Şimdi Ara

nvidia geforce 8400m gs ekran kartı var çizgi çizgi ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• flood için özür dilerim ama allahın bir kulu bana yardım etmicekmi?
  • resimden tam anlaşılmıyor ama o ekran kartlarının kronik arızaları oldugu için buyuk ihtimalle ısınmadan kaynaklı ekran kartı arızası var resimden bişey anlamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar.K

resimden tam anlaşılmıyor ama o ekran kartlarının kronik arızaları oldugu için buyuk ihtimalle ısınmadan kaynaklı ekran kartı arızası var resimden bişey anlamadım..

kardeşim ordaki linke tıkla resimi büyük olarak görürsün zaten ısınmadan dolayı diyosunda ben bu laptopun ıcını acamıyorum.Birisine de gondermek istemiyorum.Yani dışarı taraftanda silemeyeceğime gore!!! Napcam allahım yaaa offf yardım etcek yokmu !
  • chip set arızlaı olabilir aynısı başıma geldi ekrandandır dedim ama cipset arızalı cıktı daha sonra daha büyük cizgiler cıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolcu

chip set arızlaı olabilir aynısı başıma geldi ekrandandır dedim ama cipset arızalı cıktı daha sonra daha büyük cizgiler cıktı

kardeşim sonunda yardım eden birisi cıktı sağol yaaa.Bu arada chipseti guncelleyımmı ne yapayım bı yardım edermısın !
  • drıver ile alakası olduğunu pek sanmıyorum donanım ile alakası var garantisi varsa yollayın içini acmayın
  • quote:

drıver ile alakası olduğunu pek sanmıyorum donanım ile alakası var garantisi varsa yollayın içini acmayın

garanti süresi doldu kardeşim yaa.Yoksa dırek yollarım ben hiç uğraşmazdım.Ben bir driver güncelleyım cunku ben cok uğrasırım boyle drıver guncelleme felan.Acaba driverını felanmı sıldımkı.Neyse kardesım ben bı drıver guncelleyım sonra sana donus yapayım!Bu arada (quanta 30d2) anakart bilgisi bu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defult06 -- 26 Nisan 2013; 1:04:16 >
  • inş dediğiniz gibidir ama gördüğüm ss de o sorun cihipsetten kayaklı olur ve ısınınca meydana gelir hatta format bile attırmıyor bios ekrnaında rest atıp kapanıyordu benim notebookda server 200 tl dedi pc zaten 200 tl anca ediyordu parcaladım sattım o sekil
  • quote:

inş dediğiniz gibidir ama gördüğüm ss de o sorun cihipsetten kayaklı olur ve ısınınca meydana gelir hatta format bile attırmıyor bios ekrnaında rest atıp kapanıyordu benim notebookda server 200 tl dedi pc zaten 200 tl anca ediyordu parcaladım sattım o sekil

kardeşim biosla ilgilimi ne yapmam gerek sen birşeyler soyle yapmayı deneyim driverda bulamadım.Biosmu guncelleyım.Biosta birşeylermi değiştiriyım.Ne yapmam gerek!
  • hocam bilgisayarın içindeki parca arızalı olabilir yazılımla ilgisi yok sen garantiye ver yada bir teknik servise gönder
  • senın bılgısayarın sorunu ekran kartı arızası yanı fiziksel bir arıza bu ekran kartlarının kronık hastalıgıdır bu sureklı patlarlar altlarındaki lehimler isinmadan kaynaklı senın yapacağın iş ;

cihazını alıp iyi bir bga onarıcı bilgisayarcı bulman lazım her önüne gelen bga yapmaya çalışıyo çalışıcak cihazı patlatıyo benım calıstıgım dukkana cok gelıyo oyle adam vermiş bi kıytırık tamirciye olcak cihazın anasını aglatıyolar eğer gebzeye yakınsan tamirini yapabiliriz.
  • Söylenenler gibi bu ekran kartlarında kronik problemler olduğunu biliyoruz. Fakat her hangi bir yola başvurdunuz mu? Başka bir monitörde denediniz mi? On board ekran kartına (var ise) bağladınız mı?
  • o ekran kartı gitmiş ugrasmaya değmez
  • başka mönütörede taksanız gene aynı hatayı verecek chipset tamir görmesi lazım.daha sonra ekran acılmıyacak görüntü gelmeyecek biraz acele edin yada kullanmayın o cihazı yapılana kadar
  • aynı sorun eski fx5200 ekran kartımda olmustu cıkardım fanı felan soktum duzeldi olmadı son çare olarak fırınlama yap
  • yaa kardeşim denedim.nerdeyse herşeyi denedim ama bi problem var yaa.Ben kendım bunu çözememmi yaaa.
  • Aslında sorun bu çipin ısınarak lehimlerinin kayması böyle olunca ya görüntü kayıyor yada göstermiyor. Bunu araştırarak ve bilenlere sorarak öğrendim. Eğer elinizden geliyorsa yöntem basit. Aşağıda anlattım.
    Aynı sorun ikinci el aldığım datron TW 7 makinede oldu bende ekranda tüm beyaz zeminler pembeleşti. Birkaç kez fanı ve soğutucuyu söküp fön makinesile ısıttım. Sorun tekrar terar oldu. En sonunda fön makinesi bozuldu ama. Bu bu bozulan makine yavaş çalışmaya başladı yani az hava üfleyerek çok ısıtmaya başlayınca ısıttığım grafik çipi az sorun çıkarmaya başladı. En sonunda anakartı çıkarttım. Çipin cevresine uygun folyo kestim ve çipi ısıttım. Anakartı hiç oynatmadan soğuttum. Sonra makineyi geri topladım. Çok iyi bir 3d oyunla kastım. Sıcaklık 95 dereceyi buldu saatlerce denedim sıkıntı çıkarmadı. Şu an kullanıyorum şeytan kulağına kurşun sorun yok.
    Makine 18 derece oda sıcaklığında normal nette gezinti yaparken çalışırken cip en fazla 67 dereceye kadar ısınıyor. 57 deceye kadar fan soğutma yapıp duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yborlu -- 31 Mayıs 2013; 1:06:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.