Şimdi Ara

Nikon D90 bu lensler ve bu fiyatla alinir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ilk DSLR imi alacagim ve Nikon D7000 i daha fazla bekleyemeyecegim icin D90 almaya karar verdim. Garantili olmasi benim icin onemli o yuzden spot dusunmuyorum. Nette en iyi iyi fiyatlardan birisini de 3 lens ve temel bilesenleriyle sanirim fotografium.com veriyor. 12 taksitle 2,725.55 TL(worldcard). Kitin bilesenleri soyle:

Nikon D90 18-55 VR & 55-200 VR Zoom - 50mm f1.8 Makro KIT & Çanta - 8 GB Kartı - Yedek Batarya ve Tripod Hediyeli

Ancak lensler kafama cok takiliyor. Ilk etapta sadece 6 aylik oglumun ve de gezecegim yerlerde manzara fotograflarini cekecegimi dusunursek bu uclu lensi bir kenara koyup ovgusunu cok duydugum Nikon 16-85 mm VR f3.5-5.6G ED lensi mi alsam? Herkesin fikri benim icin degerli ama ozellikle usta arkadaslardan rica ediyorum

Edit: Ileri duzeyde fotograf bilgim yok arkadaslar, yazim hatam olduysa affola..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczac -- 10 Aralık 2010; 23:11:34 >

• Sizin için başlangıç olarak 18-105 ile almanız daha iyi olacaktır bence.
  • peki baslangic icin 16-85 degil de neden 18-105 hocam? Hani maddi acidan tavsiye ediyorsaniz butcemi genis tuttum bu is icin..
  • Başlangıç aşamasındaki bir kullanıcı 16-85 ile 18-105 arasındaki farkı hissedemez diye düşünüyorum. Belkide başlangıç dönemini atlatınca çok daha farklı ekipmanlara yönelmek isteyeceksiniz ve sizi dx format ve 16-85 bile kesmeyecek, ne dersiniz? Ne de olsa bütçe olayını aşmış kullanıcıların geleceği ff olmakta eninde sonunda.
  • Ben d90nmda sigma 18 250 lens kullaniyorum ve cok memnunum amerikadan aldim lensi ve d90 icin kit olarak satilan lensten yanlis hatirlamiosm 150 dolr felan pahali size onerebilirim hem yakin cekimlerde basarili hemde uzak cekimlerde
  • eczac verdiğin lens seti senin için şu durumda ideal gibi... evde ufaklığı çekerken 50mm elzem olacak özellikle düşük ışıkta... 18-55 ve 55-200 yerine 18-105 alabilirsen fiyatı daha düşürtüp daha iyi olur...
  • @bravaman;
    kesmeyeceginden eminim. hani DSLR ile ugrasmisligim yok ama kompakt makinem ve de photosop ile cok ugrastigim icin guzel bir baslangic yapmak istemistim.

@fangoso;
    beni endiselendiren seylerden birisi de bu. malum mevsim dolasi ile iyi isik alabilecegimiz zaman dilimi kisitli, ustune ev de biraz karanlik olunca dusuk f degerli 50 mm daha cazip geliyor anladigima gore.

@aezhob_92;
    cok tesekkur ederim ancak genel kullanim amacli lensimin dusuk araliklarda olmasi daha iyi olmaz mi? cok uzaklari cekmeyecegim ilk etapta.

Her ucunuze de cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin..
  • bende ilk basta sizin gibi dusunuyordum sonucta telephoto ve super telephoto lensler vahsi yasam spor musabakalari gibi birazdaha profesyonel amaclar icin kullaniliyor ama hani elinizin altinda 250 mm olmasinin avantajlarida var isterseniz bir ornek resim atabilirim size lensim multipurpose olarak geciyor lensin araliklari 18 24 28 35 50 80 135 ve 250 yakin cekim icinde ideal
    nikon 18 55 lensin degerleride 18 24 35 45 55
  • eğer profosyonel fotolar çekicekseniz bu lenslerin hiç birini almayın sadece body alın ama fazla işi ilerletmicem eşi dostu çekicem kabaca manzara fotoları çekicem diyosanız tek lensi var 18 105 o size çok çok yeterli olucaktır.
  • @aezhob_92;

Tesekkur ederim. Seni yormadan nette biraz lensinle ilgili biraz arastirma yaptim, cekilen fotograflara baktim. Gayet yeterli bir lense benziyor.

