Şimdi Ara

Notebook tavisye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Notebook arasiyindayim. butcem 1500tl-2000 tl arasi. i7 720 islemcili hardiski 7200 rpm ve orta sinif ekran kartli bluray okuyucu olursa super olan bir notebook istiyorum.fakat bluray olmazsada cok problem olmaz.

notebookda yapacaklarim;
    java,oracle,c#,c++ gibi programlama
    lcd tv baglayarak full hd film izleme
    oyun oynama ama makineyi cok kasan oyunlar oynamiyorum. fm2010, wow gibi.
    3 gundur internetten arastirmaktayim
    asus n61 jq modeli epey bir saglammis ama suan icin bulamiyorum.
    dell 1557 ( i7 720 , 4gb ddr3 1066mhz ram,500 gb 7200rpm hdd,512 mb HD 4570 ekran karti ) modelini begendim fiyatida 1780 tl ama dell oldugu icin kararsiz kaldim.
    ayrica bestbuydan asusG73 1200$ gordum ama turkiye gelince herhalde cok ucuk fiyat olur.
    notebook alimindada agustos ayina kadar surem var sizce bekliyim mi yakinda yeni laptoplar gelecekmi.
    oneriliriz ve yardimlariniz icin teskkurler.

• Dell olduğu için neden kararsız kalıyosun ki Dell'i kesinlikle tercih etmelisin.....

Bu arada bu sitede daha ucuz gibii........
    http://www.sadecenotebook.com/?pid=2&uid=2512&u=Dell 1557-BQ72P45
  • Forumda gordum harddiskden ses geliyor falan problemleri var gerci bunlari yeni updateleri ile cozmek mumkunmus. Ama ne biliyim dell marka bugune kadar hic kullanmadim. Oyuzden olabilir. Turkiyedeki servis kalitesi nasil onudabilemiyorum. ama asus, toshiba ve hp gibi markalarin iyi oldugunu biliyorum notebook konusunda. ayrica abi asagidaki sitede takisitli fiyati pahali. reklam olmasin diye soylemedim ama hepsiburada.com da %17 indirim yapmislar ve ayni paraya taksitte yapiyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: hacckteam

Dell olduğu için neden kararsız kalıyosun ki Dell'i kesinlikle tercih etmelisin.....

Bu arada bu sitede daha ucuz gibii........
    http://www.sadecenotebook.com/?pid=2&uid=2512&u=Dell 1557-BQ72P45

• 2000 in çok az üstünde ama istediğin özellikleri bu bilgisayarda bulucağın düşünüyorum modelleme için zaten Qosmio kullanıyo çoğu kullanıcı bi göz at istersen kolay gelsin

http://www.pcdepo.com/asp/product/65268/TOSHIBA-QOSMIO-F60-11C-i7-620-4GB-500GB-16-W7P-KIRMIZI
  • Asus,Hp,Toshiba doğru notebook konusunda başı çekiyorlar ama Dell'de bunlardan biri.....Teknik servis kısmını merak ediyorsan zaten Dell markasına güvenmemek elde değil gibi görünüyor admaların felsefesi şöyleki Dell notebook'u aldın herhangi bir arıza durumuyla karşılaştığında arıyorsun teknik servisi senden adresini istiyor ve 2 veya 4 gün içerisinde gelip sorunu sizin yanınızda gözünüzün önünde hallaediyorlar öyle teknik servise verip beklemek yok yani....Adamlar gelip senin evinde işyerinde arıza bakımını yapıyor ve gidiyor nerden biliyorum 2 ay önce Dell notebookumda arıza meydana geldi aradım 3 gün içerisinde geldiler ve halledip gittiler........Dell markasını Asus,Hp ve Toshiba modelleri arasında küçümseme........
  • @Tolga145

abi o laptop inceledim. islemcisi i7 620 cift cekirdek ayrica harddisk 5400 rpm. oyuzden vazgecdim. hemde 2300 tl.

@hacckteam

Valla teknik servis dedigin gibiyse super valla. Peki dell studio 1557 icin nediyorsun? sence 1 2 ay sonra dusermi fiyati dahada?
    aslinda su bestbuydan asagidaki laptop u gordum TRde cok pahali olur gelince sanirsam.
    http://www.bestbuy.com/site/Asus+-+Laptop+with+Intel%26%23174;+Core%26%23153;+i7+Processor+-+Black/9741729.p?id=1218165344675&skuId=9741729

• Eğer beklemek istersen bekle tabi fiyatının düşmesini ama illaki hemen almak istiyorum dersen kaçırma........ayrıca link'te sorun var galiba sayfa hatası veriyoo...
  • @hacckteam
    Evet linki direk kopyalayinca acilmiyor. Genel ozellikleri asagiya yazdim fiyatida 1,200 $. Fakat ordan alip getirecek biri lazim bu fiyat icin.

