Şimdi Ara

Nezaman Usbye Bişe Taksam Bilgisayarım Kitleniyor ,Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ne zaman usb ye bişe taksam bilgisayarım kitleniyor ,bende mecburen bilgisayrı parmaklayarak yeniden başlatıyorum ,
    yeniden başladığında aygıtı görüyodu ve ne güzel berabercene aygıtlan çalışıyoduk ,
    ama bugün gene yazıcımı taktım usb ye bilgisayarım gene kitlendi
    tabi bende hazırlıklı olduğum için bilgisayarıma attım parmağı yeniden başladı
    ama bu sefer hiç bişe olamadı defalarca taktım çıkardım taktım çıkardım
    ama sanki hiç bişe yapmıyormuşum gibi bilgisayar bana baktı ben ona baktım her usb deliğine taktım hiç bişe görmüyor artık ,yazıcıda bi sorun olabiliceğini düşündüm başka bi cihaz denedim ama gene sonuç yok sanki hiç bişe takmıyormuşum gibi ,önceden kitlenerek tepki veriyordu şimdi oda yok bu soruna ne gibi bi çözüm bulabiliriz çok sıkıştım yardım edin lütfenn:'( Anakartım asus p5b anakartta bi problem olabilir mi?

• Aygıt yöneticisine girip USB leri kaldırın ve güncelleyin USB ler tekrar yüklenecektir birde bu şekilde deneyin.
  • deniyorum..
  • yok abicim ya gene olmadı ama bilgisayara yazıcı takılınca kitlendi gene eskisi gibi ama gene bişe olmadı napacam bilmiom ya
  • Yazıcı HP çok fonksiyonlu yazıcı falan mı yada lazer?

Kabloyu çok seçer bu yazıcılar. Yazıcıyı söküp deminki işlemi tekrarlayıp flash gibi bişey deneyebilirmisin?
  • Asus anakartlarda bu tür sorunlar oluyor, USB yaması mevcut, S3USB olarak internette aratın 27 KB lık bir kayıt girdi düzenleyicisi şeklindeki bu yamayı çalıştırdıktan sonra artık sorun yaşamıyorsunuz, sorun anakart sürücülerindeki bir çakışmadan kaynaklanıyor ve bu durumu düzeltmek için Asus tarafından özel olarak yapılmış küçük bir program.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

Yazıcı HP çok fonksiyonlu yazıcı falan mı yada lazer?

Kabloyu çok seçer bu yazıcılar. Yazıcıyı söküp deminki işlemi tekrarlayıp flash gibi bişey deneyebilirmisin?

yardımların için çok sağol ama yazıcıdan kaynaklanmıyo bence çünkü başka usbi aygıtı takınca da aynısı oluyor yazıcım lexmark
  • quote:

Orjinalden alıntı: mco

Asus anakartlarda bu tür sorunlar oluyor, USB yaması mevcut, S3USB olarak internette aratın 27 KB lık bir ........

yardımların için teşekkürler ,buldum dosyayı dediğin gibiyaptım buda kar etmedi benim bilgisayarı servis paklar ama şimdi göndercem 2 ayda gelmiyecek biliyorum boşuna internet parası ödiyecez 2 ay

• Kardeş bios update dene bence.Asus değil ama msı marka bi anakartta bu sorunu müşterim yaşamıştı.Başta garipsedim ama bios update'i yiyince kendine geldi.

Kolay Gelsin...
  • Evet bios update işini görecekdir.Ondan önce bios ayarlardan usblerin tüm fonksiyonlarını açsana.Daha önce başıma geldi bu şekilde çözdüm.
  • tekrar teşekkürler yardımlarınız için ,Evet dediklerinizi yaptım ama gene olmadı ,bios uptade çözüm ise acaba ben mi yanlış bios uptede yaptım acaba yüklediğim bios sürümününde bi alakası olabilirmi , ben bios uptadeyi -asus uptade programı ile yaptım öteki türlü biraz karışık geldiği için asusun sitesindeki en güncel dosyayla uptade yaptım acaba bir yada 2 eski sürüm denesem mi ki...
  • kardeş güç sorunu yaşıyor da olabilirsin psu nun yeterli olduğundan emin ol farklı usb yuvaları dene öndeki usb portlarını mı kullanıyorsun board üzerindekileri kullan olmazsa sistemi tekrar yükle olmazsa donanımsal bir sorun olabilir.Olmazsa mesaj at
  • Arkadaşlar şu an sorunum çözüldü gibi bios uptade yaptıktan sonra gene bi kaç kez kitlenme olmuştu ama şimdi sorunsuz
    herşey normal gibi ilerliyor inşallah hep böle devam eder herkese yardımlarınız için teşekkür ederimm çok mutluyum yawwww

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.