Şimdi Ara

Notebook Wifi Yardım Lütfen acil !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yurdun internetine bağlanırken böyle bir problemle karşılaşıyorum, lakin telefondan mobil erişim noktası yapıp bağlandığımda bir sıkıntı olmuyor.

www.msftconnecttest.com/redirect
    uygulama bulunamadı

Varsa bir yardımınınız çok iyi olur beyler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Notebook Wifi Yardım: msftconnecttest ile Sorunları Gider

Notebook'unuzun Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? "msftconnecttest nedir" diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu kılavuz, msftconnecttest aracını kullanarak Wi-Fi sorunlarını gidermenize yardımcı olacaktır.

msftconnecttest Nedir?

msftconnecttest, Microsoft tarafından geliştirilen bir komut satırı aracıdır. Wi-Fi bağlantısı sorunlarını gidermek için ağınızı tarar ve sorunları teşhis eder.

msftconnecttest ile Wi-Fi Sorunlarını Giderme

1. Komut İstemi'ni Yönetici Olarak Çalıştır: Başlat menüsüne "Komut İstemi" yazarak Komut İstemi'ni bul. Sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin.
    2. msftconnecttest Komutunu Çalıştır: Komut İstemi penceresine "msftconnecttest run" yazın ve Enter tuşuna basın.
    3. Sonuçları İncele: msftconnecttest, Wi-Fi bağlantınızla ilgili çeşitli bilgiler içeren bir rapor üretecektir. Sorunları belirleyen kırmızı metinleri arayın.
    4. Sorunları Çöz: Raporda belirtilen sorunları gidermek için gerekli adımları uygulayın. Genel sorunlar arasında ağ sürücüsü güncellemeleri, IP adresi çatışmaları ve sinyal gücü sorunları bulunur.

Diğer İpuçları:

• Modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatmayı deneyin.
    • Ağ sürücülerinizi güncelleyin.
    • IP adres çatışmalarını kontrol edin.
    • Sinyal gücünü artırmak için yönlendiricinizi daha merkezi bir konuma taşıyın.

Bu adımları izleyerek msftconnecttest aracını kullanarak notebook'unuzun Wi-Fi sorunlarını giderebilir ve güçlü bir internet bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Videoda anlatılanları dener misin?
    https://www.youtube.com/watch?v=36hd7KxNca4
  • ByM54 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok saol yardımın için ama halletim kayıt defterinden.
  • nasıl çözdünüz problemi? bende de aynı sıkıntı oluştu çözemiyorum :(
  • Emel.B E kullanıcısına yanıt
    hocam kayıt defterini açıp system-currentcontrolset-services-NlaSvc-parametres gir ardından en altta 4 tane mavi yer var ordan enableactiveprobing var. Onu 1 ise 0, 0 ise 1 yap. Yanlış hatırlıyo da olabilirim kusura bakma olmazsa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.