Şimdi Ara

Öğrenci Kardeşinize Araç Tavsiyesi [ 12.000 TL içerir ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
3.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • megane coupe lpg ile gerçekten az yakıyor tavsiye ederim. bakımı da parçası da uygundur. denk gelirse 206 cc de oneririm hakikaten baktırıyor. ama örnek olarak şöyle diyeyim arka camı 2000 tl cc nin. birde arka koltukları sıkıntılıdır cc nin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kehanet_32

quote:

Orijinalden alıntı: seyrantepe83

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyrantepe83

Mazda 323 yada Honda Civic Si İkisinden birini al derim bence kazasız belasız İNŞALLAH

3 kapı civic istiyorum aynen 1,4 is ama 14-15 ten başlıyorlar
    Mazda 323e de babam olumlu bakmıyor,tanımadığı marka olduğu için.

3 kapı bir araç istiyorum aslında civic ve megane coupe için bastırayım peder beye
    Arabanın tüm masraflarını yakıt dahil hariç babam karşılayacak o yüzden biraz rahatım.

Bence Civis Si Alın tavsiye ederim yakıt falan rahatsın Megane Coupede düşünülebilir ikisinden birini alın bence. Alınca iç dış fotoğraf atarsınız İNŞALLAH İyi günlerde kullanın İNŞALLAH.

Tabiki ne alırsam alayım DH için inceleme , SS filan atacağım buraya Teşekkür ederim , iyi geceler.

Bu konu üzerindenmi fotoğrafları atacaksınız yoksa başka bir konumu açacaksınız ? Bu arada arabanız kısmetse ne zaman geliyor Sağolun sizede iyi geceler

• 1. Mesaja eklerim hocam İnşallah 2.döneme girerken 1 ay içerisinde en geç.
  • Allahım yarabbim, 12bine araba alacak bütçesi neredeyse olmayan öğrenci adama önerdikleri arabalara bak almera, corsa, hgy bravo. Ha alsın bunları da ciddi arıza çıkardığında görsün ebesini. Şu an türkiyede çok düşük bütçeye sahip olan kesim için en mantıklı seçenek renault ve fiat marka araçlardır. Eski olması farketmez. İthal araçların parçası ve servis bedelleri hep yüksektir. Baba parasıyla araba alıp, harçlığıyla zar zor benzin koyacak öğrenci hor kullanılmış tigrası,gti'ı , hgtsi ya da corsası motor beyni arızası verirse ne yapacak? Taş gelse farı kırılsa ne para verecek? Balatayı tüketse nasıl bir servis ücreti ödemesi gerekecek?

Bol kepçeden konuşurken bunları düşünüyormusunuz merak ediyorum? Adam maaşlı değil öğrenci. Anladınız mı? Baızları hiç öğrenci olmadan direk iş hayatına atılda babadan heralde. Sürmesi güzel ama arıza veya kaza durumunda öğrenci altından kalkamaz böyle şeylerin. İkinci el alırken asla bir modelin o paraya alınabilecek giriş seviyesi alınmaz. Misal almerayı 15binden almaya başlarsınız ama 15bine alacağınız almera ölü olacaktır, başınızı ağıtacaktır. Ya piyasa ortalaması fiyatlı birşey, ya da ortalamasının üzerinde temiz alacaksınız ki başınız ağrımasın.

Civic eşşek gibi yakan bir araba. Hele hele harçlık ve kredi ile geçinen ilk arabasını kullanan hevesli bir öğrenci için.

Kehanet sende aklını başına al. Üni bitecek iş bulma derdi, askerlik sıkıştırması falan uğraşamazsın masraflı arabayla. Sana 1.2 clio on numara olur. Hadi biraz daha hızlı diyorsan 1.3 swift. Ama fazlası bozar. Araç maliyetli iştir, benzin koymakla bitmez. Alacağın hor kullanılmış 206gti aracın balatalarıyla, clionun balatalırını değiştirme masrafı bile yarı yarıya olur. Biraz daha iri istiyorsan 60-70binde temiz accent'de alabilirsin. Benzin ve parça olarak üzmez. Ama bundan sonraki her araç parça ve serivs bedellerinde zorlayıcı olacaktır. Zaten ilk aracın, illak i dğeiştireceksin, biraz da piyasası iyi olan bir şey al ki satarken zorlanma. Tigra, bravo hgt, 206gti falan elinde patlar bu saatten sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Allahım yarabbim, 12bine araba alacak bütçesi neredeyse olmayan öğrenci adama önerdikleri arabalara bak almera, corsa, hgy bravo. Ha alsın bunları da ciddi arıza çıkardığında görsün ebesini. Şu an türkiyede çok düşük bütçeye sahip olan kesim için en mantıklı seçenek renault ve fiat marka araçlardır. Eski olması farketmez. İthal araçların parçası ve servis bedelleri hep yüksektir. Baba parasıyla araba alıp, harçlığıyla zar zor benzin koyacak öğrenci hor kullanılmış tigrası,gti'ı , hgtsi ya da corsası motor beyni arızası verirse ne yapacak? Taş gelse farı kırılsa ne para verecek? Balatayı tüketse nasıl bir servis ücreti ödemesi gerekecek?

