Şimdi Ara

Notebook a ssd taksam çizim programlarını kasmadan açar mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar onboard intel 3210m vaio notebookuma ssd taksam ansys 2015 SolidWorks 2015 gibi programlarda yine kasma olur mu yoksa ekran kartı takmak zorunlumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fatihmutlu06 F kullanıcısına yanıt
    ssd takınca açılışı vs hızlanır programların ancak grafik isteklerini bilmediğim için kasılmaları geçer mi bilemem. ancak şunu belirteyim ekran kartı takamazsınız laptopa
  • Benim yazdığım programlar cpu ya yönelik gpu ya fazla değil o yüzden kesin bilgi olursa ona göre araştırma yapacam

cevap verirken mesajımın sağ üstündeki "cevap" kısmına tıklayarak cevaplarsanız bana da bildirim gelir. böylece cevap verdiğinizden haberim olur ve bu kadar süre cevap beklemek zorunda kalmazsınız, çabuk dönüş yaparım. verebileceğim iki kesin bilgi var. biri daha önce dediğim gibi laptopa sonradan ekran kartı takamayacağınız; diğeri ise (programlarınızın işlemci, ekran kartı, ram istekleri ne kadar veya tam olarak nasıl işliyorlar bilemiyorum ama) ssd bilgisayarın ve programların açılış-kapanış sürelerini ve tepki verme sürelerini düşürerek bi performans artışı sağlar. eğer hdd'nizin aşırı yavaşlığından, tepki süresinin fazlalığından veya hdd'deki bi sorundan kaynaklı takılmalar varsa bunlar hallolur, kaydetmek uzun sürüyorsa vs kısalır. ancak işlemci veya ekran kartına render tarzı bi işlem yaptırıyorsanız bunların süresinde bi değişim olmaz. ki tahminimce az da olsa grafik gücü ister o uygulamalar ve alt seviye de olsa harici ekran kartı olan bi laptop fena olmaz.

edit: yazım hatası düzeltimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snelius -- 28 Eylül 2015; 0:19:44 >

Ssd tabiki programlarin acilis ve kpanis surelerini kisalticaktir. Alabinde windows acilip kapanma hizinida arttiracaktir.yanliz 3 boyutlu grafik tasarim icin ekran kartida onemli oldugundan sadece ssd ile performans beklemek yanlış olur. Yinede herseye ragmen ssd performansi olumlu yonde etkilyecektir dostum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.