Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
49.139
Cevap
483
Favori
1.698.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece ev konsolu yapacağını sanmıyorum. İnsanlar dallanıp budaklanmamasını istiyor. Hatta Nintendo Switch'te ev konsolu olup da ayriyeten el konsolu almak istemeyenler için düşünülmüş bir konsol. Ama yeni 3D ekranlı el konsolu çıkartacaklardır 3DS'in halefi.

Switch'in Wii U'ya geriye uyumluluğu yok diye Wii U'nun halefi olmamış olmuyor. Nintendo'nun şimdiki ev konsolu olarak kullanacağı Switch.
  • kaba kuvvet olarak ps4 ayarında olacak gözüküyor. ps4 1.8 teraflops, xbox one 1.3 teraflops. bu yeni mimari de 1.5 teraflops gücünde yazmışlar. önceki tegraya göre cpu alanında daha kuvvetliymiş. ps4 ve xbox one'ın da tabletten bozma cpuya sahip olduklarını göz önüne alırsak el konsolunda ps4 grafikleri görmemiz çok uzak ihtimal değil.

asıl sıkıntı pil ömrü olacak bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nintendo'nun elimize vereceği kol(konsepttir ama olmaması için bir sebep yok)
    ★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    dostum bu yazdiklarimi ben sallamadim.Nintendo baskani Kimishima ne zaman konussa NX, Wii U'nun devami olmiyacak falan diyordu.bu yuzden anlattim bunlari.bence Nintendo 2 yil icinde birde home konsolu aciklayacak.cunku Tegra CPU ve GPU'lu home konsolu olmaz malesef.bide benim gibi Wii U kullanicilarina haksizlik.daha konsolun 4 yili dolmadan devamini getirmek olmaz.en az 6 yil duzgun bir sekilde destek gormesi lazim sonucta her konsolun.Switch, bence mobil bir konsol oldugu icin Wii U'nun devami degil.zaten bende boyle birsey bekliyordum Kimishima'nin aciklamalardan sonra.eger home konsolu gelseydi bende kabul ederdim Wii U'nun devami oldugu ama oyle bir konsol degil Switch.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ScottishJR kullanıcısına yanıt
    Wii U haksızlıklığa uğramasın tabii ama Switch'te üvey evlat değil ki. Neden Zelda oyununu getirip göz boyuyorlar o zaman. Nintendo'da bir Nvidia'dan Tegra alıyor bir de AMD'den gidip APU'mu alacak. Piyasada Nintendoya elini açmış bekliyordu zaten. Başkanı da hep açık kapı bırakarak konuşuyor zaten.

Zaten Wii U ne kadar satmış ki ev konsolu ünvanında. Switch'in üstüne tekrardan ev konsolu çıkarıp bir de Switch'in satışlarına kazık sokmak akıl kârı değil olmasa gerek. Bakarlar satışlarına ona göre karar verirler. Ama ben kesin kararları olduğunu sanmıyorum. Tamamen stratejik.
    m.neogaf.com
    Origin DNS error | m.neogaf.com | Cloudflare
    http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1297684

Famitsu Nintendo ile yaptığı röportajda şu ifade geçmiş

When asked whether the Nintendo Switch would be compatible with Wii U and Nintendo 3DS games, Nintendo replied that it wouldn’t be the case, as it’s not a successor to either platforms

Yani Nintendo diyor ki Switch 2 platformun da halefi değil.

• Ne yazık ki bu hem ev hem el konsolu artık böyle tek platform yani ekstra bir konsol beklentiniz olmasın satışlara göre 2-3 yıl daha 3ds'i desteklerler yeni bundle sürürler piyasa'ya ama o kadar. Zamanın da Wii U kullanıcıları 3ds'e gelen baba oyunların portları vs. Wii U'ya gelmeyince nintendo'ya baya atarlandılar o aralar baya oyunsuzdu Wii U hatta. O zamanlar duyulmaya başlandı bu hem ev hem el konsolu olayı. Wii U bitti gibi arkadaşlar Zelda ve bir iki tane daha oyun çıkar belki Zelda skysword'un HD sürümünden bahsediliyordu onlar gelir, eğer yeni sistem ile eskisi arasında fark varsa teknoloji bakımından ki var hatta daha da olumsuz switch odaklıları hiç dahi getirmeyebilirler. Bana söyler misiniz Wii U'ya kaç nintendo direkttir adam gibi ne duyurdular ? hiçbir şey. Zaten emin olun ekstra bir ev konsolu çıkaracaklarsa zaten bir şekilde şimdiye duyardık hakkında birşeyler. Böyle birşeyi saklamaya gerek duymazlardı.

Direkt olarak ne 3Ds ne de Wii u oyunlarını çalıştırmıyor alet bu nedenle yenilenmiş halde mario kart, splatoon vs geliyor cihaza. Muhtemelen ilerleyen zamanlar da bazı 3ds oyunlarının portları dahi gelir sisteme. En kötü prototip donanım dahi wii U'nun 3x'i deniyor böyle sırf el konsolu çıkarmaz nintendo. Kaldı ki grafikler geliştikçe oyunların yapım süreleri de uzar bu güçte bir el konsolu yapmak sonra birde ev konsolu çıkarmak farklı işlemcili önünü alamazsın, müthiş bir maddi yük çok mantıklı değil. Bu iş ise ister küçük oyun yap ister büyük oyun aynı cihazda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 23 Ekim 2016; 1:15:45 >

• Sisyphus kullanıcısına yanıt
    Kelime oyunu yapmışlar orada. Demek istemişler ki Wii U veya 3DS'in halefi değil. Bambaşka konsolumuzu deneyimlemek için satın alın ki biz de paraya boğulalım.

