Şimdi Ara

network var, internet yok!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar kurulu bir sistemde 3 bilgisayar var.

Bir bilgisayarda internet baglantisi var ama digerlerinde yok!

bu üc bilgisayar da birbirine bir router(netgear) ile bagli.(ag paylasimi yapilabiliyor, network cat5 baglantili)

router bir modeme bagli ve bu modem de dogal olarak telefon hattina.

sorum su: ethernet kartinin driveri yüklü degilse ag baglantisi nasil calisiyor? sonucta router'a bagli bir cat5 üzerinden PC'ler birbirini görebiliyor!

internet baglantilarima geldigimde LAN status'dan özellikler'e geliyorum ethernet kartinin adini görüyorum

ama altta sagda icon olarak cikan LAN sembolü üzerinde internet baglantisi bulunamadi yada tam emin degilim kablo takili degil gibi bir mesaj cikiyordu :(

acaba network kuran dagitimi yapan arkadas isyeri sahibinin istegiyle sadece tek pc de internet girisi ayarlamis ve digerlerini ekstra internet baglantisi olmayacak sekilde ayarlamissa bunu nasil anlarim ve nasil kendim internete baglayabilirim?

ek. hepinize günaydin bu arada ve selamlar...

• öncelikle sağ alttaki network işaretine bakman lazım. Ne yazıyor ? Sınırlı bağlantımı? Bağlı değil mi?

Diğer bilgisayarları görebiiyor diyorsan networkle ilgili bir problem olmadığını düşünyorum.

İlk önce modeme erişip erişemediğini anlaman gerekli. Bunun için adres satırına modemin ip adresini girmeyi dene yada pinglemeyi dene.

eĞER ip adresine erişebiliyorsan. Ağ bağlantılarımdan network bağlantını bulup sağ tuş özelliklere tıkla. Daha sonra TCI/IP yi seç. Ayarlarının nasıl yapıldığını burada bizimle paylaş. Sana yardımcı olmaya çalışayım.

quote:

Orjinalden alıntı: egalois

Arkadaslar kurulu bir sistemde 3 bilgisayar var.

Bir bilgisayarda internet baglantisi var ama digerlerinde yok!

bu üc bilgisayar da birbirine bir router(netgear) ile bagli.(ag paylasimi yapilabiliyor, network cat5 baglantili)

router bir modeme bagli ve bu modem de dogal olarak telefon hattina.

sorum su: ethernet kartinin driveri yüklü degilse ag baglantisi nasil calisiyor? sonucta router'a bagli bir cat5 üzerinden PC'ler birbirini görebiliyor!

internet baglantilarima geldigimde LAN status'dan özellikler'e geliyorum ethernet kartinin adini görüyorum

ama altta sagda icon olarak cikan LAN sembolü üzerinde internet baglantisi bulunamadi yada tam emin degilim kablo takili degil gibi bir mesaj cikiyordu :(

acaba network kuran dagitimi yapan arkadas isyeri sahibinin istegiyle sadece tek pc de internet girisi ayarlamis ve digerlerini ekstra internet baglantisi olmayacak sekilde ayarlamissa bunu nasil anlarim ve nasil kendim internete baglayabilirim?

ek. hepinize günaydin bu arada ve selamlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: weberclas

öncelikle sağ alttaki network işaretine bakman lazım. Ne yazıyor ? Sınırlı bağlantımı? Bağlı değil mi?

Diğer bilgisayarları görebiiyor diyorsan networkle ilgili bir problem olmadığını düşünyorum.

İlk önce modeme erişip erişemediğini anlaman gerekli. Bunun için adres satırına modemin ip adresini girmeyi dene yada pinglemeyi dene.

eĞER ip adresine erişebiliyorsan. Ağ bağlantılarımdan network bağlantını bulup sağ tuş özelliklere tıkla. Daha sonra TCI/IP yi seç. Ayarlarının nasıl yapıldığını burada bizimle paylaş. Sana yardımcı olmaya çalışayım.

