Şimdi Ara

NeTwork KarTı da ne oluyor ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar dün adsl başvurumu yaptım adamlar yarın bağlanır dedi bende 3:30 gibi kurdum cd sini ttakım kurulumu yaptım son aşamada ''sistemde network kartınızı algılayamadı ,network kartınızın olup olmadığından emin olun'' diye mesajla karşılaştım ve kurulum gerçeklemedi..modemin bütün ışıkları yanıyor...kabloların hepsi yerli yerinde takılı..sadece bu hata neden çıkıyor onu anlayamadım..

Telekom bayisinde gittim enternet kartı alman gerekiyor dedi...
    Bilgisayar teknik servise gittim telekom daha internet hatınızı açmadı dedi ...ne yapabilirm.?nedir bu network kartı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksizkahramanerkan -- 25 Eylül 2007; 17:38:06 >

• acil cevap verirseniz sevinirim..teknik servise tekrar gidebilirim geç olmadan.tşklr
  • bu kabloyu taktığın yer var tlf ucu gibidir(birazdaha büyük) bi ucu modeme diğer ucu pc ye gider.pc ye taktığın yer ethernet yani network kartıdır.eğer anakartının üstünd varsa sürücüsü yüklenmemiştir.anakart cd sini takıp yükleyebilirsin.eğer ayrı bir network kartın varsa onu da aynı şekilde tanıtman gerek.(tabi XP otomatik algılamıyorsa)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bo$$_HoGG

bu kabloyu taktığın yer var tlf ucu gibidir(birazdaha büyük) bi ucu modeme diğer ucu pc ye gider.pc ye taktığın yer ethernet yani network kartıdır.eğer anakartının üstünd varsa sürücüsü yüklenmemiştir.anakart cd sini takıp yükleyebilirsin.eğer ayrı bir network kartın varsa onu da aynı şekilde tanıtman gerek.(tabi XP otomatik algılamıyorsa)

bilgisayarın arkasında sadece 1 tane tlf girişi var ama normal tlf uclarından daha büyük..sarı bir kabloyla modeme bağlanıyor.hepsini yaptım..zaten kurulumun hepsi anlatılıyor cd de görüntülü olarak.network kartımın yüklenip yüklenmediğni nasıl anlayabilirim..

cvp için tşkler
  • anakart üzerinde network karti olmasina ragmen yüklenmediyse denetim masasindan sistemden baktıgın zaman üzerinde ünlem işareti vardir.
  • bilgisayarım üstünde sağ tuş>özellikler>donanım sekmesi>aygıt yöneticisi>en üstte AĞ BAĞDAŞTIRICILARI vardır.eğer orası boşsa yüklenmemiş demektir.eğer varsa disable dır bunu açman gerek üstündeyken sağ tuş yapıp enable yapabilirisn.bunun dışında ağ bağlantılarım var masaüstünde ona sağ tıklayıp özellikler e bas.eğer orda kapalı görünüyorsa(kapalı ike gri renktedir) üstünde sağ tuş yapıp aç dersin.
  • quote:

bilgisayarım üstünde sağ tuş>özellikler>donanım sekmesi>aygıt yöneticisi>en üstte AĞ BAĞDAŞTIRICILARI vardır.eğer orası boşsa yüklenmemiş demektir.eğer varsa disable dır bunu açman gerek üstündeyken sağ tuş yapıp enable yapabilirisn.bunun dışında ağ bağlantılarım var masaüstünde ona sağ tıklayıp özellikler e bas.eğer orda kapalı görünüyorsa(kapalı ike gri renktedir) üstünde sağ tuş yapıp aç dersin.

evet dediğin yere baktım orda avi ethernet bağdaştırıcısı var,dolu yani,benim bilg. windows vista farkeder mi?kesin olarak ethernet kartı almama gerek var mı yok mu?

cvplarınızı bekliyorum ilginize tşklr..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksizkahramanerkan -- 26 Eylül 2007; 0:04:48 >
  • o
    quote:

bu kabloyu taktığın yer var tlf ucu gibidir(birazdaha büyük) bi ucu modeme diğer ucu pc ye gider.pc ye taktığın yer ethernet yani network kartıdır.eğer anakartının üstünd varsa sürücüsü yüklenmemiştir.anakart cd sini takıp yükleyebilirsin.eğer ayrı bir network kartın varsa onu da aynı şekilde tanıtman gerek.(tabi XP otomatik algılamıyorsa)

network kartınıın driveri otomatik olarak algılıyor pc nin üzerinde daha önceden yüklenmiş...neden internete bağlanamıyorm 2 gündür bağlatmışım çalıştıramadım bir türlü..
  • quote:

Orjinalden alıntı: niksizkahramanerkan

o
    quote:

network kartınıın driveri otomatik olarak algılıyor pc nin üzerinde daha önceden yüklenmiş...neden internete bağlanamıyorm 2 gündür bağlatmışım çalıştıramadım bir türlü..

internetiniz açık değildir.

• quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orjinalden alıntı: niksizkahramanerkan

o
    quote:

internetiniz açık değildir.

internet açık,network kartı varmış modemin yanında verilen cd si vistaya uyumulu değilmiş.sorunu halletim cvplar için tşklr..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.