Şimdi Ara

Objektif yorum bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene kendi capimda bir hedef icin calıstım ama hedef dediğim şeyi istemedigime karar verdim.

El mahkum tıp veya diş hekimliği seçeceğim ikisini de pek istemiyorum ama memur çocuğuyum kendimi garanti altına alıcak başka bir seçeneğim yok.

İzmir'de yaşıyorum sıralamam 15k ege diş tutuyor , iç anadolu-karadeniz-doğu tıplar tutuyor.

Ailem diş yaz tıp çok zor çok uzun falan diyor ama diş te ne bileyim hani tıp kazanamamış ta dişçi olmuş algısı var toplumda.

Diş hekimlerinin nobetlerinin doktorlara gore az olması, zorunlu gorevin olmaması, uzman olmadan da cok iyi yerlere gelinebilmesi de güzel gozukuyor.

Tıp okursam iç anadoluda okuyacağım ama tıp hekimi olacağım .

Sizce ne yapayım ?

Hangisini seviyorsan onu yap diyecekler için: ikisine de eşit uzaklıktayım arkadaşlar

• Gözünüzü seveyim ya Ümmet-i Muhammed kim o dişçilere "bak şuna tıp kazanamamış dişçi olmuş ıy ezık ıhı ıhı " diyor ya hangi kusura bakma gerizeka bunu diyor

Şu meslekleri neden sidik yarıştırır gibi kıyaslıyorsunuz abi (konu sahibi sana demiyorum)

Valla ben çevremde böyle bir algı hissetmedim bu mantığa göre kimse dişi isteyerek yazmamış herkes tıp istemiş ama bazı ezikler 2 3 matematik sorusu çözemediği için dişçi olmuş gibi saçma sapan algılar oluşur

Yaz dostum eğer senin ilgi alanın dişse onu yaz tıpsa onu yaz hangi gerizekalı da sana o imayı veriyorsa ailen de olsa kes faturayı böyle saçmalık olamaz çünkü

Son cümlene ithafen madem eşit uzaklıktasın ben kendi KİŞİSEL görüşümü belirteyim

Paragrafın başında memur cocugu oldugunu kendini garanti altına almayı istediğini belirtmişsin anladığım kadarıyla da tıbba karşı ekstra bir hayranlığın yok

madem ikisi de benzer maddi dönüşler sağlayacak sana,benzer statü sağlayacak o zaman ben diş derdim

yakında aıle diş hekimleri de olacakmış zaten gittikçe popülerleşiyor mf olsaydım diş yazardım senin durumunda olsaydım

hem ailenden de uzaklaşmazsın hem izmir de yaşıyormuşsun birden doğu kültürüne girmek seni sarsabilir

ben diş derdim ama bu benim kişisel görüşüm tabii ki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.