The Legend of Zelda için Switch beklendi mesela. Yoksa Wii U'ya erkenden çıkarabilirlerdi. Veyahut el konsolundan adımını atmayan Pokemon oyunu Switch'e geliyor. Yani kesin kez halefi değildir demekte bu yönden göze batıyor.

Yoksa ben de anlayabiliyorum 100 kere dikte edildi. Fakat bu demek değil ki Nintendo Switch harici konsol çıkarılacak yakın zamanda. Potansiyelini ev ve el konsollarından sadece hibrite aktarmış diyelim o vakit. Yani Wii U ve 3DS sektörlerinin Nintendo tarafındaki son temsilci konsolları olabilir. İnsanlarda ne Wii U'nun ne 3DS'in halefi olmadığı için ister istemez Switchi tahtın varisi yapıyor. Ki tutarsa Nintendo'nun kendisi de tahtın varisi yapacaktır.
    Ben katılıyorum o konuda zaten. Halefi değil derken onu kastettim. Yani o konsolların devamı değil, farklı bir boyut

• Taşınabilir bir cihaz olduğu için ekran dokunmatik değilse büyük kayıp olur. Arayüz hazır olmadığı için dokunmatiği göstermemişte olabilirler. Sonuçta açıklanmış bir şey yok.

Bu arada pro kontrolcüsünü gamecube kontrolcüsü gibi yapmışlar.

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 23 Ekim 2016; 17:52:40 >

• Neogaf ta bu fotoğraf paylaşılmış, bundan dolayı reklam da gösterilen oyun görüntülerinin gerçek olmadığını söylüyorlar, daha sonradan video ya edit edilmiş.
    Eğer bu doğruysa görüntü kalitesi hakkında elimizde görülmüş bir bilgi yok demektir.

• Nintendo Switch partnerleri arasında bulut servisi ve Sanal gerçeklik servisi veren birer firma da varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter007

Neogaf ta bu fotoğraf paylaşılmış, bundan dolayı reklam da gösterilen oyun görüntülerinin gerçek olmadığını söylüyorlar, daha sonradan video ya edit edilmiş.
    Eğer bu doğruysa görüntü kalitesi hakkında elimizde görülmüş bir bilgi yok demektir.

Sonuçta bir reklam filmi şaşırmamak gerekiyor, bu işler genelde böyle yürüyor. Reklam filmi önceden çekilmiş ve digital ortam da nintendonun verdiği kısa oyun görüntüleri eklenmiş gibi oyun görüntüleri gerçek olabilir ama bunların çalıştırıldığı sistem önemli yani demoları hangi sistemde oynattılar piyasaya çıkacak konsola yakın bir sistememi sahipti işte o önemli.

• Eşek Kadar Adamlar
    G-CAST #18S | Nintendo Switch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 23 Ekim 2016; 18:26:07 >

• Trailerin detaylı incelemesi

- Yeni çıkacak oyunlar(Breath of Wild gibi) cross-buy olabileceği söyleniyor.
    - Mario Kart ve Splatoon gibi önce çıkan oyunlarda daha önceden Wii U için alınmışsa genişletilmiş içeriği için bir miktar para karşılığı dijital olarak Wii U'dan Switch'e yükseltme olabilirmiş.
    - Kontrolcüleri New 3DS'in arka kapakları gibi kapaklarla kişiselleştirebilirmiş.
    - Oyun kartuşları SD cart değil daha önce kullanılmayan bir tip kartuşmuş.
    - Nintendo Amiibo'ları nereden okutulacağını göstermedi ama Amiibo desteği var.
    - Nintendo'nun Wii U'daki diğer oyunları da port olarak gelebilirmiş.
    - Nintendo 2017'den önce daha hiçbir şey açıklamayacakmış.

http://www.gamespot.com/articles/nintendos-new-switch-console-our-biggest-unanswere/1100-6444644/
    http://www.gamespot.com/videos/the-7-biggest-questions-about-the-nintendo-switch/2300-6435307/
    https://www.cnet.com/news/nintendo-switch-questions-we-still-dont-know-the-answers-to/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 23 Ekim 2016; 21:54:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

GPU çok büyük ihtimalle Tegra X2 öbür adı ile "Parker" olacak, GPU'nun detayları şurada yazıyor. Ekran kartlarından biraz anlayan biri değerlendirebilirse gayet yardımı dokunur.

www.anandtech.com
    Hot Chips 2016: NVIDIA Discloses Tegra Parker Details
    http://www.anandtech.com/show/10596/hot-chips-2016-nvidia-discloses-tegra-parker-details

Fp16 gücü 1.5tflops demiş. Bu mantıkla ps4konsolununyarı gücünden biraz daha düşük bir şey olacak.

• Nintendo nun en son satıcısı yoktu Türkiye de. Hala durum böyle mi?
  • Nintendo devlet sırrı saklıyor galiba? Yap bir konferans da, adam gibi tanıt şu cihazı.
  • DarkEternal kullanıcısına yanıt
    Maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

GPU çok büyük ihtimalle Tegra X2 öbür adı ile "Parker" olacak, GPU'nun detayları şurada yazıyor. Ekran kartlarından biraz anlayan biri değerlendirebilirse gayet yardımı dokunur.

www.anandtech.com
    Hot Chips 2016: NVIDIA Discloses Tegra Parker Details
    http://www.anandtech.com/show/10596/hot-chips-2016-nvidia-discloses-tegra-parker-details

Fp16 gücü 1.5tflops demiş. Bu mantıkla ps4konsolununyarı gücünden biraz daha düşük bir şey olacak.

Home console'da eklenen güç ile o seviyeye çıkabilir. Umarım 1080pye upscale ederek 60 fps yapabilirler.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.