Şimdi Ara

Neta 6400 HD kullanıcı izlenimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
5
Favori
12.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ümit ediyorum izlenimlerim uydu cihazı seçme aşamasındaki kişilere faydalı olur. Samsung 40" Full hd televizyonum var.
    Yıllardır kullandığım emektar Next 2000 x-CI vardı. SD yayın kalitesi fena sayılmazdı bu yüzden de hd uydu cihazı almayı hiç düşünmedim. Zaten pek televizyon izleyen biri değilimdir. Günde yarım saat belki.. Ancak Next 2000 X-CI'nın içine bir şekilde su girdiği için anakartı arızalanınca HD uydu alalım bari diyerek buradaki birkaç başlığı okudum.
    Birkaç saatlik okumadan sonra Sunny 14100 ve Neta 6400 üzerine yoğunlaştım. Hatta ilgili başlıklarda mesajlarım var.

Şöyle bir düşünce oluşmuştu bende:
    quote:

Okuduklarımdan şunu anlıyorum..
    Sunny kullanımı pratik bir cihaz. Kasası kibar, şık bir cihaz. SD yayınlarda Neta 6400'den biraz kötü. Kilitlenme problemleri var, yazılım biraz problemli.
    Neta hızlı kanal geçişi, kabul edilebilir sd ve hd yayın kalitesi. Zayıf teknik destek, Sunny'ye kıyasla daha kötü bir kasa ve dandik! :) sayılabilecek bir kumanda ile geliyor.

Sunny başlığındaki yazılım problemleri konusu, cihazın çok ısınması ve menü'den kanal taşıma, silme v.b olayların toplu yapılamadığı, silme ve taşıma işlemlerinin tek tek yapılması gerektiğine de okuyunca Sunny'den biraz soğudum. Neta'nın yayın kalitesi, hızlı kanal geçişi v.b artıları Neta 6400'de karar kılmama neden oldu.

Neta'nın kendi sitesinden siparişimi verdim. Ertesi günü aras kargo teslim etti..
    Satın aldığım yer: Netashop
    Satın aldığım gün en uygun fiyatı orada bulabildiğim için oradan aldım. Belki zaman içinde başka firmalar fiyat değişikliğine gidebilirler.

İzlenimlerim:

-Firma öyle bir kargolamış ki.. İçinden kelli felli bir cihaz çıkacak zannetim. İç içe iki karton kutuya koymuşlar. Bir de kendi kutusu. Yeterince güvenli bir paketleme olmuştu. Gerçi bir kargo firmasında akşam üzeri yükleme yaparken rast geldim. İnanılmazdı. Kutuları oradan oraya fırlatıyorlardı resmen. Yine de iyi ki cihazlar bozulmadan ulaşabiliyor diye düşünmüştüm.

-Uydu cihazı resimde görüldüğü gibi değil. Daha küçük, kibar sayılır. Hele emektar Next 2000 X-CI'ya kıyasla çok küçük.

-Kanal geçişleri hızlı. SD ve HD yayın kalitesi iyi. HD yayınlar kesinlikle iyi ama bazı SD kanalları da acaba HD mi diye baktığım oldu.

-Cihaz az bir kullanımda bile çok ısınıyor. Elinizi süremeyeceğiniz kadar değil ama ısınıyor. Belki yaz aylarında yüksek oda ısısı buna sebep oluyordur.

-Kumandası çok kötü. Kütük gibi. Hiç bir estetiği olmadığı gibi dolma parmaklıların tuşları karıştırabileceği kadar küçük. Sadece kumandası yüzünden geri iade etmeyi düşündüğüm oldu. Ben böyle kötü kumanda hiç görmedim. Tahtayı kesip kumanda yapmışlar gibi :) Emektar Next 2000 X-CI'nın kumandasıyla kıyas resimleri koydum. Asgari estetik kaygıları bile olmamış. Belki siyah olsa bu kadar kötü görünmezdi. Rengi de tutturamamışlar.

-Cihazın taşıma ve silme işlemleri konusunda eksiği var, tek tek yapılıyor diye eleştirmiştim. Çoklu taşıma silme işlemi varmış. Şöyle yapılıyor;

OK / Yeşil Tuş (Düzenle) / üstte simgeler çıkıyor, sağa doğru hareket ettirilecek ( ÇOKLU TAŞIMA)

Burada yukarıya taşıyacağınız veya yerlerini değiştireceğiniz kanalları seçip depoya atıyorsunuz, sonra da istediğiniz yere topluca götürebiliyorsunuz.

