mühendislik istiyordu. Eğer 10 sene sonra ben mühendis olup sürünürken onlar ortalama bir doktor olup en azindan maddi konudan rahat ederlerse kendimi nasil hissederim bilmiyorum.
    Şu an çok kararsiz bir durumdayim ve tıp yazarsam cevre etkisiyle, gelecek rahatligiyla ve belki okurken zamanla sevebilirim umuduyla yazacagim.ama belki de her zaman aklim mühendislikte olacak.

benden daha az puan yapmış, sadece bu değil kişilik olarak pek tutmadığım bir arkadaşımın tıp yazacağını duydum. şöyle bir tablo geliyor aklıma yıllar geçmiş o parayı vurmuş ben hala az kazanıyorum, neden yazmadım diye dövünüyorum. bunun olmasından çok korkuyorum o yüzden günlerdir neler çekiyorum. böğrüme bi şey oturmuş gibi ne zamandır.
    bazen de tam yazacak oluyorum, bir kişi çıkıyor devlet doktorlarla uğraşıyor, tıpa yönelim balon sadece yazma diyor. sonra babam diyor yok öyle bi şey uğraşıyorsa bile sağlık sektörü bitmez gene sen bilirsin diyor. dalgalanıp duruyor düşüncelerim

bu arada bilgin var mı değişim yapılabiliyor mu son güne kadar girilen tercihlerde?

Evet tercihini degistirebilirsin istediğin gibi zaten anladigim kadariyla sadece bir tercihle oynayacaksin

ilk sıraya tercih ekleme çıkarma olacak sanırım olursa. :/ sende son durum ne şu an? ne düşünüyorsun?

Ben tam iki gündür Boğaziçi bilgisayara kaymistim ki dayım piyasayi bilen, buyuk sirketlerde calismis ve hala calisan birisi ve o istediğim bolümü yerin dibine soktu resmen.herkes tıpa git deyip mühendislikleri kötuluyordu ama dayım hem mantikli konusuyor hem de değer verdiğim bir insan olduğu için beni bayagi düşündürdü. şu an yine kararsizim.düşüncelerim aynen seninki gibi.biyolojiyi pek sevmem tıpı da isteyerek yazmayacagim yazarsam da.

ben bi mühendislik olarak gireceğim yarın. sonra 17 ve 18inde sisteme bi şey olmazsa ve kararım değişirse üste ekleyeceğim.

Çarşamba akşam yapmayi düşünüyordum ama belki sali aksami da yapabilirim.ama hala belli olan bir şey yok iste o çok kötü. Eğer sonradan listeye tıp eklersen bana pm 'den haber verebilir misin?neden ve nasil tıp yazdigini öğrenmek isterim.

ben açıkçası diğer zorluklarını düşünmeyi askıya almıştım, kanını pisini vs. girince yaparım, yapmamak gibi bir şansım yok diye, yazmazsam sebebi mecburi hizmet olur. yazarsam da aile yanı olması ve garantisi parası olur sebebi. sen de yazarsan tıpı aynı şekilde haberleşelim.

Ben biyolojiyi sevmiyorum, tek tesellim okurken zamanla sevme umudu.tus, mecburi hizmetler, uzun donem askerlik, butun bir hayat boyunca hastane ortaminda calisma vb birçok neden de beni tıbba uzak tutan şeyler ama gerçekten parasi garanti olusu ve prestiji göz önüne alinmayacak şeyler değil.
    Öyle bir durum olursa haberlesiriz.

Anlamıyorum tercihlerinizi nasıl paraya göre yapıyorsunuz? Şu dünyada en önemli seçim iyi bir eş ve iyi bir iştir. Sırf parası iyi geleceği garanti ve sevmediğin halde nasıl Tıpı düşünüyorsun. Mühendislikle ilgili yorum yapan insanların çoğu üniversiteye başka amaçla gelip kendini yetiştiremeyip özgüveni olmadığından iş bulamayan insanlar. Bu forumda kendini yetiştirip çok iyi yere gelen insanlar sayısı az. Söylediğin üniversitede mezun olup çok iyi yere gelemeyen insan maldır zaten. Bu ülkenin tıp kadar mühendiside ihtiyacı var. Evet mezun çok fazla ama köklü üniversitelerde bir adım öndesiniz zaten. Benim çok tanıdıklarım var anadolu üniversitelerinden birinden mezun olupta çok iyi yerlere gelen. Tam tersi olarakta ODtü mezunu olup şantiyede 2 kelimeyi bir araya getiremeyen insanlarda var. Herşey insanın kendinde biter yeterki emek verin. Ben inanmıyorum insanların yeterince emek verip ve işsiz olduklarına.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.