Şimdi Ara

Nedir bu z500 bu kadar çok tavsiye ediliyor? (z500 aldım hayırlısı bakalım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop alma arifesindeydim, konu açtım baştan sona tavsiye bölümünü okudum heryerde z500...z500 havada uçuşuyor. Tavsiye isteyenlere sanki otomatik botlar devamlı cvplar yazıyor z500 diye, hele bir arkadaş kopyala+yapıştır yazmış z500 diye en az 10 tavsiye konusuna aynı msjı atmış... Dedim bu z500 nedir? gittim inceledim araştırdım soruşturdum forumda okudum ama tavsiye edildiği kadar içime sinmedi. Acaba fiyat dışında göremediğim, farketmediğim bazı şeyler mi var okadar süper bir cihazmı?? Yanlış anlaşılmasın merak ettim soruyorum marka kötülemek değil bilgi edinmek amaç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_85 -- 31 Ekim 2013; 23:08:53 >

• serdar_85 kullanıcısına yanıt
    Lenovo iyi marka,
    Lenovo sallamayayım şimdi 1-2 yıldır laptop piyasasında en çok satan firma.

+kombinasyonu çok düzgün yapan bir firma, niye diyecekseniz

dell ürün yapar i7 koyar 4 gb ram koyar vasat ekran kartı koyar.

i5 yapar 8gb ram koyar vasat ekran kartı koyar.

i3yapar 4 gb ram koyar süper ekran kartı koyar ürüne .

Yani albenisi olmaz ürünün, donanımhabercilerde iyi bir bilgisayarın oyun ve grafik performansıyla ölçüldüğünü iyi bildiğinden multimedya ve oyuna yatkın pcleri önerirler.

Bu arada dell' e çok yüklenmedim ama dell'in iyi bir makinası 2.000 + TL ye zor bulunuyor 3.000 + çıkmak gerekiyor diğer 2.000- ürünler hep fason ürün gibi.
  • 2 sene dell 1564 kullandım genel olarak memnundum i3 1gb ekran kartı yani o seneye göre süperdi, yeniden dell almaya karar verdim gittim dell 5521 aldım almaz olaydım servis hala güzel ama çok süründürdü beni dell ah ahh aklıma geldi sonra iade tabi... Bir ürünü araştırmadan almam kozmatiğe tipe göre almam yani, z500 harici fazla laptop ismi geçmemesi süper anlamına gelir ama sıkıntıları az değil forumda yazılan çizilenden bunu çıkardım.
  • serdar_85 kullanıcısına yanıt
    Şu an bende dell kullanıyorum 3 yıl 4 aylık sıfırdan farksız gibi (her ne hikmetse bataryası öldü sadece)

Dell' i dediğim gibi gidip görerek almak çok şey değiştirir + ısınma sorunu pek çok modelinde vardır.

Lenovo içinde aynı sistemi izleyin, zaten garanti sistemleride benzer firmalar, gidin görün bakın beğenin , bu arada kişisel yorumları pek takmayın kimi insan çok temiz kullanır kimi yere düşürür ürün dandirik der yani kronik sorunlar yoksa pek çok yorumu ciddiye almanın hiçbir mantığı yok gibi.

+lenovo fiyat politikasını ve distribütörlerini cidden beğenmiyorum, niye diyeceksiniz,

lenovo y500ü (kral bir makinadır bizzat gördüm açtım oynadım kurcaladım vs.) 1900 TL'ye de bulmak mümkün 2200-2400 tl arası pek çok yerdede mevcut gibi ama almak istediğinizde bulamayabilirsiniz mesela stokta bitmiştir vatan vb. büyük satıcılarda bile olmuyor.

Sözün bir teknoloji mağazaya gidin lenovo ve dell'lere bakın (8730m kartlısı fena değil ama kasa kalitesine göre 200 tl fark yaratan 2 farklı kombinasyon mevcut şu an dell' de)

bütçenize uyanı seçin, sonra bakın indirim vs. var mı ona göre alın gitsin derim. hayırlı akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_85

2 sene dell 1564 kullandım genel olarak memnundum i3 1gb ekran kartı yani o seneye göre süperdi, yeniden dell almaya karar verdim gittim dell 5521 aldım almaz olaydım servis hala güzel ama çok süründürdü beni dell ah ahh aklıma geldi sonra iade tabi... Bir ürünü araştırmadan almam kozmatiğe tipe göre almam yani, z500 harici fazla laptop ismi geçmemesi süper anlamına gelir ama sıkıntıları az değil forumda yazılan çizilenden bunu çıkardım.