-NTFS diskleri okuyor mu diye denemedim. Yeniden keşfe gerek yok. Okumuyorsa okumuyordur. Zaten Samsung LCD'nin USB portu hemen her tür dosyayı problemsiz okuduğu için uydu cihazını bu amaçla kullanmayacağım.

-Cihazın kendi saatini sürekli ekranda tutabiliyorsunuz. Sağ altta görüntülüyor ama o kadar kötü görünüyor ki ben hemen iptal ettim.

-Menüden SD yayınların hangi boyutta nasıl görüntüleneceğini seçebiliyorsunuz. Seçenekler arasında 4:3 zarf, 4:3 tam ekran, 16:9 zarf, 16:9 tam ekran var. Ancak bu ayarlar kanaldan kanala farklılık gösteriyor.

-Yayın kayıt problemi diye okumuştum. Denemedim. Zaten kullanacağım bir özellik değil.

-SD veya HD yayınlarda altyazı geçişi problemsiz. Herhangi bir şekilde okunamama, dağılma problemi yok.

-Diğer başlıkta bir kullanıcı cihazın boyunu sormuştu. Demek herkesin kendince bir bilgiye ihtiyacı var. EN: 25.5 cm Yandan: 16 cm Yükseklik: 4.5 cm

Güncellemeler:

Bir kaç resim burada paylaşayım. Dileyen rapid'den indirir. Daha yüksek çözünürlüklü ve daha çok resim var.

49 adet 700 piksel genişliğe boyutlandırılmış dosya. rapid ile share arasınaki _ işaretini kaldırınız.

https://rapid_share.com/files/3654731027/neta_6400-49_LowResImg.rar 3.37 MB

Daha yüksek çözünürlüklü 49 adet 1600 piksel genişliğe boyutlandırılmış dosya. rapid ile share arasınaki _ işaretini kaldırınız.
    https://rapid_share.com/files/2881872941/neta_6400-49_HiResImg.rar 14.47 MB

HD yayın kalitesinden daha çok SD yayın merak edildiği için istek üzerine 25 adet SD yayın fotoğrafı konunun altına eklenmiştir.
    Aşağdaki linkte 25 adet 1600 piksel genişliğinde fotoğraf bulabilirsiniz.
    https://rapid_share.com/files/2463015455/SD-1600px-HiRes.rar 10.20 MB

Kanal geçiş ve kullanım videosu eklenecektir..

Menü ve ekran görüntüleri, SD ve HD yayınlara ait resimler bir sonraki mesajdadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 23 Ağustos 2012; 12:54:56 >

• Resimlere buradan devam edeceğim.

EK: SD Yayın görüntüleri bu başlığın altına ekleniyor..

Kutunun içinden Cihaz, HDMI kablo, şu meşhur kumanda, piller, kullanım kılavuzu çıkıyor.

Cihazın yazılım ve donanım bilgileri aşağıdaki gibi:

Aşağıdaki resimdeki ortadaki siyah kumanda belki 15-20 yıllık bir televizyonun kumandası. Neta'ya ne kadar benziyor değil mi. Hiç olmazsa siyah.
    Varın siz Neta'nın kumandası hangi yılların estetik anlayışı! ile üretilmiş bir düşünün. :D

Bu bölümdeki görüntüler SD yayınlara aittir! Oran: 4:3 'tür

Aşağıdaki fotoğrafların oranı 16:9 'dur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 7 Ağustos 2012; 11:27:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: silverWolf

Resimlere buradan devam edeceğim.

EK: SD Yayın görüntüleri bu başlığın altına ekleniyor..

Kutunun içinden Cihaz, HDMI kablo, şu meşhur kumanda, piller, kullanım kılavuzu çıkıyor.

Cihazın yazılım ve donanım bilgileri aşağıdaki gibi:

Aşağıdaki resimdeki ortadaki siyah kumanda belki 15-20 yıllık bir televizyonun kumandası. Neta'ya ne kadar benziyor değil mi. Hiç olmazsa siyah.
    Varın siz Neta'nın kumandası hangi yılların estetik anlayışı! ile üretilmiş bir düşünün. :D

Bu bölümdeki görüntüler SD yayınlara aittir! Oran: 4:3 'tür

Aşağıdaki fotoğrafların oranı 16:9 'dur

Guzel bir inceleme olmus, elinize saglik. Bende ayni cihazi 2 aydir kullaniyorum cok memnunum. 55 inch LED panelde bile goruntu mukemmel. +
    Yanliz cihazin saati bir turlu dogru gostermiyor. Saati ayarlasanizda tam olmuyor sacma. -

• quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Guzel bir inceleme olmus, elinize saglik. Bende ayni cihazi 2 aydir kullaniyorum cok memnunum. 55 inch LED panelde bile goruntu mukemmel. +
    Yanliz cihazin saati bir turlu dogru gostermiyor. Saati ayarlasanizda tam olmuyor sacma. -

Teşekkür ederim. İnceleme sayılmaz, maksat fikir vermek. Saate gelince, saat ayarlanıyor, ekran görüntüsü koyuyorum. 3 ayrı ayar şekli var. Otomatik, Manuel ve Kanal ayarlı. Manuel yaparsanız istediğiniz saate ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 6 Ağustos 2012; 14:56:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Teşekkür ederim. İnceleme sayılmaz, maksat fikir vermek. Saate gelince, saat ayarlanıyor, ekran görüntüsü koyuyorum. 3 ayrı ayar şekli var. Otomatik, Manuel ve Kanal ayarlı. Manuel yaparsanız istediğiniz saate ayarlayabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hocam güzel inceleme
    bu sıcaklarda aleti alıp ortadan kaybolmayıp emek harcamışsınız.
    bolca sd yayın fotosu koyarsanız daha açıklayıcı olacak.malum hdler çoğu receiverde iyi sayılır.
    iyi forumlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: n96

hocam güzel inceleme
    bolca sd yayın fotosu koyarsanız daha açıklayıcı olacak.malum hdler çoğu receiverde iyi sayılır.
    iyi forumlar dilerim.

Teşekkür ederim. 25 tane SD yayın fotoğrafını konuya ekledim. Bolca'dan kast ettiğiniz sayıyı karşılar mı bilemiyorum. :)
  • quote:

quote:

hocam güzel inceleme
    iyi forumlar dilerim.

Teşekkür ederim. 25 tane SD yayın fotoğrafını konuya ekledim. Bolca'dan kast ettiğiniz sayıyı karşılar mı bilemiyorum. :)

hocam şimdi oldu

çünkü malum hd kanal çok az büyük çoğunlukla sd kanal izlenecek.çoğu receiverin hd kalitesi zaten iyi günümüzde önemli olan sd yayını iyi gösterebilen hd aletlerdir.

iyi forumlar dilerim.

• quote:

quote:

quote:

hocam güzel inceleme
    iyi forumlar dilerim.

hocam şimdi oldu

çünkü malum hd kanal çok az büyük çoğunlukla sd kanal izlenecek.çoğu receiverin hd kalitesi zaten iyi günümüzde önemli olan sd yayını iyi gösterebilen hd aletlerdir.

iyi forumlar dilerim.

Alıntıları Göster
    hocam benim cihazda söyle bi sorun var normalde icinde yüklü kanal listesini kullanırken kanal geçişi gayet hızlıydı ama güncel olmadıgı icin ben kanal listesini silip baştan tarattım ve şuan kanal geçiş hızında belirgin bi yavaşlama var ayrıca kanal geçiş şeklini de hızlı, karartma, dondurma gibi hangisini secersem seçiyim dondurarak geçiyo ve ilk önce ses geliyo ardından görüntü geliyor. bunun için yapmam gereken bi ayar var mıdır yardımcı olur musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: otokrat

hocam benim cihazda söyle bi sorun var normalde icinde yüklü kanal listesini kullanırken kanal geçişi gayet hızlıydı ama güncel olmadıgı icin ben kanal listesini silip baştan tarattım ve şuan kanal geçiş hızında belirgin bi yavaşlama var ayrıca kanal geçiş şeklini de hızlı, karartma, dondurma gibi hangisini secersem seçiyim dondurarak geçiyo ve ilk önce ses geliyo ardından görüntü geliyor. bunun için yapmam gereken bi ayar var mıdır yardımcı olur musunuz?

Alıntıları Göster
    inceleme için teşekkürler. Sanırım bende bu cihazdan alacağım.
    1- hiç bilmediğimden soruyorum Ş.ligi yada ntv spor da sifreleme felan kırabiliyor mu cihaz.
    2- acaba karaköye gitsem orada daha uyguna bulabilme sansım var mı ? yoksa netanın kendi sitesinden mi alayım.
    3- kutu içeriğinde neler var acaba ? hdmı kablo vs ?

