Şimdi Ara

Nvidia EVGA GeForce GTX 760 2GB GDDR5 02G-P4-2765-KR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ebay üzerinden Türkiye'ye ücretsiz gönderim yapacak bir satıcı buldum.Adam kıbrıs rum kesiminden (kendi tabiriyle cyprus) Mesaj attım daha önce Türkye'ye gönderim yaptım bir sorun olmadı ama sizin gümrük olaylarını hiç bilmiyorum dedi.Sorum şu yukarıdaki ekran kartı herşey dahil 200 euro.Türkiyede asus gtx 760'ın fiyatı 650-750 tl arası sizce bu riske girmeye değermi.Birde daha önce cyprus'tan :) bu tip alışveriş yapan oldu mu?

• Kardeşim 200euro zaten 550 TL yapıyor. %20 vergi ödeyeceksin. 110 TL de o yapıyor. Etti sana 660 TL. üstüne 10-15 gün, belki daha fazla bekleyeceksin ve kardoyu gidip gümrükten alman gerekcek. Yani gereksiz iş. Paranla rezil olacaksın, üstüne garantisiz ürün kullanacaksın. Ayrıca ürün sıkıntılı bi halde gelirse, çalışmazsa filan iade etmeye kalksan onu tekrar yurtdışına göndermek, paranın iadesi filan çok büyük sıkıntı. Git garantili, faturalı al, dertsiz tasasız kullan.
  • 4 gündür deli gibi araştırıyorum dediğin gibi uğraşılmaz pes edicem neredeyse.Bu nasıl bir memlekettir adam yurtdışında aldığı bir aylık maaşla rahatça bir pc toplar.Ben burada 6 aydır pc toplamaya çalışıyorum.Yurtdışında o fiyatları görünce Türkiye'den almak cidden koyuyor adama.Zaten 3 kuruş maaş alıyoz oda vergiye.Gidip somali vatandaşı olucam en sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLar3s3

4 gündür deli gibi araştırıyorum dediğin gibi uğraşılmaz pes edicem neredeyse.Bu nasıl bir memlekettir adam yurtdışında aldığı bir aylık maaşla rahatça bir pc toplar.Ben burada 6 aydır pc toplamaya çalışıyorum.Yurtdışında o fiyatları görünce Türkiye'den almak cidden koyuyor adama.Zaten 3 kuruş maaş alıyoz oda vergiye.Gidip somali vatandaşı olucam en sonunda.

Öncelikle konuyu açtığın yere dikkat etmemişsin hiç , Genel Saat Sohbeti bölümünde ekran kartı için konu açman sana pek yardım sağlamaz.

Eğerki türkiye fiyatı ile yurtdışı fiyatı arasında 150-200 lira gibi bir fiyat varsa türkiyeden 12 taksitle vs alman daha doğru olur, ama ben illa yurtdışından alıcam 150-200 lira önemli bir fark dersende , satıcıya ürünü ( hediye , 2.el , ve düşük ücretli ) göndermesini söylüceksin , o zaman %99 sorunsuz olarak adresine gelicektir. Bu durumlar olduğu sürece ekran kartı tarzı şeyler sorunsuz geçer gümrükten.

Şimdiden hayırlı olsun her 2 türlü durumdada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

4 gündür deli gibi araştırıyorum dediğin gibi uğraşılmaz pes edicem neredeyse.Bu nasıl bir memlekettir adam yurtdışında aldığı bir aylık maaşla rahatça bir pc toplar.Ben burada 6 aydır pc toplamaya çalışıyorum.Yurtdışında o fiyatları görünce Türkiye'den almak cidden koyuyor adama.Zaten 3 kuruş maaş alıyoz oda vergiye.Gidip somali vatandaşı olucam en sonunda.

Öncelikle konuyu açtığın yere dikkat etmemişsin hiç , Genel Saat Sohbeti bölümünde ekran kartı için konu açman sana pek yardım sağlamaz.

Eğerki türkiye fiyatı ile yurtdışı fiyatı arasında 150-200 lira gibi bir fiyat varsa türkiyeden 12 taksitle vs alman daha doğru olur, ama ben illa yurtdışından alıcam 150-200 lira önemli bir fark dersende , satıcıya ürünü ( hediye , 2.el , ve düşük ücretli ) göndermesini söylüceksin , o zaman %99 sorunsuz olarak adresine gelicektir. Bu durumlar olduğu sürece ekran kartı tarzı şeyler sorunsuz geçer gümrükten.

