Şimdi Ara

OCZ PC2-6400 Reaper HPC Edition CL4 ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • corsair xms2 benimkiler arkadaşım ocz değil onun hakkında bilgin var mı?
  • xms olduğuna göre voltajı rahatlıkla 2.0 a getirebilirsin .sorun olmaz o yönden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 23 Aralık 2007; 16:41:17 >
  • şuan 2.05 dünden beri yani ve bi sorun çıkarmadı ama 2yeterli olursa fazla voltaj vermek yerine 2vermek daha iyi olur sanırım?
  • aynı ramler bendede var 2.1v 4-4-4-15 le testlerde en ıyı sonucları alıyorum. 2.0v denemedım
  • hangi ramler?
  • imzamdaki ramleri 1.8 de 5-5-5-15 iken 2.1 voltajda 850mhz de 4-4-4-13 de kullanıyorumü
    voltaj verince alır yada manuel yapıcan
  • ocz ramler en fazla 2.2v kaldiriyordu degilmi
  • OCZ Platinum XTC'de 4-4-4-12 800 stabilite çalışması için ne kadar voltaj vermek gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Voodooworld

OCZ Platinum XTC'de 4-4-4-12 800 stabilite çalışması için ne kadar voltaj vermek gerekiyor?

Hocam OCZ'nin sitesinde yazıyor vermen gereken voltajlar...
  • 4-4-4-12 800 stabilite`de otomatik voltaj ayarinda kullaniyorum gunlerdir herhangibi bir sorun kasilma kilitlenme resetleme olmadi henuz !
  • bendede aynı ramler var anakart x38-dq6 auto olarak 5-5-5-15 olarak gördü cpu-z programınlada baktığımda aynı değerler 5-5-5-15 olarak gördü bende biostan ram timing i manuele aldım ve ayarları 4-4-4-15 olarak ayarladım ve sistem cpu-z programıda 4-4-4-15 olarak gördü her hangibir voltaj vermene gerek yok sadece
    manuel olrak ayarla yeter cpu-z programınla bakarsan sonucu anlarsın
  • 4-4-4-15 ile 4-4-4-12 arasinda ne fark var benim ramlerim 4-4-4-15 diye yaziyor bircok sitede ama kullanicilar 4-4-4-12 yapiyorlar benimde kafam karisti ?
  • farkin f si bile yok ama guzel gorunuyor hatta orayi 4 yapanlar da var.test yonteminiz programiniz yok mu yav deneyin fark var mi yok mu diye ama illa gorus diyorsan zerre etkilemez gundelik kullanimda 12 ile 15 ama 12 yap sekli guzel olsun ama bosver 15 de kalsin.
  • takma kardeş 4-4-4-12 olayını ocz lerde 4-4-4-15 orjınal timingler yeterde artar sen dediğim gibi manuel olarak elle ayarla
  • peki bir sorum daha olacak ben elimdeki ramleri nasil overclock yapabilirim yani setupta nerden yapiliyor bu cpu icin yerleri biliyorumda ramler icin bulamadim yerleri ctrl+f1 yapmama ragmen gormedim acabag bilmedigim birseymi var ?
  • Yetkili firmadan aldığım bilgiye göre, o ramler sadece NForce platformunda üzerlerinde yazan değerleri veriyorlarmış. Bende GA-P35C-DS3R ile birlikte veritech ayarında çalıştılar ne yazık ki. Kısacası Çipsetin NForce değilse, o ramleri satıp yarı fiyatına corsair al. incelemesini yaptım, çok güzel ramler. :http://forum.donanimhaber.com/m_20309537/tm.htm
  • bende zaten 2gb ram vardi onlari satip bunu aldim ama sen diyorsunku bunlarida sat baska ol
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.