• quote:

Orijinalden alıntı: NeeHot

1- hiç bilmediğimden soruyorum Ş.ligi yada ntv spor da sifreleme felan kırabiliyor mu cihaz.
    2- acaba karaköye gitsem orada daha uyguna bulabilme sansım var mı ? yoksa netanın kendi sitesinden mi alayım.

1. bilemiyorum.
    2. Karaköy'e gitmeden bilemezsiniz. Gidin araştırın isterseniz.
    3. İkinci fotoğrafta paylaşmıştım açıklama yazmıştım.
    quote:

İyi çalışmalar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 13 Ağustos 2012; 11:44:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NeeHot

1. bilemiyorum.
    2. Karaköy'e gitmeden bilemezsiniz. Gidin araştırın isterseniz.
    3. İkinci fotoğrafta paylaşmıştım açıklama yazmıştım.
    quote:

İyi çalışmalar..

Alıntıları Göster
    hocam emeğine sağlık. bendede vestel 840 ci var 8 senelik cihaz arada kafayı yıyor ama sd yayınından şikayetci diilim .senın nexte göre sd yayın bu cihazda nasıl. nexi aratıyormu bi cihaz.cihazı açar açmaz kanal siralaması nası acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daldiy -- 14 Ağustos 2012; 0:09:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: daldiy

hocam emeğine sağlık. bendede vestel 840 ci var 8 senelik cihaz arada kafayı yıyor ama sd yayınından şikayetci diilim .senın nexte göre sd yayın bu cihazda nasıl. nexi aratıyormu bi cihaz.cihazı açar açmaz kanal siralaması nası acaba.

Merhaba;
    SD yayın nexte göre daha iyi. Ama menülerin kullanışlılığı kaç yıllık cihaz olmasına karşılık Next daha iyi idi. Belki de ben yapamıyorum.
    Benim aldığım cihazda en üstte birkaç tane HD kanal vardı. Geri kalanını rastgele sıralamışlar. Vakit bulursam kendi isteğime göre sıralayıp kaydedeceğim.
    iyi günler.

Düzenleme:

Menüden kanal sıralama, silme mesajımda da yazdığım gibi tek tek yapılıyor zannetmiştim. Şöyle bir yöntemle çoklu taşıma yapılabiliyormuş.

OK / Yeşil Tuş (Düzenle) / üstte simgeler çıkıyor, sağa doğru hareket ettirilecek ( ÇOKLU TAŞIMA)

Burada yukarıya taşıyacağınız veya yerlerini değiştireceğiniz kanalları seçip depoya atıyorsunuz, sonra da istediğiniz yere topluca götürebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 23 Ağustos 2012; 12:57:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daldiy

Merhaba;
    SD yayın nexte göre daha iyi. Ama menülerin kullanışlılığı kaç yıllık cihaz olmasına karşılık Next daha iyi idi. Belki de ben yapamıyorum.
    Benim aldığım cihazda en üstte birkaç tane HD kanal vardı. Geri kalanını rastgele sıralamışlar. Vakit bulursam kendi isteğime göre sıralayıp kaydedeceğim.
    iyi günler.

Düzenleme:

Menüden kanal sıralama, silme mesajımda da yazdığım gibi tek tek yapılıyor zannetmiştim. Şöyle bir yöntemle çoklu taşıma yapılabiliyormuş.

Alıntıları Göster
    cihazı yeni aldım ben de. ufak tefek izlenimlerimi paylaşacağım. ama sd yayını biraz hayal kırıklığı yarattı. uzaktan izleyince çok sorun yok fakat biraz yakınlaşınca pixelleşmeler gözüküyor. acaba sd çıkış formatıyla ilgili bir sorun mu? zarf, tam ekran, 4:3, 16:9. hangisi en iyi performansı verir? bir de hdmi çıkış çözünürlüğü olarak 1080i mi kalmalı o ayar yoksa 576p, 720p falan mı yapmalıyım? tv hd ready özelliğinde.
    bir de func tuşu ne işe yarıyor basınca görüntü bir gidiyor geliyor ama çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper24 -- 18 Ağustos 2012; 15:52:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alper24

cihazı yeni aldım ben de. ufak tefek izlenimlerimi paylaşacağım. ama sd yayını biraz hayal kırıklığı yarattı. uzaktan izleyince çok sorun yok fakat biraz yakınlaşınca pixelleşmeler gözüküyor. acaba sd çıkış formatıyla ilgili bir sorun mu? zarf, tam ekran, 4:3, 16:9. hangisi en iyi performansı verir? bir de hdmi çıkış çözünürlüğü olarak 1080i mi kalmalı o ayar yoksa 576p, 720p falan mı yapmalıyım? tv hd ready özelliğinde.
    bir de func tuşu ne işe yarıyor basınca görüntü bir gidiyor geliyor ama çözemedim.