Asus G73JH

islemci: intel i7 720
    ram:6GB DDR3
    ekran karti:1 GB ATI Mobility Radeon HD 5870
    HDD:500GB SATA 7200 Rpm
    ekran:High-definition widescreen LED-LCD (1600 x 900)
    batarya:8-cell lithium-ion
    ses :3D Audio with EAX Advanced HD 4.0
  • Linki Kopyalıncada tıklayıncada açılmıyorda her nese :)...

Özellikleri çok iyidee sen ordan alıp getiricek birini bulabilirsen ne ala 1200 dolara alırsın ama o türkiye'ye geldikten sonra 1200 dolara bulabilirmisin orasını bilmiyorum xD.....Ki söylediğin makineden daha düşük özellikteki notebooklar türkiye'de 1200-1300 dolardan başlıyo.......Sen Türkiye'den al en iyis eğer getirtecek biri yoksa Dell'i de unutma derim .......:):)
  • @hacckteam
    Saolasin abi onerilerin icin. indirimde son 6 gun alicam gibi sanki :) onu getirecek biri bulmak zor. gerci bir arkadas andorra ya gidecek. orasida alisveris cenneti diye duydum vergi yokmus ama orda bu urun varmirdir oda mechul :) Ama Dell epey bi kafama yatti ya gercekden ozelikleri ve fiyati cok iyi.
  • Yardımcı olabildiysem sevindim kardeş.....Doğru kararı verirsin inşallah..:):)
  • @hacckteam
    Vakir aytiripda cevap verdigin icin ve onerilerin icin tessekurler abi.
  • Rica ederim......:):)
  • Bir hp mağduru olarak lütfen oku ve hp den uzak dur lüütfen

tam 2.5 aydır laptopum hala serviste muhattap dahi yok ve tüketici mahkemesine başvuracağım. www.sikayetvar.com dan hp nin şikayetlerini ve ilgilenip çözme oranlarını lütfen inceleyin servis alaka peş para etmez.............

ahmetdoger2 yazdı
    HP Lcd Ekran Servisten Parçalanıp Geldi 08.02.2010’da Pavillion Hdx9450et model Cnu8272vbk seri nolu laptopumun iki sorunu için 02124440307 müşteri hizmetlerini aradım. Ccihazımda ekranın üste yakın kısmında çok ince bir çatlaklık oluştu ve hiç bir dağılma ve piksel kaybı olmaksızın kullanılabiliyordu.
    Ancak Lcd ekran fiyatını müşteri hizmetlerine sorduğumda fiyat bilmediklerini istersem ücretsiz cihazı evden teslim alıp servise inceletebileceklerini ve fiyat o şekilde bildirileceğini söylediler ben de hem Lcd’sindeki ufak çatlak için hem de Tv ünitesindeki kayıt ve yeterli kanal bulamama sorunu için 794404961 nolu servis kaydı açtırdım.
    Cihaz Ups Kargo tarafından özel kutulu olarak korumalı özel bir koliye kargo personeli ile birlikte kutulayıp kargoya teslim ettim ve beklemeye başladım. Uzun süre arayan olmadığından önce 02124440307’yi arayıp sorduğumda bana ulaşılamadığını belirttiler.
    Beni hiç arayan olmamasına rağmen ben tekrar tekrar hem Call Center’i hem de 03122990*** nolu servisi yüzlerce kez aradım ve tuşlattıkları 142’yi tuşladığımda hiç cevap vermediği gibi beklediğimde operatör bağlanması gerekirken o da meşgul diyip kapatıyor. Ben 19 Şubat’ta artık ne için beklediğimi 02124440307 yi aradığımda sordum.
    Eğer niyetlerinin yapmaktan yana olmaması durumunda ya da bana ulaşmak istemediklerinden olacak ki yapmıyorlarsa Tv sorununu halledip aynı şekilde yollayın dedim. Demez olaydım. Ups Kargo tarafından bu gün geldi kargo açtığımızda bir koli içinde içerisinde jelatinli özel korumaları yok. Üç beş yuvarlak körükcük koymuşlar ve açtığımda kutunun içinde İ** A** ismine düzenlenmiş Tx1350et model cihaza ait bir belge de koymuşlar ve cihazı açtığımızda Lcd’nin yüzlerce parçaya bölündüğü dikine kalın piksel kayıp alanları yatay kırıklar olduğunu gördük ve tutanaklaştırdık. Servis mecburi değişeyim diye parçalamış sanırım.”15 nisan 2010 itibariyle hala laptopum serviste arabiyorlar ve aradığımda cevap vermiyorlar bile

• arkadaşlar linkte ilanım var ilgilenen özel mesaj atsın

http://forum.donanimhaber.com/m_38772082/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38772082
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.