Bol kepçeden konuşurken bunları düşünüyormusunuz merak ediyorum? Adam maaşlı değil öğrenci. Anladınız mı? Baızları hiç öğrenci olmadan direk iş hayatına atılda babadan heralde. Sürmesi güzel ama arıza veya kaza durumunda öğrenci altından kalkamaz böyle şeylerin. İkinci el alırken asla bir modelin o paraya alınabilecek giriş seviyesi alınmaz. Misal almerayı 15binden almaya başlarsınız ama 15bine alacağınız almera ölü olacaktır, başınızı ağıtacaktır. Ya piyasa ortalaması fiyatlı birşey, ya da ortalamasının üzerinde temiz alacaksınız ki başınız ağrımasın.

Civic eşşek gibi yakan bir araba. Hele hele harçlık ve kredi ile geçinen ilk arabasını kullanan hevesli bir öğrenci için.

Kehanet sende aklını başına al. Üni bitecek iş bulma derdi, askerlik sıkıştırması falan uğraşamazsın masraflı arabayla. Sana 1.2 clio on numara olur. Hadi biraz daha hızlı diyorsan 1.3 swift. Ama fazlası bozar. Araç maliyetli iştir, benzin koymakla bitmez. Alacağın hor kullanılmış 206gti aracın balatalarıyla, clionun balatalırını değiştirme masrafı bile yarı yarıya olur. Biraz daha iri istiyorsan 60-70binde temiz accent'de alabilirsin. Benzin ve parça olarak üzmez. Ama bundan sonraki her araç parça ve serivs bedellerinde zorlayıcı olacaktır. Zaten ilk aracın, illak i dğeiştireceksin, biraz da piyasası iyi olan bir şey al ki satarken zorlanma. Tigra, bravo hgt, 206gti falan elinde patlar bu saatten sonra.

Araç masrafı gibi şeyleri babam karşılayacağı için tercihte rahatım,ama dediğiniz gibi yakıt başıma bela olabilir. Ama gönülde biraz hoş araç istiyor,bugün Isparta pazarına baktık elle tutulur bir Civic 1.4 beğendim 18 den açtı adam pazarlığı. Maddi anlamda sorunumuz yok fakat ilk arabam diye babam bütçeyi bu fiyatta tutuyor. Öğretmenlik okuyorum,atanma hediyem sıfır Leon olacak mesela. Neyse Clio demişsiniz de tipi çok vasat, 1.3 Swift düşünülebilir de 206 GTİ olmayan modelleri de aklımda. Siz GTİ için mi konuştunuz mesajınızda ?

• Masrafları baban karşılayacaksa imkanlar biraz daha iyi. Belli kanın biraz sportif şeyler için kaynıyor ama öğretmen adama da oturaklı araba yakışır bu bir. :) İkincisi ilk araban olacak debriyajını falan çabuk yersin, fazla yakarsın. O yüzden gti değil de normal 206 gibi birşey olabilir. Biraz piyasasını da düşün sonuçta illa ki satacaksın kısa sürede. Temiz bir clio alırsan rahatça satarsın ama diğer adı geçen araçlar hop diye satılmaz. Zaten atanman çok uzun sürmeyeceği için(umalım) ucuz bir şeyle idare edip ilk acemiliği atmak en mantıklısı. Clio sevmiyosan şöyle şeylere de bir bak derim:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-efsane-gli-bu-fiyata-yok-bakmadan-gecme-pisman-olursun-111305036/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ihtiyactan-acil-satilik-bakimli-2000-model-citroen-saxo-96475021/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2003-ford-ka-1,3l-collection-kaza-darbe-yok-orj-62500km-klimali-109089693/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-stock-106-quicksilver-78.ooo-km-111250119/detay

• Kangoo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Masrafları baban karşılayacaksa imkanlar biraz daha iyi. Belli kanın biraz sportif şeyler için kaynıyor ama öğretmen adama da oturaklı araba yakışır bu bir. :) İkincisi ilk araban olacak debriyajını falan çabuk yersin, fazla yakarsın. O yüzden gti değil de normal 206 gibi birşey olabilir. Biraz piyasasını da düşün sonuçta illa ki satacaksın kısa sürede. Temiz bir clio alırsan rahatça satarsın ama diğer adı geçen araçlar hop diye satılmaz. Zaten atanman çok uzun sürmeyeceği için(umalım) ucuz bir şeyle idare edip ilk acemiliği atmak en mantıklısı. Clio sevmiyosan şöyle şeylere de bir bak derim:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-efsane-gli-bu-fiyata-yok-bakmadan-gecme-pisman-olursun-111305036/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ihtiyactan-acil-satilik-bakimli-2000-model-citroen-saxo-96475021/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2003-ford-ka-1,3l-collection-kaza-darbe-yok-orj-62500km-klimali-109089693/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-stock-106-quicksilver-78.ooo-km-111250119/detay