Kardeşim ben yurtdışından binlerce mal aldım. Artık düşük ücret gösterme gibi numaralar işlemiyor. Adamlar paketin içini açıp içindeki şey her neyse piyasa araştırması yapıp fiyat biçiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kmvolkan

quote:

quote:

Kardeşim ben yurtdışından binlerce mal aldım. Artık düşük ücret gösterme gibi numaralar işlemiyor. Adamlar paketin içini açıp içindeki şey her neyse piyasa araştırması yapıp fiyat biçiyorlar.

Ben saat alimlarini devamli ayni saticidan yapiyorum, hediye ve dusuk ucret gosteriyor ve hic gumruge takilmadi saatler. Hepside limitten cok fazla fiyatli ustelik. Sanirim size denk gelmis. Benim 51 saat alimim sorunsuz oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben saat alimlarini devamli ayni saticidan yapiyorum, hediye ve dusuk ucret gosteriyor ve hic gumruge takilmadi saatler. Hepside limitten cok fazla fiyatli ustelik. Sanirim size denk gelmis. Benim 51 saat alimim sorunsuz oldu.

En son ne zaman aldın peki sorunsuz bir şekilde?

• quote:

20-25 gün olmuştur. Normalde aldığım ürünler 200$+ oluyor , 60$ gibi bir fiyat gösteriyor satıcı devamlı , birde GİFT işaretliyor. Şuana kadar sadece 1 kere takıldı ürün , o da 2 yıl önce amerikadan aldığım bir invictaydı , onun sebebide , ürünün kordonundaki 699$ ibaresi yüzündendi. Bu son sistemden sonra hiç takılan ürünüm olmadı. Umarım sizlerinde sorunsuz gelir ürünleriniz.
  • quote:

quote:

20-25 gün olmuştur. Normalde aldığım ürünler 200$+ oluyor , 60$ gibi bir fiyat gösteriyor satıcı devamlı , birde GİFT işaretliyor. Şuana kadar sadece 1 kere takıldı ürün , o da 2 yıl önce amerikadan aldığım bir invictaydı , onun sebebide , ürünün kordonundaki 699$ ibaresi yüzündendi. Bu son sistemden sonra hiç takılan ürünüm olmadı. Umarım sizlerinde sorunsuz gelir ürünleriniz.

Ptt için konuşuyorum, özel kargolarda bütün paketleri tek tek açıyorlar. Artık yurtdışından gelen saatlerin tamamı kontrol için gümrüğe sevkediliyor. Bulunduğunuz şehirdeki gümrük memuru muhtemelen peketin üzerindeki fiyata bakıp geçiyordur. Ben ne gümrükçüler biliyorum gümrüğe sevkedilmemiş paketleri kontrol eden, paypal faturalarını kabul etmeyen, amazondan arama yapan :D Yeri geldiğinde üstünde 500 dolar yazan paketin geçtiğini de gördüm :) Bu uygulamaya yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık olarak 6 ay önce filan başlandı. Benim pek çok paketim gümrüğe takıldı. Şu anda kendi saatimi bekliyorum. Düşük ücret gösterilmiş bir paket. Gümrüğe sevkedildi. Paket İstanbul Upim'den İzmire gelecek, gümrük memuru açacak ve gümrük ücretini belirleyecek ya da sallamayacak, bu paket 50 dolar diyecek açmadan çıkaracak gümrükten, dağıtıcı bana getirecek. Korkum şu ki saati aldığım fiyat değil, etiket fiyatı üzerinden gümrüklendirirse paypal faturası, kredi kartı ekstresi ile filan yeniden gümrük muayenesi istemem gerekecek:) inaşllah kazasız belasız, gümrüksüz gelir paket.

• Risk konularında şansız olduğum için en iyisi bol vergileri ödeyerek asus gtx760 alıcam.Bakalım indirimde bulursam siparişini veririm. Ama cidden adama koyuyor abd avrupa fiyatlarına bakıyorum birde bizimklere farka bak arkadaş.Tekrardan abd avruda işçilerinin maaşlarına bakıyorum birde kendiminkine beynim error veriyor.Bir bilgisayar toplayayım dedim 9 ay olacak daha toplayamadım.kader utansın :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.