Şimdi Ara

ODTÜ EE bölümü hazırlık öğrencisiyim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
4
Favori
1.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: solukbenizli

benim de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanları görünce moralim bozuluyor.

tercih listem:
    1-boğaziçi
    2-koç
    3-bilkent
    4-ODTÜ
    EDİT: sen puanı 569 sandın galiba. ondan mı?

hocam öcelikle tebrik ederim,ben de şu an 140 civarı net yapıyorum lys konularınında yüzde 70 ini biliyorum ama,şu var sınavda heyecanını nasıl yatıştırdın,yani sınav öncesi mat netlerim 38-40 iken sınavda 34 yapabildim,sınavlara nasıl çalıştın mesela kaç kitap bitirdin deneme ağırlıklı mı gittin ,tsk ederim şimdiden..

• asdfghjk45 kullanıcısına yanıt
    sınavda heyecan oluyor elbette her türlü pek yatıştırabildiğim söylenemez. bildiğin gibi netlerimizi aşağıya çeken de hep bu zaten. denemeleri 1 saat önce bitirebilirken ygsyi ucu ucuna yetiştirdim. benim heyecanım zamanın yetmemesinden kaynaklanıyordu ve eğer bir daha girecek olsaydım sınava denemeleri zor kolay ayırt etmeden en kısa zamanda bitirmek üzerinde odaklanırdım ve asla kolay denemeler çözmezdim. tamamen zaman kaybı ve boşuna beklenti yükselten şeyler. ha moralimiz düzelsin olayı varsa tabi ona yarar bi tek.
    her dersten en az 2 kitap bitirdim sanırım. tabi şu sosyal dersleri hariç. kendim evde pek deneme çözmedim ben. sınavdan önceki haftalar evde çözerim diyodum ama o da olmadı. dersanede bolca deneme yapılıyodu zaten. bilmem belki de deneme ağırlıklı gitsem daha iyi olurdu. zamanı kullanabilmek açısından.
  • quote:

sınavda heyecan oluyor elbette her türlü pek yatıştırabildiğim söylenemez. bildiğin gibi netlerimizi aşağıya çeken de hep bu zaten. denemeleri 1 saat önce bitirebilirken ygsyi ucu ucuna yetiştirdim. benim heyecanım zamanın yetmemesinden kaynaklanıyordu ve eğer bir daha girecek olsaydım sınava denemeleri zor kolay ayırt etmeden en kısa zamanda bitirmek üzerinde odaklanırdım ve asla kolay denemeler çözmezdim. tamamen zaman kaybı ve boşuna beklenti yükselten şeyler. ha moralimiz düzelsin olayı varsa tabi ona yarar bi tek.
    her dersten en az 2 kitap bitirdim sanırım. tabi şu sosyal dersleri hariç. kendim evde pek deneme çözmedim ben. sınavdan önceki haftalar evde çözerim diyodum ama o da olmadı. dersanede bolca deneme yapılıyodu zaten. bilmem belki de deneme ağırlıklı gitsem daha iyi olurdu. zamanı kullanabilmek açısından.

saolasın hocam

• Not: özel derse gitmedim. gitmeyin de derim.
  • 12. sınıfta daha çok 12. sınıf konularına mı ağırlık verdin yoksa sınavlara mı?
  • quote:

sorularınızı alayım genşler. Heyecan var mı heyecan.

Hocam çalışma sisteminden bahsetsene biraz neler tavsiye edersiniz ne sıklıkla nasıl tekrar yapardın.Ozelden de ulaşıcam sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustClark -- 24 Eylül 2013; 22:09:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12. sınıf konuları şöyle oldu. okulda hocalardan dinledim ilk başta. işte ufak ufak yazılılar için falan çalıştım bi ön bilgi oldu. zaten yazılıları kolay yaptılar. onun dışında sınavlara çalıştım. sonra dershanede 12. sınıf konularına geçtiklerinde de iyice çalıştım tamamen oturdu. sonuçta 12. sınıf konuları sınavın çok büyük bir bölümünü oluşturuyor bunu da unutmamak gerek. matematikte integral yapabilen aldı başını gitti örneğin.
  • Hocam öyle bi söylediniz ki ağlayayım mı sevineyim mi bilemedim, ilk deneme 134 net nedir yahu :D 2000. kişinin çok farklı olacağını zannetmiyorum.
    Ben de elektrik-elektronik okumak istiyorum ODTÜ en büyük hedefim fakat şuan ilk denemede 100 net çıkardım sosyal yapmadan
    Siz de okulda her bulduğunuz boş vakitte test çözenlerden misiniz?
  • Berk A. kullanıcısına yanıt
    sosyale çalışmak gereksiz gibi duruyo da. böyle her sınavda çıkan belli başlı şeyler var. onlara çalışınca oha lan coğrafya falan yapabiliyorum oluyorsun. evet tenefüstür öğle arasıdır mutlaka her vakti değerlendirmek gerek.