Alıntıları Göster
    acaba bu uydu alıcı usb den harici hdd yi algılayıp kayıt yapabiliyor mu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

Teorik olarak yapıyor, kayıt özelliği var. Ama pratikte çok ta sağlıklı çalışmıyor deniyor. HD yayınlar atlamalı kayıt ediliyor v.s diye şikayetçi olanlar vardı.
    Hoşça kalınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

Teorik olarak yapıyor, kayıt özelliği var. Ama pratikte çok ta sağlıklı çalışmıyor deniyor. HD yayınlar atlamalı kayıt ediliyor v.s diye şikayetçi olanlar vardı.
    Hoşça kalınız.

Alıntıları Göster
    Neta 6400 HD kullanıyorum.Çok memnunum.Kanal geçişleri süper.Biss key ile şifre problemi de olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukgemlik

Neta 6400 HD kullanıyorum.Çok memnunum.Kanal geçişleri süper.Biss key ile şifre problemi de olmuyor.

Alıntıları Göster
    İnceleme için teşekkürler. Neta artık eskiyen bir cihaz ama sanırım işlemcisi için bile alınır. Neta'nın en büyük sıkıntısı yetersiz yazılım desteği. Hiremco, Next ve Goldmaster ile karşılaştırınca çok yetersiz kalıyor.

Bu arada o şekilsiz kumandayı kullanmak zorunda değilsiniz diye biliyorum. Neta 681 (7005 Troya) isimli siyah Neta kumandası da bu cihazla uyumlu diye biliyorum. Birçok siteden 5 TL + kargo ücretine bu kumandayı alabilirsiniz. Tabi almadan önce servisine telefon edip hala uyumun olup olmadığını bir sorun derim.

Bu yazılım işini Hiremco çok iyi beceriyor, maç sırasında yayın gitti derdi yaşamıyorsunuz. Böyle bir durumda güncelleme geliyor ve Biss keyler güncellemelerin içinde yer alıyor. Ama Hiremco'nun da görüntü kalitesi Neta'nın altında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frontbook

İnceleme için teşekkürler. Neta artık eskiyen bir cihaz ama sanırım işlemcisi için bile alınır. Neta'nın en büyük sıkıntısı yetersiz yazılım desteği. Hiremco, Next ve Goldmaster ile karşılaştırınca çok yetersiz kalıyor.

Bu arada o şekilsiz kumandayı kullanmak zorunda değilsiniz diye biliyorum. Neta 681 (7005 Troya) isimli siyah Neta kumandası da bu cihazla uyumlu diye biliyorum. Birçok siteden 5 TL + kargo ücretine bu kumandayı alabilirsiniz. Tabi almadan önce servisine telefon edip hala uyumun olup olmadığını bir sorun derim.

Bu yazılım işini Hiremco çok iyi beceriyor, maç sırasında yayın gitti derdi yaşamıyorsunuz. Böyle bir durumda güncelleme geliyor ve Biss keyler güncellemelerin içinde yer alıyor. Ama Hiremco'nun da görüntü kalitesi Neta'nın altında.

Alıntıları Göster
    güzel bir çalışma

http://www.sanalpazar.com/Neta-6400-Full-Hd-2.kumanda-Hdmi-Kablo-Ve-Kargo-Hediye__isp8869971

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 15 Temmuz 2013; 3:35:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

güzel bir çalışma

http://www.sanalpazar.com/Neta-6400-Full-Hd-2.kumanda-Hdmi-Kablo-Ve-Kargo-Hediye__isp8869971

Alıntıları Göster
    neta 6400 üzerine en kapsamlı inceleme ,birde video çekebilseydiniz mükemmel olurdu ,bu arada kumanda nasıl iyi çekiyormu misal netayı tv arkasına gizlesekte alırmı acaba kumanda sinyali

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

neta 6400 üzerine en kapsamlı inceleme ,birde video çekebilseydiniz mükemmel olurdu ,bu arada kumanda nasıl iyi çekiyormu misal netayı tv arkasına gizlesekte alırmı acaba kumanda sinyali

hocam 1 ay önce kumanda 10 metreden çekiyor yazmıstım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.