Şimdi Ara

Netbook Alacağım Ama 3 Marka Arasında Kaldım Yardım Lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    http://www.exa.com.tr/samsung/netbook/samsung_nc10jd03tr-487-9767.html

DELL Inspiron Mini 1011WP
    http://www.exa.com.tr/dell/netbook/dell_inspiron-487-9824.html

LENOVO S10-2
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031066&CS_Category=_SBSHAD_63_1307_439_1&CS_Catalog=_bilgisayar&T_Category=_NOTEBOOK63#

Bu 3 ürün arasında kaldım arkadaşlar
    bu arada oradaki fiyatlara bakmayın sadece örnek olarak attım.
    Dell marka olanın forumda çok fazla kullanıcısı yok biliyorum ama kullananlarda öve öve bitirememiş dell'e karşı daha sıcağım bana daha çok güven veriyor ve daha kaliteli geliyor nedense.
    Samsung ve lenovo'nun fazlaca bir kullanıcısı var hal böyle olunca o'da kafamı karıştırıyor ama samsung hakkında forumdada bazı üyeler sinyal sorunu yaşadıklarını sıklıkla bağlantının koptuğunu belirtmişler bu kafamı karışıtırdı.
    Bu 3 model üzerinde durma nedenim pembe renkli netbooklar olması ve (ablama hediye olarak alacağım)
    Makinada sadece internete girilecek brrip , dvdrip film falan belki aralarda izlenir o kadar
    benim için önemli olan kesinlikle ve kesinlikle kablosuz ağlara bağlanırken iyi sinyal çekmesi ve kopma sorununun nadir olarak yaşanmasıı.
    Geçen hafta arkadaşım casper notebook'unu getirmişti wireless'ten kablosuz ağlara bağlandık benim odada 2 sinyal çekiyor ama diğer tüm odalarda ağları görsede bağlanmıyor ,bağlanıncada hemen düşüyor.
    Böyle bir sorun yaşamak istemiyorum açıkcası birde tabiki şarj süresinin mümkün olduğunca uzun olup ısınma sorununun bulunmamasıda benim için önemli.
    bu söylediklerim doğrultusunda bana öneride bulunursanız çok memnun olurum bugün yarın hemen alacağım ürünü.
    Başka model önerisi istemiyorum çünkü pembe netbook almakta kararlıyım sadece bu 3'ü arasında tercihlerime göre en makul olanını öğrenmek istiyorum.
    muhtemelen herkes kendi ürününü tavsiye edecektir ama objektif olarak bu 3 ürün arasında kalsaydınız bu beklentiler doğrultusunda hangisini tercih ederdiniz acaba ?
    Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 29 Aralık 2009; 5:27:18 >

• hadi birşey söyleyin yahu hiçbir fikriniz yok mu ?
    bu aralar kampanyalar falanda çıkıyor yılın son gününe kadar alacağım bir tanesini
  • 3üde güzel marka.Ancak ben olsam lenovoyu seçerdim.
    İlgili testler ve yorumlara forumdan ulaşabilirsiniz.
  • Bence Bu ürünü al hem servisi hızlı çalışıyor Samsung un hem Kaliteli hemde bu sitede fiyatı baya iyiymiş.
    http://www.netsiparis.com/detay/11201275054/SAMSUNG-NC10-JD03TR-N270-1-6-1-160-10-2-W7-PEM
  • bence samsung yeni ve teknikte sorunları var lenovo nun kalitesi tartışılmaz ama sen yine düşün dell minilerde hakim değil lenovo biraz daha iyidir. One key Recovery avantajın herşeyin var
  • bence delll derim adi yeter hiç olmazsa dell dersın adi var artı ve guzelde birsey dun cıkan bir marka degıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_yanar

bence samsung yeni ve teknikte sorunları var lenovo nun kalitesi tartışılmaz ama sen yine düşün dell minilerde hakim değil lenovo biraz daha iyidir. One key Recovery avantajın herşeyin var

Şu lenovo fanatikliğin bitiriyor beni..
  • arkadaşlar kusura bakmayın 2 gündür aldığım cihazla ilgilenmekten açtığım konuya yazmayı unutmuşum
    ben cihazı bu konuyu açtığım günün ertesi aldım
    baktım mesaj gelmemiş mesaj bekleyip karar verene kadar kampanyalarda bitecek dedim
    bu 3 ürün olayına gelince açıkcası bu 3 üründende vazgeçip darty'den asus'un 11."6 inc olan pembe modelini almaya karar verdim ama oraya gitiğimde Packard Bell Dot-MU-TK002 modelini görünce adeta büyülendim
    zaten her gelen başına toplanıyordu diğerleri yanında biraz ezik kaldı
    ablamla ortak kullanacağız zaten pembe alsaydım ben dışarı götüremezdim sadece evde takılırdım ama şimdi bende yanıma alabilirim.
    11.6 inc ekran , intel celeron işlemci,1366 x 768 çözünürlük değeri birde bunlara HDMI çıkışı eklenince almamak ayıp olurdu
    kasasıda çok karizma gerkekten, beni al diye sırıtıyordu.
    1080P filmleride hiç takılmadan oynatıyor ve HDMI çıkışla desteklenmesi mkv player ihtiyacınıda ortadan kaldırıyor.
    wireless çekim gücüde müthiş bizim evde deneme yaptığım 3 notebook bazı odalarda sinyal almazken bununla her odadan 2-3 sinyalle bağlantı kurabiliyorum.
    bir insan bir netbook'dan daha ne isterki :)
    aslında netbook demek biraz abesk kaçar çünkü diğerleriyle ekran boyutu arasında 1" fark olmasına rağmen diğer netbooklar bana baya ufak gözüktü
    Pb'nin bu modeli boyut olarak notebooklar ile netbookların ortasında bir boyda diyebilirim.
    Her neyse lafı daha fazla uzatmayayım sonuç olarak fazlasıyla memnunum samsung,dell,lenovo çok kalite markalar ama netbook alınacaksa bu cihazı incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.
    bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 1 Ocak 2010; 17:18:41 >

