Şimdi Ara

NİSSAN PRİMERA (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.228
Cevap
45
Favori
413.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sirhot06

2005 1.6 Visia sahibiyim. Aracımdan memnunum. İç ve dış dizayn mükemmel, (gören hayran kalıyor. ) yol tutuşu ise ESP olmamasına rağmen mükemmel. Bir keresinde hafif keskin bir viraja dalgınlığım sonucu (130-140 km civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam) sert girdim araba arkadan çok az kayma yaptı ama direksiyon hakimiyetini kaybettirmedi ve sağ salim ucuz atlattım. Başka araba olsaydı sonucu felaket olabilirdi. Bi arkadaşımız aracın gizli menüsü olduğunu söylemiş evet bu doğru. Aracı çalıştırdıktan sonra Cd veya müzik menüsünden off tuşuna basarak kapatın, info tuşuna basılı tutun ve aynı anda basılı haldeyken ses yükseltme-azaltma tekerleğini saat yönünde çevirin ve gizli menuye girin. Burda bazı ayarlar var, emniyet kemeri sesini kapama, göstergelerin kalibrasyonu, cd-changer aygıtını devreye sokmak (bunun için cd changer takılı olması lazım), arka kamerayı devreye sokmak veya devreden çıkarmak, sistem hataları, periyodik bakım bilgisi uyarısı açma-kapama veya değiştirme) vb sayamadığım özellikler.
    Aracımda lpg atiker sistemi takılı. Araçta bazen seyir halindeyken yada rölantideyken titreme oluyor ve belli bir süre sonra ateşleme bobini yakıyor. İşte bu arabanın en sinir olduğum yönü ateşleme bobini yakması. 1 sene içerisinde 5 tane ateşleme bobini değişti ve tanesi 260 TL. Ayrıca arızanın kaynaklandığı yerler olarak düşünülen buji kabloları, bujiler değişti ve gaz kelebeğii temizlendi fakat problem hala devam ediyor. Yine titremeler başladı sanırım tekrar yakacak. Ayrıca yağ eksiltmesi olayıda gerçek, bu kronik bir sorun, nissan yetkili servisindeki motor ustası söyledi bunu bana ve başımada geldi. Aldığım yağ 15000 kilometrelik yağ idi ve bir gün yağı kontrol etmesi için benzinlikteki arkadaşı çağırdım. Yağa baktığında yaklaşık 1.5 litre yağın buhar olduğunu gördük

Yağ yakmasının kronik olduğunu ilk defa duyuyorum aracınız kaç kmde ?
    birde tüple alakalı olabilir gerçi tüplü prümeralarda da ne yağ yakması nede bobin yakması sorunu duydum başka bir sorun olabilir...

• Nissan Primera 1,6 comfort 2000 sahibiyim. iyiki almışım. ve bir sonraki hedefim 2005 sonrası Tekna bu fiyatlara bu kadar özellik konfor bir arada bulunmuş daha ne istiyorsunuz. Parça pahalı kasko fiyatlarıda pahalı . özellikle servisle anlaşmalı kasko fiyatları çpok yüksek. ama bu zevke değer. yağ yakma sorununa bende gülüyorum. LPG konusuna gelince LPG hiç bir aracak % 100 uyum sağlamaz. hele ülkemizde birçok lpg istasyonu en dandik markları araçlara takarken adam STARGAZ takdırdım diyor ecogaz çıkıyor. aynı sorun bendede çıktı. ayarlarına dikkat edersen 1600 araca göre gayet cimri. Antalyada gazı güvenli istasyon bulmak zor ama Totalgaz dan memnunum. ve gaz tamamen bitince alıyorum ki tam ölçeyim. yaktığım benzinide hesap ediyorum. ama şunu söleyeyim. ne kadar zor kullanırsan kullan 100 km.de 12 ltre den fazla gaz yakmaz. buda ölçmek için yeterli. son zamlardan sonra hiçbir lpg li araç 180- den aşağı yakamaz yaktığın benzinide hesaplarsan 1200 cc araba bile en az 230-240 yakar. AIRBEG ışını söndüremeyenler servise gitmenize gerek yok. <Bilgisayarlı bir oto elektrikçiye 10 Tl verin Tüm Işıkları 2 dk da söndürsün ben para vermeden yaptıryorum. Nisandan vazgeçmek için volvo sahibi falan olmak gerekir herhalde:)