PC yakinda degil gittigim zaman neler yapamam gerektigini bilsem cok iyi olur, networkta bu bahsettigim senaryoya göre alternatifleri bahsederseniz cok faydasi dokunur, sag ol vakit ayirdigin icin..

sorularina cevap evereyim:

sag altta baglanti yok yaziyor

baglanti adsl ve aylik sinirsiz yani kota yok

ben direk modem ile(routeri devreden cikardim yani) pc ethernet girisine cat6 ile baglanti yaptim baglanmadi kendi pc mi taktim ayni sekilde baglanti geliyor.. ama sistemdeki pc'lerde sadece birinde internet var ??

ya ayarlar kapali yada driver geliyor aklima ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egalois -- 22 Şubat 2009; 8:38:55 >

• takildim kaldim arkadaslar, neler yapmaliyim sirasiyla hic bir fikrim yok az evvel sagolsun weberclas arkadasimin söyledikleri disinda ama maalesef yetersiz kaliyor bu bilgiler simdilik.. baska fikirleri olan önerileri olan varsa sevinirim, tesekkürler
  • driver sorun olsa network de olmaz..diğer pcler bibirini görüyor demişsin...bence router üzerinden diğer pclerin iplerini yasaklamış olabilir...onu da router ıın arayüzüne girerek görürsün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alehandro

bence router üzerinden diğer pclerin iplerini yasaklamış olabilir...onu da router ıın arayüzüne girerek görürsün.

öncelikle yanit icin tesekkür ederim

1 - router arayüzüne nasil girilir? (marka netgear)

2 - sorun eger bu degilse baska ne olabilir..

calisir durumdaki bir laptopa cat6 kablo ile routeri bagladigimda (ki 4 cikisli diger üc cikis da sistemdeki masaüstü pc ler bagli ve sadece biri internete girebiliyor) laptop internete baglanmiyor, ama router'a bagli ucunu söküp router'in magli oldugu modeme direk bagladigimda calisiyor yani hem modem cikisi hem de routerdeki cikislar saglam, sinyal var.. ona göre düsünebiliriz.. degerli fikirlerinizi önerilerinizi rica ediyorum

• 1-router a değil sen modeme bağlanabiliyomusun ?kontrol için ms-dos aç - ipconfig yaz gateway(varsayılan ağ geçidi) in modemdir.Sonra modemi pinglemeyi dene "ping 192.168.2.1" gibi
    2-sınırlı bağlantıya ve Apipaya düşmüş olabilirsin,TCP\IP den girip manual IP ve DNS ver tabi ortamda bir DHCP yoksa,DHCP varsa ve herhangi bir misyonu yoksa kapatın.

kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: n3Hr

1-router a değil sen modeme bağlanabiliyomusun ?kontrol için ms-dos aç - ipconfig yaz gateway(varsayılan ağ geçidi) in modemdir.Sonra modemi pinglemeyi dene "ping 192.168.2.1" gibi
    2-sınırlı bağlantıya ve Apipaya düşmüş olabilirsin,TCP\IP den girip manual IP ve DNS ver tabi ortamda bir DHCP yoksa,DHCP varsa ve herhangi bir misyonu yoksa kapatın.

kolay gelsin.

bu sistemdeki masaüstü pcleri (internete giren haric) modeme direk baglanti(cat6 ile) yapinca bile internet gelmiyor,

ama kendi laptop'umu router'a bagladim internet yok ayni durum

fakat ayni laptop'u modem'e cat6 ile baglayinca internet geliyor ???

TCP\IP ayarlarini manule girecegim de hangi degerleri girmemi tavsiye edersiniz, neye göre secilebilir bu degerler???

DHCP var mi yok mu nasil anlarim ??? nasil kapatilir.. ne dezavantaj saglar???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egalois -- 23 Şubat 2009; 1:24:02 >

• Eski adı Ethereal olan Wireshark bir ağ analiz uygulamasıdır. Bilgisayarınıza ulaşan paketleri yakalayan uygulama bu paketlerin içeriğini görüntülemenize olanak tanıyor. Wireshark ı kullanarak örneğin bir web sitesine bağlanarak bu sitenin ağ kartınıza gönderdiği bağlantı isteklerini inceleyebilir, paketleri bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Programı kullanarak ağınızda bulunan tüm verileri inceleyebilirsiniz. Ağ içerisinde bulunan protokollerin nasıl çalıştığını anlayabilir, ağda yaşanan sorunları tespit etmek için kullanılabilir.

bu program sorunu cözmemde bana yardimci olur mu? ne sekilde kullanilir fikri olan tecrübesi olan var mi arkadaslar ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.