• Bende geçen hafta kardeşim için samsung nc10 jd03 aldım. ilk izlenimlerim:

win7 starter ve masaüstü arkaplanı değişmiyo, aslında bu bi facia ama win7 nin varsayılan masaüstü arkaplanı pencere renkleriyle uyumlu olduğu için biraz olsun güzel bi görüntü veriyo. insan düşünmeden edemiyo okadar uğraşıyo microsoft win7 nin görselliği güzel olsun diye, eee sonra arka plan değişmiyo, tabiki bu starter için geçerli ama arka planıda değiştiremiyceksem napiyim pencerenin görselliğini kardeşim.

Çok yavaş, gerçekten yeni bi notbuk için çok ağır, yani tabiki sorunsuz kullanabiliyosunnuz ama pencereyi açarken bile biraz bekleyip açıyo ki sıfır bi bilgisayarda böyle bişey olamamlı. en kısa zamanda yeni bi ram eklicez umarım çare olur, yine hızlanmazsa xp kurmayı düşünüyom.

Tasarım güzel, gayet parlak pembe renk bi kaplama (tabiki burda bayanlar için konuşuyorum) baya güzel göstermiş. belki ince bi ayrıntı diyebilirsiniz ama touchpad mouse un yanına yapıştırdıkları aletin özelliklerinin bulunduğu yapıştırıcılardan nefret ederim. ve bu alette iyice batırmışlar. kapağı açtığınızda çok zarif beyaz bi görüntü var ama adamlar okadar cırtlak turuncu renkli kocaman bi yapıştırıcı yapıştırmışlar ki bütün görüntünün içine ediyo. işin daha kötü tarafı o yapıştırıcıları çıkardığınızda da yapıştırıcı madde kolay kolay çıkmıyo daha kötü bi görüntü oluşuyo.

notbuğun alt tarafında pancar tarlası gibi, baya çok miktarda ızgara bulunuyor, yani yatakta falan kullancaksanız alt kısmın hava almasına dikkat etmelisiniz. gerçi ben kendi laptobumla 2 yıldır hemen hergün yatakta film izlerim, bırakın hava için altta boşluk bırakmayı, fan sesinden rahatsız olduğum için fanın arasına kağıt sokup fanın dönmesini engellerim :))) ve buna rağmen bişey olmadı laptoba.
    fan sesi yok gibi, gayet sessiz.

klavyenin ok tuşları çok küçük. normal tuşların boyutları hayli tatminkar ama 4 adet ok tuşunu küçücük bi alana sığdırabilmek için baya küçültmüşler ki buda kullanımlarını çok zorlaştırıyo. bu hayli büyük bi dezavantaj bence. yani özellikle benim gibi programlama ile uğraşıyor ve sürekli ok tuşlarını seri bi şekilde kullanmanız gerekiyorsa bi facia demek bu klavye.

Ekran iyi, görüntüler canlı. ekran parlak değil mat ekran, ki böyle bi aletin daha çok internette gezinme ve dökümanlar ile uğraşma amaçlı kullanılacağı düşünülürse mat ekran olması büyük avantaj. ben parlak ekranlı laptopta program yazarken gözlerimi bozcaktım nerdeyse.

odane! hoparlürler bilgisayarın alt tarafında!!! nearıyo onlar orda demeden edemiyosunuz. masa gibi düz biyere koyduğunuzda hoparlörün altında ses çıkışı için boşluk kalıyor ama yumuşak bi zemine oturtursanız hoparlörün önü (daha doğrusu altı) tamamen kapanacaktır. kapalı mekanda idare eder ama açık mekanda nasıl olur bilemiyorum.

pil ömrü??? pek denemedik, kullanıp gören varsa söylesin.

CD surucu olmadığı için doğal olarak driver lar için cd verilmemiş, bunun yerine bilgisayarı açtığınızda sistemi D sürücüsüne yedekleme ekranı çıkıyo. bu muhtemelen driver ları falan toptan yedekliyodur. Peki farklı bi işletim sistemi yüklediğimizde bu yedeği kullanabilecekmiyiz? bilen varsa yazsın

aletle ilgili izlenimlerim bunlar ama ben fazla 10" notbuk kullanmadığım için bu yazdıklarım diğer 10" lere göre nekadar karşılaştırıcıdır bilemiyorum. Yinede şunu söyliyim bu aleti alıp bide 1gb ram eklerseniz hayli güzel bi alet bence, tasarımı gerçekten iyi yapmışlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.