Şimdi Ara

Notebook görüntü titremesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fujitsu siemens 1437 notebookum var. Laptobumun görüntüsü yatay düzlemde titreyerek renkler birbirine giriyor. Aynı çamur gibi oluyor görüntü ve hiçbirşey belli olmuyor. Laptobun konumunu değiştirdiğimde görüntü düzeliyor. Projeksiyon cihazına bağladım. Laptobun lcd ekranında görüntü titremesi olduğunda projeksiyon görüntüsünde hiçbir titreme yok.
    Tahminim laptobumun lcd ekranına görüntü gönderilen kısmında bir problem var diye düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
    İllaki servise mi gitmesi gerekir. Garantisi var ama ben servise uzaktayım. Kesin götür diyorsanız arkadaşlar kargo ile göndermem lazım.

• 1- Laptop un yerini değiştirdiğinizde görüntü düzeliyor dediniz. Bu durumda Laptop manyetik bir alan altına girmiş olabilir. Herhangi bir mıknatıs neden olabilir bu titremeye yada başka bir madde olabilir
    2- Sistemin hertz değerini bir bak
    özellikler-ayarlar- gelişmiş- monitör sekmesinde ulaş
  • 60 hertz yazıyor. Normal değilmi? Monitör türüde Generic Television
  • HERTZ değeri ile biraz oyna 75 e kadar çıkart, bir kontrol et nasıl olduğunu
    Ddediğim gibi manyetik bir alandan laptop etkilenmiş olabilir.
    Yada topraklamadan kaynaklı bir sorunda olabilir,
  • pc-system1 çok teşekkür ederim. Monitör türü Generic Television konumunu varsayılan monitör yaptım şuan titreme sorunu senin sayende çözdüm. Allah razı olsun.
    Size iyi çalışmalar dilerim...
  • Valla ne diyeyim benim de size bi yardım olabileceğim bir husus olursa ben burdayım. Çünkü servis çilesinden kurtardınız beni.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.