Şimdi Ara

nedir bu rp or rppvp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • saçma olacak ama 4 senedir bu oyunu oynuyorum ama hala bilmiyorum ben hep pvp servırlarında oynadım normal servırı biliyorum tamam allilerle hordelerin dünya ahret kardeş olduğu bi servırdır normal servırlar sadece bg lerde savaşabilirler yada üzerleine tıklayıp pvp modunu aktif getirenler arasında olur peki ya bu rp servırı ne yani eğer güzel bi şeyse direk geçeyim öle bi servıra farklı özelliği nedir bide rppvp var hem rp nin hem pvp nin olduğu iyide rp ne ya guilde sordum onlarda bilmiyo

• Yapay Zekanın Yanıtı

Role Playing (RP)

Role playing (RP), iki veya daha fazla kişinin kurgusal karakterleri canlandırdığı bir oyundur. Bu karakterler, gerçek kişiliklerinden farklı özelliklere, motivasyonlara ve hedeflere sahip olabilir. RP, genellikle sohbet odaları, çevrimiçi forumlar veya özel oyun platformları aracılığıyla çevrimiçi olarak oynanır.

RP'nin Amacı

RP'nin amacı, yaratıcı düşünmeyi, problem çözmeyi ve sosyal becerileri geliştirmektir. Oyuncular, karakterleri aracılığıyla farklı bakış açılarını keşfedebilir, çatışmaları çözebilir ve dünyayı yeni bir perspektiften görebilirler. RP aynı zamanda stres atmak, arkadaş edinmek ve eğlenmek için de harika bir yoldur.

RP Nasıl Oynanır?

RP oynamak için bir karakter oluşturman ve diğer oyuncularla etkileşime geçmen gerekir. Karakterin kişiliğini, görünümünü, geçmişini ve motivasyonlarını tanımla. Diğer oyuncularla etkileşime geçerken, karakterinin bakış açısından konuş ve hareket et.

RPPvP (Rol Oynama Karşı Oyuncu ve Oyuncu Karşı Oyuncu)

RPPvP, role playing'in bir türüdür ve oyuncuların hem rol oynadığı hem de birbirleriyle savaştığı bir oyundur. RPPvP oyuncuları, güçlü karakterler yaratmalı ve stratejik olarak savaşmalıdır. RPPvP, rol oynama ve savaş unsurlarını birleştiren heyecan verici bir oyun deneyimi sunar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Rp yapıyorsun.:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Glorian

Rp yapıyorsun.:)

bu kadar saçma bi cevap olamaz ya rp ne kardeşim bilmiyosan neden yazıyosun anlamadım
  • Rp yapıyorsun, arkadaş doğru söylüyor.
  • rp:roleplaying

yani ordaki adamlar gerçekten wow dünyasında yaşıyormuş gibi hareket ederler rol yaparlar eğlenceli serverlardır ama ingilizcenin olması gerekir ve orada abuk sabuk nickler koyamazsın bir keresinde deneme amaçlı gnome açmıştım etrafta 10-15 kişi vardı 1 saat geyik yaptık :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: zapata07

quote:

bu kadar saçma bi cevap olamaz ya rp ne kardeşim bilmiyosan neden yazıyosun anlamadım

4 yıldır oynuyorsun ama asıl sen birşey bilmiyorsun, WoW rpyi iliklerinde hissedilmeden oynanırsa ne anlamı kalır ki? :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: zapata07

quote:

