Şimdi Ara

Notebook'ta GPS için bir soru??!!??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim bir adet FALK N200 model GPS alıcım var. Bu cihaz PDA tabanlı, içinde Windows CE yüklü bir cihaz... Cihazımla birlikte bana bir adet de GPS anten şeysi verdiler (GMS TrafficBox FM9 RDS/TMC USB2USB). Fakat ve lakin, ben FALK için hem yeterli destek bulamadığımdan, hem de istediğim haritaları ayarlayamadığımdan, alternatif çözümlere yöneldim..

Şimdi; cihaz Windows CE yüklü, ama FALK sanıyorum işletim sistemini kendine göre yaptırdığından, cihaz açılır açılmaz, karşınıza 3 seçenek geliyor : Settings - MP3 Player - Navigation... Navigation'a tıkladığınızda da GPS yazılımı açılıyor (FALK'ın kendi yazılımı).

Sanıyorum bu cihaza TomTom falan yükleyemem, yüklesem de çalıştıramam. Denemek istedim aslında, ama kotalı ADSL de gözüm korktu indirmeye... Hele bir de boşuna olursa diye... Benim de aklıma şöyle bir şey geldi:

Bu cihazla gelen GPS anten şeysi, USB girişli (Mini USB - Soket A).. Ben, bu mini soketi, bir dönüştürücü ile Bilgisayar için olan USB girişlerine çevirsem (Mini --> Normal USB girişi tarzında) ve bilgisayara (laptop'a) Herhangi bir navigasyon yazılımı yüklesem bu GPS antenini kullanabilir, bir sonuç elde edebilir miyim?

Yoksa bu anten sadece Pocket PC'lerde falan mı çalışır? Benim görüşüm sadece teorik şeylere dayandığından, bu konuda hiçbir fikrim yok diyebilirim. Eğer siz daha önce böyle bir şey yaptıysanız ; yada böyle bir şeyin işe yarayıp yaramayacağı konusunda bir fikriniz varsa, lütfen beni aydınlatın.

Aşağıda cihazın ve antenin resimleri var. Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaelthas -- 17 Mayıs 2007; 18:39:04 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.