Şimdi Ara

Neptunyum (izleyin, izletin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu Türkiye'nin yeraltı kaynaklarından olan ama çoğunda olduğu gibi kullanılmayan Neptunyum elementinin önemini anlatan bir sunumdur. İzlemek için Powerpoint (Office) programı gerekmektedir. İşte link

http://www.students.itu.edu.tr/~savli/neptunyum.zip

• Sadece Neptün 9 Trilyon dolarmı yetmemiş gibi bor madenimiz varrrr var yaaa sadece neptünü çıkarsak 9 Trilyon dolar değeri Diyorum kiii!!!! Madenleri işletmeyenlerin topuna
  • ya deli olcam hakkaten gerçek mi bunlar
    yani insanının inanası gelmiyo bu cebinde hayvan gibi para bulunan bir kredi kartınının olup
    parasızlıktan 3 gündür aç olmaya benziyor.ne acı bişey bu ya
  • Arkadaşlar araştırmadığınız şeylerle hareket etmeyin.Ne yazık ki neptunyum kararsız ve laboratuar koşullarında üretilen dolayısı ile DOĞADA BULUNMAYAN radyoaktif bir elementtir.Bu daha önce forumda tartışıldı, bunlar ucuz kandırma, hikaye tarzı şeyler.
    İyi şeyleri istemek, eğer içinde analiz ve bilgiyi içermiyorsa yalnızca daha kötüye götürür
    Başkasını bilgilendirmek yerine ilk önce büyük bir ihtimal posta ile gelen şeyi bir araştırsaydınız
  • neptunyum değilki tek konu boru vat toryumu var bunun
  • Hocam bak ne güzel bilgisayar müh. okuyorsun
    İlk önce araştır sonra insanları bilgilendir
    Yoksa bu yaptığının bir anlamı yok
    Hammade önemli değil önemli olan bilgi
    Bilgi değerlidir, yoksa ancak böyle hayal kurarak kendini avutursun
    Borun bir pazarı var, sen bütün borunu satmak istesen ne olacak. Bunun ekonomik bir nalamı yok, aynısı toryum içinde geçerli
    Ha hatırlatayım bilgisayar teknolojisinin hangi elemente dayandığını inşallah biliyorsundur, yoksa Eşref hoca kafana soka soka anlatır yada Berk hoca
  • Kerdeşim bravo sana.Herkes bunu yayabildiği kadar yasın

İşte bu yüzden kapitalizme her gün küfrediyorum
  • hayalciruh ben hadi çıkarın satın hemen demiyorumki ama bunun bi pazarı varsa bundan biz neden faydalanamıyoruz? bukadar zengin topraklarımız olmasına rağmen neden fakirlik çekiyoruz. bizim madenlerimizi neden başkaları kullanıyor. ve ben bu ülkede petrol olmadığına da inanmıyorum azerbeycan da ırakta olur da anadoluda nasıl olmaz
  • Bazen paranoya derecesine varacak kuşku dolu fikirler sarıyor kafamızı.Neden, niçin, niye, nasıl?sorularına ise verilecek cevaplar yok.Daha doğrusu cevap veren yok.Eğer bize haksızlık edildiğini düşünüyorsak bunun sebepleri ne olabilir?Ülke olarak yeterince girişimde bulunabiliyor muyuz?Planlı programlı bir proje doğrultusunda zamanı da iyi bir şekilde kullanarak hedeflenenlere ulaşabiliyor muyuz?Öz eleştiri yapabiliyor muyuz?Bu sorulara vereceğiniz cevap evet ise o halde geriye tek bir düşüce kalıyor.Ülkeler anlaşması.Bu paranoya kokan yaklaşımı biraz daha açayım.Demek ki ülkeler savaşlar ardından son şekillerini alıyorken gizli birtakım anlaşmalar yaptılar.Mesela savaşlarda yenik düşen devletlere işgali geri çekme sözü verdiler.Ardından buna benzer bir yazı imzalattılar."Ülkenizin ekonomik gelişimi belli ülkelerin 10-15 yıl gerisinde kalmalıdır.Aksi taktirde gerekenler yapılır".Böyle bir şeye inanabilir misiniz?Ben kesinlikle inanmıyorum.Ben komplo teorilerinden çok ülke olarak tembelliğimizin, miskinliğimizin kurbanı olduğumuza inanıyorum.Peki siz neye inanıyorsunuz?

• ya arkadaşlar daha öncede bu konu açıldı , yanlışınız var neptunyum elementi yapay olarak elde edilir ,doğada bulunmaz !!!!!!!!!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.