• 2004 NİSSAN PRİMERA TEKNA SAHİBİYİM.DAHA ÖNCE HYUNDAI ACCENTİM VARDI.YAKLAŞIK İKİ AYDIR BU ARACIMLA KALİTE GÜVENLİK VE KONFORU ÇOK UCUZA BİNDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM.ABİME DE PRİMERAA NIN 2007 SİNİ ALDIK.ODA ÇOK MEMNUN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.TEK MERAK ETTİYİM ŞEY KENDİ EKRANINA NAVİGASYON YÜKLEME ŞANSI VARMI.BİLGİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
  • edo 08 o ekrana navigasyon yükleme şansın yok aslında harika olurdu bunu yapabilmeleri için ekranın dokunmatik olması gerekirmiş.
    ayrıca hayırlı olsun güle güle kullan bende seninle aynı şeyleri düşünüyorum..
  • quote:

AIRBEG ışını söndüremeyenler servise gitmenize gerek yok. <Bilgisayarlı bir oto elektrikçiye 10 Tl verin Tüm Işıkları 2 dk da söndürsün ben para vermeden yaptıryorum.

Bende senin gibi düşündüm. Ama 3-4 yer ışığı söndüremedi. Belki bizimki yeni kasa olduğundan söndüremiyorlar. Ayrıca serviste ilk seferde para aldı daha sonrakilerde almadı.
    Birde dikkatimi çekti bizim buradaki servis son aylarda müşteri memnuniyetine çok dikkat ediyor.
  • çok güzel araba arkadaşlar. Bende bu arabadan sonra primera almayı düşünüyorum. Bu arabanın hastası oldum.
  • valla yeni kasayla alakası yok elektrikçide proğram varsa söndürüyor. ha bide yeri önemli Antalyada söndürtecek yer bulamadım. sanayide herkese sordum ıspartada oto elektrikçi arkadaş vardı uğraşma gel bi ara dedi ıspartaya gidince komşusundan bilgisayar getirtti. 30 sn sürmedi. yazılım uyum saplasın yeterli.
  • 2000 Primera . kilma soğukta süper ama sıcakta motor ısınmadan işe yaramıyor buda kaloriferle aynı görevi görmüş oluyor. bu durum normalmi woswoslarda böle bişey yoktu. havalar soğuyunca farkettim. 5 dk yol gitmeden klima sıcak vermiyor kaloriferle arada fark göremedim.
  • Benim arabada arabayı çalıştırıp hızlı buğu çözme tuşuna basınca klima otomatik devreye giriyor. Yani motor ısınmadan ısıtmış oluyor. Ama bir kalorifer gibi ısıtmasını beklememek lazım. Bursa'da söndürebilecek birini tanıyorsan haber ver ben bosch servisi dahil 3 yere götürdüm söndüremediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sade100

Benim arabada arabayı çalıştırıp hızlı buğu çözme tuşuna basınca klima otomatik devreye giriyor. Yani motor ısınmadan ısıtmış oluyor. Ama bir kalorifer gibi ısıtmasını beklememek lazım. Bursa'da söndürebilecek birini tanıyorsan haber ver ben bosch servisi dahil 3 yere götürdüm söndüremediler.

LPG Servislerinde söndürülebiliyor.Tabi cihaz varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feritcelik

o menüyü en buldum biraz önce emniyet kemeri uyarısını susturdum servis periyod aralığı 10000 km idi 15000 km yaptım menü contrast ve rengini sürekli gündüz yaptım artık hep gri diğeri çok iğrenç ve göz alıyodu .
    kasko içinde tekrar % 1-2 muafiyetli bir teklif daha istedim ilk sene için bende öyle yapabilirim onuda size bildiririm dostlar.

ekran aydınlatma rengi icin oraya girmenize gerek yoktu settings tusuna basılı tutarak ta degistirebilirsiniz. ısıklar kapalıyken bu islemi yaptıgınızda hem gece hem gunduz siyah kullanabilirsiniz
  • ARKADAŞLAR ARABAMA DÖRT MEVSİM KULLANABİLECEYİM , FAZLA SES YAPMAYAN VE YOL TUTUŞU İYİ OLAN LASTİK TAKTIRACAĞIM.TAVSİYE EDECEYİNİZ MARKA VE MODEL VARSA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
  • quote:

ARKADAŞLAR ARABAMA DÖRT MEVSİM KULLANABİLECEYİM , FAZLA SES YAPMAYAN VE YOL TUTUŞU İYİ OLAN LASTİK TAKTIRACAĞIM.TAVSİYE EDECEYİNİZ MARKA VE MODEL VARSA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

Yaza doğru bende lastiklerimi değiştirmeyi planlıyorum. Özellikle ses meselesi yüzünden Michelin düşünüyorum. Oda biraz pahalı geliyor. Peşinde bile neredeyse tanesi 250 TL civarı.
    Primeralar için gerekli 205x60xR16 ebadında lastik çok yok. Genellikle 205x55xR16 var ve fiyatları daha uygun. Bazı lastikçiler ikiside olur diyor ama ben orijinal ebat taktırmak taraftarıyım.
  • merhabalar bende 2004 prımera almayı düşünuyorum 21000 liraya lpg li 55000 nasıl fiyat uygun mu acaba _?
  • 2004 tekna
  • kaçırmayın alın.
  • quote:

merhabalar bende 2004 prımera almayı düşünuyorum 21000 liraya lpg li 55000 nasıl fiyat uygun mu acaba _?

Fiyatı uygun yalnız 2005 ve üstü modellerin içi makyajlı ona dikkat edin. 21-22 civarı 2005 modelde bulabilirsiniz.
    Ama tabii aracı görüp beğendi iseniz siz bilirsiniz.
  • 2000 nissan primera sahibiyim motor kod numarası ga16de yeni primeralarda ise aynı motorun gaz kelebeği elektronik ve enjektörleri faklı diye biliyorum..aracımı 1 sene boyunca çok zorladım sıkştırdım çukura düştüm görmeden 130 la kasise girip 4 tekerini yerden kestim şimdi 154.000 km de arabada ne bir tıkırtı ne bir yıpranma yağ yakma sorunu yok atiker sıralı lpg sistemi takılı..6 senede karşılaştığım muhtemel arızalardan bahsedeyim genelde 120. 130.000 km giden baskı balatam yeni tükendi..aracı biraz tuzlu olmasında dolayı servise değilde ankaradaki büyük sanayideki ustama götürüyorum her 10.000 bakımlarında yağ su filtre buji en baba 200 ytl ye ayrılıyorum..hiçbirzaman yağ eksilttiğini duymadım görmedim..aracım bu sene biraz yattı garajda neredeyse 15 aydır bakım görmüyor 2000 km var bakımına yağına suyuna bakarım hala aynı .. bir kez sorun yaşadım halada etkisini sürdürmekte araç rölantide hafiften devrini düşürüp yükseltmeye başladı ve örneğin 3.000 devirde sabit giderken ileri geri sallanmaya başladı ustaya götürdüm buji ve buji kablolarını değiştirdik dediiler.fakat 1.200 devirde kaldrıyorum tam gaz 6.000 e kadar çıkacağım. 2.000 de tekme yemiş gibi oluyor 3.500 de bi güç kaybı yaşayıp tekrar tırmanıyor acaba nedendir bu sorun?

• Visia model primera 2003-2004 modellerde sunroof ve geri görüş kamerası yok diye biliyorum.En üstü tekna modeli.Bunda var hepsi.Zaten 2005 ve sonrasında sunroff tekna da bile yok.Extraya giriyor.
  • Bence çok uygun da!Yetkili servise mutlaka göster.Ben 72000 diye aldım.Serviste 165000 de bakım görmüş diye çıktı.Aman dikkat.Ama arabayı tavsiye ederim.Şunlara baktır alırken:Rot balansçıya git rotlara ve altına baktır.Motora baktır,Vitesleri titret dert etme.Arka döşemeleri ve bagaj döşemesini kaldır oralara bak mutlaka.Yanda darbe alırsa amortisörler eğilebiliyor rot ayarıyla pek hissetmiyorsun eğri oldugunu ona da bak.Fren diski sağlam mı ona da bak.Kolay gelsin.Sorun olursa yine cevaplarım..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.