@yvzyvz;

Profesyonel derken ben bu isten para kazanacak falan degilim. Simdi bu body ve ufak lenslerle baslayip hangi aralik bana hitap edecekse ona gore ileride daha iyi bir body ve lens(ler) ile isin keyfini cikaracagim

Sanirim fangosonun dedigi gibi bu kit benim icin uygun gibi, bir kac gune almis olurum. Ufaklik buyumeden alayim diyordum artik dis bile cikartti. Ben hala alacagim makineyi :)
  • allah anali babali buyutsun insallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczac

Arkadaslar ilk DSLR imi alacagim ve Nikon D7000 i daha fazla bekleyemeyecegim icin D90 almaya karar verdim. Garantili olmasi benim icin onemli o yuzden spot dusunmuyorum. Nette en iyi iyi fiyatlardan birisini de 3 lens ve temel bilesenleriyle sanirim fotografium.com veriyor. 12 taksitle 2,725.55 TL(worldcard). Kitin bilesenleri soyle:

Nikon D90 18-55 VR & 55-200 VR Zoom - 50mm f1.8 Makro KIT & Çanta - 8 GB Kartı - Yedek Batarya ve Tripod Hediyeli

Ancak lensler kafama cok takiliyor. Ilk etapta sadece 6 aylik oglumun ve de gezecegim yerlerde manzara fotograflarini cekecegimi dusunursek bu uclu lensi bir kenara koyup ovgusunu cok duydugum Nikon 16-85 mm VR f3.5-5.6G ED lensi mi alsam? Herkesin fikri benim icin degerli ama ozellikle usta arkadaslardan rica ediyorum

Edit: Ileri duzeyde fotograf bilgim yok arkadaslar, yazim hatam olduysa affola..

Garanti sizin için neden bu kadar önemli? İlk iki yıl içerisinde makinenizde bir sorun olursa ücretsiz onarılacak. Peki ya ödediğiniz fiyat farkına ne demeli? Örneğin Hayyam'dan Doğubank'dan Altın Han'dan bugünkü fiyatlarla 1800 TL'ye alabileceğiniz bir Nikon D90 18-105 VR KIT'i en az 500 TL fazla ödeyerek 2300 TL'ye faturalı garantili alacaksınız.

Peki bu fiyat farkına değer mi onu tartışmalı. Aynı fabrikanın aynı üretim bandından çıkmış herşeyiyle aynı iki makine birini falanca ithal etmiş diğerini filanca dişardan getirmiş. Makinenin ilk iki yılda arızalanma riski belki onbinde birdir. Nikon, Canon, Sony, Pentax, Olympus mükemmel makinelerdir ve arıza yapma yüzdeleri son derece düşüktür. Önemli olan makinenin gerçekten sıfır olup olmadığıdır. Sahte, refurbished, kullanılmış vb olmadıktan sonra spot yerine garantiliyi almak paranızı sokağa atmaktır.

Bir de şunu okuyunuz; (ALINTIDIR)

Nikon, Canon gibi makineleri Internet’deki alışveriş sitelerinden, sanal marketlerden almayı düşünenler için önemli nottur.

Nikon’un Türkiye Distribütörü Karfo Karacasulu Dış Ticaret A.Ş’dir. Yukarıda bahsedilen birçok alışveriş sitesi Karfo Karacasulu’nun belirlemiş olduğu perakende satış fiyatlarının oldukça altında fiyatlarla satış yapmaktadırlar.

Bu alışveriş sitelerinden alacağınız ürünler Karfo Karacasulu garantili değildir. Bir kısmı paralel ithalat ürünü olup küçük firmalar tarafından ithal edilmekte ve garanti konusunda çok büyük sıkıntılar yaratmaktadırlar.

Çok daha önemli bir kısmı ise halk arasında DÜKKAN GARANTİSİ tabir edilen ve hiçbir yasal geçerliliği olmayan sözde garanti ile satılmaktadır.

Öte yandan bu alışveriş siteleri 4077 sayılı Tüketici Kanunu gereği, sattıkları ürünü hiçbir gerekçe gösterilmeksizin satış tarihinden itibaren 7 gün içerisinde geri almak zorundadırlar. Bu nedenle size gönderilecek ürünün daha önce bir başka müşteriye gönderilmiş olması, denenmiş, kısmen kullanılmış olması da kuvvetle muhtemeldir.

Hatta kutu içeriğinin eksik olması, pil, CD vb. aksesuarların kutu içinden çıkmaması da ihtimal dahilindedir.

Bu konularda sikayetvar.com Internet sitesinde yüzlerce şikayet bulunmaktadır.

Her şeye rağmen bu tür kaliteli makineler kolay kolay arıza yapmamaktadırlar. Bu da bir gerçektir.

Muhtemel mağduriyetlerin önlemesi amacıyla bu açıklamalara gerek duyulmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavelioglu -- 25 Aralık 2010; 1:19:28 >

• Merhabalar

Elimde yurt dısından getirdigim d90 18-105 kıt var kutusu dahi acılmamıstır ilgilenenler bana msj atabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavelioglu
    Garanti sizin için neden bu kadar önemli?

