Şimdi Ara

NVMe SAMSUNG MZVPV256 (256 GB, PCI-E 3.0 x4)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASUS-N752VX laptop un içinde bu SSD den -- NVMe SAMSUNG MZVPV256 (256 GB, PCI-E 3.0 x4) -- var 256 GB olan modeli

bunu alıp başka cihaza takmak için SATA lı kutu alıcam gitti den N11 den ürün satanlara sordum onlar biliyo bilmiyo ne sattığını

bana yardımcı olursanız linklerini verdiğim ürünlerden alsam hangisi çalışır bide herkes PCI-e özelliği olduğu için çalışmaz fln dedi

teknik olarak hangisini alırsam kutulu olarak kesin çalşır heryede standart SATA da ve hatta PS4 e takıcam bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

-------------------------------------

M.2 NGFF SSD To 2.5 SATA 3 4233p Çevirici Dönüştürücü Adaptör Kart 30 42 60 80mm UYUMLU M2 LAPTOP --

M.2 NGFF SSD To 2.5 SATA 3 4233p Çevirici Dönüştürücü Adaptör Kart 30 42 60 80mm UYUMLU M2 LAPTOP

-----------------------------------------------------------

M.2 NGFF to 2.5 Sata M.2 NGFF (SATA) SSD 2.5 Sata M2 --

M.2 NGFF to 2.5 Sata M.2 NGFF (SATA) SSD 2.5 Sata M2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gusti -- 19 Ocak 2019; 19:1:24 >

• bu arada ne olduysa resimleri yükleyemedim
    ad blocker fln da kapalı anlamadım
  • pcie nvme ssdyi usbden bağlayamazsın.
  • peki teknik olarak sebebi nedir dünyada bu kadar eski nokta vuruşlu printirle eski disket sürüler bile USB den bağlanırken merak ettiğim için soruyorum çözümü yok mu çok saçma olur mantıken hızı düşşün önemli değil bunu alıp convertorla bi şekilde bağlıyo olabilmem lazım
  • PCMCIA TO USB HAFIZA KART OKUYUCU 4309p ADAPTÖR 68 Pin CARDBUS ÇEVİRİCİ DÖNÜŞTÜRÜCÜ LAPTOP ATA SD CF

adam bunu yapmış USB den PCMIA bağlıyosun satıyo 350 TL ye yani biz bu SSD bağlıyomosak bundan mantık problemi olur dünyada herbi connectör çok özel üretim bişi değilse birbirine bağlanır hatta bedava yapıcak elektronik mühendisi bulsam 20-30 tl ye ona yaptırıcam
  • SATA HDD ve SSD'ler sata arabirimi üzerinden Sata disk kontrolcüsüne bağlanır.Bu kontrolcu AHCI veya IDE/ATA modunada çalışır.

NVME ssd'ler pcie arayüzünü kullanır.Arada kontrolcü olmadığı için bağlandığı hattın tam hızında ulaşabilir.
    Örnek ; pci express x4 GEN3 arabirimi 4000mb/s hızında çalışır..Samsung 970 evo SSD ise ~3500mb okuma - yazma yapabilir.

PCMCIA arayüzünü özelliklerinde hem PCI hemde ATA/IDE desteği var.
    PCMCIA PC CARD aynı COMPACTFLASH gibi ATA/IDE modunda çalışmaktadır.
    LinKini attığın ürün özünde 10tl'ye satılan IDE > USB dönüştürücüdür.

USB üzerinde çalışan, usb ve pci express veriyolu arasında aktif dönüşüm yapan bir çip piyasada olmadığı için nvme diskler usb'ye bağlanamaz.
  • depolama sürücüsü kasası SSD 42570 Kasa Yedek Parça

bu ürünü alsam resimlerde var dediğin mantıkla çalışmaz mı yanii ben şeyi anlamadım SSD alırken bu ilerde SATA HDD kutusuna bağlanıyo mu bağlanmıyo mu bunu anlamak için alırken ne olsun olmasın diyicez PCI-nwme mi olsun olmasın diyicez kriter nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.