ygsye çok takılmayın hemşehrim. lys adamı vezir de eder rezil de.
    ilk deneme adı üstünde ilk yani. bir süre sonra denemeleri karıştıracaksın. o kadar çok olacak ki. ayrıca şuan deneme sınavlarındaki netlerinizi yükseltmekten çok konu eksiklerinizi kapatmak önemli. sınava son 2 ay kala o netler uçar merak etmeyin.

• Hocam valla bravo kolay değil ilk bine girmek hocam sizce ygs 2013 zormuydu benim hedef 6-7 bin çok istiyorum inşallah başarırım sizin gibi insanlarla konuşmakta çok ilham oluyor gerçekten

• solukbenizli kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için
    Peki bu netlerle ygs sıralamanız kaçtı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YGS1: 1512
    YGS2: 1412

Y-MF3: 703
    Y-MF4: 569

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solukbenizli -- 24 Eylül 2013; 23:13:04 >
  • quote:

YGS1: 1512
    YGS2: 1412

Y-MF3: 703
    Y-MF4: 569

iki sene sonra buluşalım hocam odtu ee de

ben 11. sinifim bana onerin var mi kitap ygs sunubyap bunu yap plan program falan filan cok yardimin dokunur

• ardelis A kullanıcısına yanıt
    formül ygs fizik(pembe)
    ibrahim altun lys biyoloji(mavi)
    final ygs-lys fizik(sarı)
    bunları biliyondur kült kitaplar

şimdiden biliyon maşalah hocamları falan. biz daha yeni alışıyoruz.
  • quote:

formül ygs fizik(pembe)
    ibrahim altun lys biyoloji(mavi)
    final ygs-lys fizik(sarı)
    bunları biliyondur kült kitaplar

şimdiden biliyon maşalah hocamları falan. biz daha yeni alışıyoruz.

2008 den beri bu üyelikle forumdayim yanlış olmasin

kitap tavsiyeleri icin teşekkürler 11.sinif icin yok mu aklinda bi sey

• ardelis A kullanıcısına yanıt
    11. sınıfta ben yazılıya yönelik çalıştım çoğunlukla. 9 ve 10da not ortalamam düşüktü onu kurtarmaya çalıştım.
    2. döneminde ise esenin ygs matematik konu anlatımını bitirmiştim. ama öneri olarak düşünme vardır belki daha iyisi öylesine aldım onu. ama iyi oldu 12. sınıfta ve yazın ygs mat ile ilgili konu eksiğim kalmamıştı. 11. sınıfta ygs-lys konularını bitiren hayvanlar var. onlar dereceyi garantiliyo.
  • quote:

11. sınıfta ben yazılıya yönelik çalıştım çoğunlukla. 9 ve 10da not ortalamam düşüktü onu kurtarmaya çalıştım.
    2. döneminde ise esenin ygs matematik konu anlatımını bitirmiştim. ama öneri olarak düşünme vardır belki daha iyisi öylesine aldım onu. ama iyi oldu 12. sınıfta ve yazın ygs mat ile ilgili konu eksiğim kalmamıştı. 11. sınıfta ygs-lys konularını bitiren hayvanlar var. onlar dereceyi garantiliyo.

anladim

benim planim da turkce bir kitabim var ygs fem onun cogu bitti azinkaldi onu bitirip paragraf kitabimdan gunde 30-40 soru falan

geo dan da ucgenleri simetriden bitirdim sene icinde simetri de biter

ygs kimya simetri alicam simdi onu da sene icinde bitireyim kimya basit oluyomus zaten ygs

fizigi iyi oturtup testlere abanayim zaten bu sene cogu ygs

biyo da da ince bi soru bankam var ona bakarim

mat icin de fdd çözümlü var bi de fem konu ozetliden okulda odev vercekler onlari bitirmeye calisirim bitmezse yazin

sosyal genel olarak bakarim cok bakmam

durum bu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.