Actigim konuya istedigim cevapla verdiginiz yanitin zerre kadar alakasi olmamakla birlikte sorunuza cevap vereyim: Canim boyle yapmak istedi, bu kadar basit.
  • D7000 i beklemek yerine d90 almanız daha mantıklı...
    Bu arada pc gold şubelerinde pazarlıkla 18-105 vr lensle 2.200 e alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavelioglu

quote:

Orijinalden alıntı: eczac

Arkadaslar ilk DSLR imi alacagim ve Nikon D7000 i daha fazla bekleyemeyecegim icin D90 almaya karar verdim. Garantili olmasi benim icin onemli o yuzden spot dusunmuyorum. Nette en iyi iyi fiyatlardan birisini de 3 lens ve temel bilesenleriyle sanirim fotografium.com veriyor. 12 taksitle 2,725.55 TL(worldcard). Kitin bilesenleri soyle:

Garanti sizin için neden bu kadar önemli? İlk iki yıl içerisinde makinenizde bir sorun olursa ücretsiz onarılacak. Peki ya ödediğiniz fiyat farkına ne demeli? Örneğin Hayyam'dan Doğubank'dan Altın Han'dan bugünkü fiyatlarla 1800 TL'ye alabileceğiniz bir Nikon D90 18-105 VR KIT'i en az 500 TL fazla ödeyerek 2300 TL'ye faturalı garantili alacaksınız.

Peki bu fiyat farkına değer mi onu tartışmalı. Aynı fabrikanın aynı üretim bandından çıkmış herşeyiyle aynı iki makine birini falanca ithal etmiş diğerini filanca dişardan getirmiş. Makinenin ilk iki yılda arızalanma riski belki onbinde birdir. Nikon, Canon, Sony, Pentax, Olympus mükemmel makinelerdir ve arıza yapma yüzdeleri son derece düşüktür. Önemli olan makinenin gerçekten sıfır olup olmadığıdır. Sahte, refurbished, kullanılmış vb olmadıktan sonra spot yerine garantiliyi almak paranızı sokağa atmaktır.

Bir de şunu okuyunuz; (ALINTIDIR)

Nikon, Canon gibi makineleri Internet’deki alışveriş sitelerinden, sanal marketlerden almayı düşünenler için önemli nottur.

Nikon’un Türkiye Distribütörü Karfo Karacasulu Dış Ticaret A.Ş’dir. Yukarıda bahsedilen birçok alışveriş sitesi Karfo Karacasulu’nun belirlemiş olduğu perakende satış fiyatlarının oldukça altında fiyatlarla satış yapmaktadırlar.

Bu alışveriş sitelerinden alacağınız ürünler Karfo Karacasulu garantili değildir. Bir kısmı paralel ithalat ürünü olup küçük firmalar tarafından ithal edilmekte ve garanti konusunda çok büyük sıkıntılar yaratmaktadırlar.

Çok daha önemli bir kısmı ise halk arasında DÜKKAN GARANTİSİ tabir edilen ve hiçbir yasal geçerliliği olmayan sözde garanti ile satılmaktadır.

Öte yandan bu alışveriş siteleri 4077 sayılı Tüketici Kanunu gereği, sattıkları ürünü hiçbir gerekçe gösterilmeksizin satış tarihinden itibaren 7 gün içerisinde geri almak zorundadırlar. Bu nedenle size gönderilecek ürünün daha önce bir başka müşteriye gönderilmiş olması, denenmiş, kısmen kullanılmış olması da kuvvetle muhtemeldir.

Hatta kutu içeriğinin eksik olması, pil, CD vb. aksesuarların kutu içinden çıkmaması da ihtimal dahilindedir.

Bu konularda sikayetvar.com Internet sitesinde yüzlerce şikayet bulunmaktadır.

Her şeye rağmen bu tür kaliteli makineler kolay kolay arıza yapmamaktadırlar. Bu da bir gerçektir.

Muhtemel mağduriyetlerin önlemesi amacıyla bu açıklamalara gerek duyulmuştur.

Birşey falan çıkar bizden bulur,öyle istiyorsa boşver.Parayı o veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eddie The Head -- 27 Aralık 2010; 16:40:27 >

• quote:

Birşey falan çıkar bizden bulur,öyle istiyorsa boşver.Parayı o veriyor

evet o diye bahsettiginiz sahis dava acar size isin sakasi bir yana arkadasimiz kendince uyarma maksadi gutmus olabilir; ancak ben hitap seklinden rahatsiz oldum. ayni ayarda da yanit verdim. ayrica spot mu orijinal mi konusunun tartisilacak yeri burasi degil. istemedigim icin de spot dusunmedigimi acik acik yazdim.. gercekten baslik acmaya korkar oldum bu forumda.. birisi baslik acmis bilmem ne lens ile cekilen fotograflar diye benim gibi acemi bir gariban da bir hevesle eklemis bir tane fotograf hemen yerin dibine sokmuslar nasil daha iyi olmasini ogutlemek yerine. birisi baslik acmis canonun bir modeli ile nikonun bir modeline kiyas icin altina onlari bosver pentax al diye bir mesaj gonderilmis pentax dusunmez misin su ya da bu nedenlerden dolayi diye bir yanit gondermek yerine.. kimse kimsenin keyfinin kahyasi degil ancak mesajlarda biraz daha saygi cercevesinde olursak hepimiz forumda bir seyler paylasmaktan zevk alabiliriz. bunlari sitemli bir sekilde yaziyorum kizgin bir sekilde degil ve kimse kustahlik yaptigimi dusunmesin lutfen..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.