4 yıldır oynuyorsun ama asıl sen birşey bilmiyorsun, WoW rpyi iliklerinde hissedilmeden oynanırsa ne anlamı kalır ki? :)

ya aslında düşünüyorumda bu oyunda rp realmleri var evet aslında bende bi rpciyim hatta manyağım diyebilirim ama düşününce oyunda rp realmleri olmasına karşın oyun "RP yapmak için" yeterli değil...
    yani dediğin gibi malesef rol yapmak zorunda kalıyoruz..
    goldshire inn'de ikinci katta sevişmeye çalışan karakterleri gördüğümde rp realmi olmasına karşın neden sevişme yok? sorusu geliyo aklıma devamlı.. düşünsenize sevişmeye çalışırken sadece kiss , love gibi sadece yazıdan ibaret olan smilelar kullanılıyo veya tahmin edebileceğiniz bir takım hareketler yapılmaya çalışılıyo..
    Blizzard rp realmlerini kurarken bir yaş sınırlamasının yanı sıra ayrıca bence oyunda rp yapmak için yeterli hareketleride yapmış olması lazımdı aklımıza ilk gelen oyun mesela sims...

sims kadar uçuk olmasada belli olaylara imkan verebilcek bir yapıda olsaydı çok daha müthiş olurdu rp...

yani aslında RP, oyuncuların kendi kendine ve rolden başka bişey yapamadığı bir tarz...
    canın sıkıldığı zaman çok iyi geliyo

RPPVP 'de pvp ve rp nin yapılabildiği bir realm çeşidi tabi -genelde- kimse rp yapmıyo orası ayrı

• benim bi 50 level hunter var okadar ingilizce istiyorki rp serverlarinda oynamak aklın durur en basit biseyi bile anlamıorum orta seviye ingilizcem olmasina ragmen
  • O servera kasarsam ve psikolog rolü yaparsam köşe olurmuyum (Demek Undeadlerden korkuyorsunuz ve onlardan kaçıyorsunuz.Hımmmm küçükken çok zombi filmi izlemiş olabilirmisiniz.Anladım önce onlarda ölümlü yani dalarsanız öldürebilirsiniz ama ezik bir undead keserseniz kendinize güveniniz gelir.Ne demek görevimiz.
    Borcunu 100 altın kasaya bırakın lütfen
    Hani rol yapmaya belki bu yoldan iyi para yaparım )
  • quote:

Orjinalden alıntı: caneryilmazer

O servera kasarsam ve psikolog rolü yaparsam köşe olurmuyum (Demek Undeadlerden korkuyorsunuz ve onlardan kaçıyorsunuz.Hımmmm küçükken çok zombi filmi izlemiş olabilirmisiniz.Anladım önce onlarda ölümlü yani dalarsanız öldürebilirsiniz ama ezik bir undead keserseniz kendinize güveniniz gelir.Ne demek görevimiz.

• quote:

Orjinalden alıntı: caneryilmazer

O servera kasarsam ve psikolog rolü yaparsam köşe olurmuyum (Demek Undeadlerden korkuyorsunuz ve onlardan kaçıyorsunuz.Hımmmm küçükken çok zombi filmi izlemiş olabilirmisiniz.Anladım önce onlarda ölümlü yani dalarsanız öldürebilirsiniz ama ezik bir undead keserseniz kendinize güveniniz gelir.Ne demek görevimiz.

Psikologluk alırsın profession olarak.

• WoW RP olarak doyurucu değil sebebide hiçbir ekstra özellik olmaması.LOTR Online'da kendine ev alabiliyorsun,evlenebiliyorsun vs... RP'yi dolduracak bir sürü özellik var.Blizzard'ın RP serverları lafta RP serverı ve benim oynadığım kadarıyla çook da farkı yok PvP serverlarından.

Blizzard'ın RP mantığı eksiksiz questleri yap mantığından geçiyor.Zaten dikkat ederseniz tüm kaliteli WoW Roleplaying video'larını PVP serverlarındaki oyuncular yapmı$tır.

WoW'da ev alma hadisesi olabilir mi RP serverlarında mekanları geni$letmeleri lazım.Lotr online'da her oyuncuya yetecek kadar mekan mevcut.WoW'un mekanı sınırlı daha doğrusu $ehirler hariç her taraf combat mekanı.
  • teşekkür ederim yorumlarınız için demekki ingilizcem kıt olduğu için rp bana göre değilmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.