Bu kadar çok satılan bi ürünün sıkıntılarının göze çarpması normal. Ancak bende 10 günlük bir kullanıcıyım gerçekten bu paraya daha iyisini alabileceğimi düşünmüyorum. Hatta alırken tereddutdeydim şu an çok memnunum.
  • BordooMaavi kullanıcısına yanıt
    an kalitesi nasıl hocam?Mesela ben şuanki r522 samsungumda dizi izlerken siyah ekran verimini tam alamıyorum.Ne bileyim akşam gece çekimleri tam anlamında siyah olmuyor..Açımı değiştirdimi de renk dönmesi oluyor klasik açı sorunu..Bunda durum nedir?
  • Z500 ün en büyük artısı ekran kartı konusunda ortalamanın üstünden kart kullanması.şuan z500 lerde genellikle gt740m var ve iyi bir kart.Oyunlarda sorun çıkarmaz.Bunu alan insanlar genellikle oyunlardaki performansı için alıyor.Ayrıca 1tb hd ve işlemci i5 3230m ve ortalama fiyatı 1500 tl civarı.Şuan hızlıalda 1549 tl ve 120 tl de puanla baya uyguna geliyor.dezavantajlarıda vardır mutlaka ama f/p olarak bence en üst sıralarda bir cihaz.Eğer lenovo olmasın başka marka olsun dersenizde şayet ona yakın olarak şu cihazlar benim gözüme çarptı:

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=98&Productid=bd600571

ve

http://www.hizlial.com/samsung-ativ-book-np370r5e-s06tr-i5-3230m-26ghz-4gb-500gb-2gb-hd8750m-156-windows-8-notebook/30.001.1271.0231

Saygılar.

• z500 ün dezavantajları nelerdir? Kasa kalitesi, kapak menteşesi, bataryanın gömülü olması, ekran kalitesi benim ayaküstü incelememdeki gördüklerim başka varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

z500 ün dezavantajları nelerdir? Kasa kalitesi, kapak menteşesi, bataryanın gömülü olması, ekran kalitesi benim ayaküstü incelememdeki gördüklerim başka varmı?

Kasa çok kaliteli değil açıkçası.Bazı yerleri metal ve parmak izi yapıyor.Ayrıca ekranın led olduğu yazıyor ama ne bilem sanki led değil gibi.Touchpadi hassasiyetide hoşum fazla gitmedi.Ama oyunlardaki performansı çok iyi ki şimdiki modellerde gt740m var bu daha iyi bir kart.En azından benchmark oranları öyle diyor.
  • quote:

z500 ün dezavantajları nelerdir? Kasa kalitesi, kapak menteşesi, bataryanın gömülü olması, ekran kalitesi benim ayaküstü incelememdeki gördüklerim başka varmı?

Z500 ün çok önerilmesi yada çok satılması kullandığı ekran kartından kaynaklanıyor ve fiyat..

aynı fiyata diğer markalar max nvidia635 ekran kartına sahip ama lenovo 645m kullanıyor +1

uygun fiyata alabileceğin yüksek performans ürünü olduğu için... diğer güvensiz markalara nazaran tercih sebebi olması normal

Fan sistemi iyi, sessiz çalışıyor. Bataryanın gömülü olması sorun değil yazılımla o olayı çözmüşler( batarya dolduğunda kendini pasif hale getiriyor )

z500 serisi diğer serilere nazaran daha ince ve şık. kasa kalitesi normal (çok iyi değil)

Servis konusunda dönem dönem sorunlar yaşanıyor ama genel olarak iyi. bu yüzden öneri kısmında öne çıkıyor. bir de marka çok satacam modunda fiyat politikası uyguluyor bu yüzden de çok satıyor, bazı markalar fiyatı indirmeden satış politikasına devam ediyor. ama lenovo piyasayı sallamaya niyetliydi salladı da :) bütün olay bu.

Ama sadece fiyata bakmayan kullanıcıların hepsini alması zor, kalite olarak asus, msı gibi markalar da bu alanda onlardan daha iyi (acizane şahsi fikirlerim)

• Cvplar için teşekkürler arkadaşlar, z500 alıp memnun olmayan varmı?? her nekadar memnun olan çok olsada...
  • z500 şuanda donanım ve kasa açısından en doyurucu cihazları çıkarıyor çok seçenek olması cezbediyor 7-8 adet model var

http://www.notebookadresi.com/arama&filter_name=z500
  • Arkadaşlar yorumlara araştırmalara kayıtsız kalamadım gittim z500 (59377440) aldım...
  • 1.5 aydir laptop arastiriyorum acelem yok maddiyat 2000 lira butcem var.

Ilk baslarda i.5 645m ekran ksrtink alacaktim pc depo fiyati 1380 tl. Cok uygundu acikcasi butcem daha fazla oldugu icin daha iyi bir model aradim bulurum diye ama 2000tl, ye kadar daha iyi ekran karti goremedim 1680 tl ye i 7 modellisi aydinlatmali klavyeli modelinde karar kildim. Ama hala beklemedeyim lenovoy500 modeli ucuza bulursam onu kapmayi dusunuyorum yoksa z500 alicam.
    Bu soylediigim fiyatlar pcdepo fiyatlariydi. Freedos birde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.