Şimdi Ara

Nokia e63 - Component eksiği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar nokia e63 cep telefonum bi sabah şarjdan çıkarttığım anda kapandı ve tekrar açmayı denediğimde nokia ekranı gelip kapanmaya başladı. Garantiye gönderdim fakat "component eksik" gerekçesiyle geri gönderildi. Daha önce başka biryer açmış diyerek de garanti dışında sayıldı. İkinci el bi telefon olduğu için pek fazla bi hak da iddia edemedim açıkçası. Fakat anlamadığım şu; bu component daha önce yok muydu şayet yoksa telefon nasıl çalışıyodu? Tamirinin ne kadar olduğunu sordum ama anakartının değişmesi gerektiğini onun da telefonun kendi fiyatına eşdeğer olduğunu söylediler. O yüzden yaptırmadım, bu konuda bilgisi olan birisi varsa lütfen yardımcı olsun bu sorunu nasıl çözebilirim?

• kardes belki senin telefonun sorunuyla alakasiz olucak fakat benim e63 umde yagmurda islandi sonra acilmamaya basladi servise gonderdim anakart curumus dediler ve yine fiyati telefonla ayni dediler telefon 4 aydir hic kullanilmadan dolabimda duruyor. Sen ne yapmayi planliyorsun? Benim telefon sifirdi bide, 1 ay kullanabildim sadece ve 600tl resmen cop oldu :(

Birde komponenti eksik olan telefon daha once nasi calisiyormus bu ilginc geldi bana
  • Evet benim de anlamadığım nokta o zaten, garantiye gönderdiğimde servis istanbulda olduğu için oraya gönderildi telefon. Burda kimse sorsam yanıt alamıyorum. Açıkçası bi planım yok bende napıcağımı bilmez haldeyim, belki benim gibi başkalarının da başına gelmiştir diye çözüm arıyorum. Ama elektronikçiler halledebilir belki onlara da bi danışmayı düşünüyorum.
  • mediamarkt taki adamlar bana normal telefoncular yapar ama cok saglikli olmaz demisti. Pert fiyatina sat ya da ucuza yaptirip kakala birine dediler bide :D ben yetkili servis yapmayinca icim isinmaz diye su anda pert fiyatina satma niyetindeyim ne yazikki :( klavyesine de asik olmustum adeta, sonra 5800 aldim basim beladan kurtulmadi
  • Valla garantinin "yapılmaz anakartın değişmesi gerek" dediği şeyi telefoncular nası yapıyo çok merak ediyorum doğrusu. Pert fiyatına satmaya da gönlüm el vermiyo çözülebilicek bi sorunsa ve sattıktan sonra öğrenirsem çok üzülürüm o yüzden önce herşeyi araştırıyorum en son çözüm bulamazsam ben de senin gibi yok pahasına satıcam artık kalan parçalarını
  • sanirim yetkili servis prosedurunde anakarta mudahale edilmeyecegi ve problem olursa tamamen degistirilmesi gerektigi gibi birsey var. Telefoncular anakarta lehim gibi mudahaleler yaparak tamir etmeye calisiyorlar sanirim. Buda pek orijinal bi is sayilmaz. Cikma anakart falan bulunmaz mi acaba bu merete yaa
  • aynı sorun bendede vardı .Şarjdan çıkardım kapandı nokiayazısı geliyor sonra kahverengi ekranda nokia kalıyor. Garanti kabul etmedi sıvı temas dedi ama sıvı temas yoktu büyük ihtimalle terden nem kapmıştı belliyidi oksitlenme vardı board da .Telefoncuya da verdim onlarda yapamadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: whisk.

Arkadaşlar nokia e63 cep telefonum bi sabah şarjdan çıkarttığım anda kapandı ve tekrar açmayı denediğimde nokia ekranı gelip kapanmaya başladı. Garantiye gönderdim fakat "component eksik" gerekçesiyle geri gönderildi. Daha önce başka biryer açmış diyerek de garanti dışında sayıldı. İkinci el bi telefon olduğu için pek fazla bi hak da iddia edemedim açıkçası. Fakat anlamadığım şu; bu component daha önce yok muydu şayet yoksa telefon nasıl çalışıyodu? Tamirinin ne kadar olduğunu sordum ama anakartının değişmesi gerektiğini onun da telefonun kendi fiyatına eşdeğer olduğunu söylediler. O yüzden yaptırmadım, bu konuda bilgisi olan birisi varsa lütfen yardımcı olsun bu sorunu nasıl çözebilirim?

servise verdim derken GENPA'ya mı TELESERVICES mi? STS mi? tüketici heyetine başvur... çözümü onlar söyler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.