İnşallah hemen atanırız da 1 sene okul uzattım işte seneye bitecek 5. senemde
    Şöförlüğüm iyidir,İstanbul içinde de kullandım- İstanbul Isparta gel gitlerinde de ben kullandım zaten 8 yıldır sürüyorum.
    106 güzelmiş bana yolladığınız. Ford Ka tercihim değil bakalım hocam artık babamla değerlendiriyoruz burada ki yorumları. Yakında babamda üye olacak foruma bu gidişle

• atanma hediyen sıfır leon mu olacak kardeş sen o leon için öğretmen maaşı ile kaç ay çalışacaksın biliyor musun al işte tüm kazancın kariyerinin başında gitti elden, baban alsa noolcak o alınca yabana gitmiyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmoli2001

atanma hediyen sıfır leon mu olacak kardeş sen o leon için öğretmen maaşı ile kaç ay çalışacaksın biliyor musun al işte tüm kazancın kariyerinin başında gitti elden, baban alsa noolcak o alınca yabana gitmiyor mu

Evet o kadar emeğimin karşılığında babamın vereceği bir hediyeden farksız Leon. Neden garipsediniz ki ? Aynen muhtemelen kendi maaşımla ulaşmam çok zordu ama herkesin babası gibi benim babamda benim mutluluğumu istiyor..

• opel tigra ile ilgili bilgi paylaşabilcek olan var mı yoksa tüm bilgiler kulaktan duyma ordan burdan okumayla mı ilgili mesela izmirde travestiler biniyo istanbulda durumu nedir bazı arkadaşlar elden çıkaramazsın demiş neden ? bazıları sorunlu demiş neden ?
    iki gündür tigra bakıyorumda arabalardan anlayan ve tigra ile ilgili bilgi verecek olan biri varsa çok sevinirim
    şimdidden teşekkürler
    not: benim limitim 8-11 arası. 1 sene kullanabilceğim ve satabilceğim bi araç istiyorum ve daha sportif oval hatlara sahip bi araç tercihimdir
  • bende denizlinin kyk tarafında kalıyorum eğer oralarda oturuyorsan hiç alma park sıkıntısı çok fazla. Gece nin bir yarısında inip aracıma bakmak zorunda kalıyorum. Opel corsa 1.4 swing sizin işinizi görür 2000 model parcası ucuz ve de boldur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerqwe

bende denizlinin kyk tarafında kalıyorum eğer oralarda oturuyorsan hiç alma park sıkıntısı çok fazla. Gece nin bir yarısında inip aracıma bakmak zorunda kalıyorum. Opel corsa 1.4 swing sizin işinizi görür 2000 model parcası ucuz ve de boldur.

bu cvp bana mıydı ben istanbulda oturuyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusei

quote:

Orijinalden alıntı: sonerqwe

bende denizlinin kyk tarafında kalıyorum eğer oralarda oturuyorsan hiç alma park sıkıntısı çok fazla. Gece nin bir yarısında inip aracıma bakmak zorunda kalıyorum. Opel corsa 1.4 swing sizin işinizi görür 2000 model parcası ucuz ve de boldur.

bu cvp bana mıydı ben istanbulda oturuyorum da

Denizli de okuyorum demişsiniz hocam bende orada kullanıcaksınız sandım aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3çakal

quote:

Orijinalden alıntı: yusei

opel tigra ile ilgili bilgi paylaşabilcek olan var mı yoksa tüm bilgiler kulaktan duyma ordan burdan okumayla mı ilgili mesela izmirde travestiler biniyo istanbulda durumu nedir bazı arkadaşlar elden çıkaramazsın demiş neden ? bazıları sorunlu demiş neden ?
    iki gündür tigra bakıyorumda arabalardan anlayan ve tigra ile ilgili bilgi verecek olan biri varsa çok sevinirim
    şimdidden teşekkürler
    not: benim limitim 8-11 arası. 1 sene kullanabilceğim ve satabilceğim bi araç istiyorum ve daha sportif oval hatlara sahip bi araç tercihimdir

bir ara yani 2000 lı yıllarda taksim vs civarında bütün travestiler bu araca biniyordu. müşteri tanısın havalı hoş araba vsvs sebeblerden arabanın adı çıktı . güzel mi güzel zaten fiyatı bu yüzden diplerde 2. ci eli durgun . erkek adamı bozmaz biri bişe derse kaldırırım dersen alabilirsin .

dogma buyume beyoglundaym hergn taksimdeym cafe isletiyoruz valla dha once hic tigra gormedm bu muhtemelen gecici bi sure olmustur kaldiramiycak ne var hem travesti bindi diye arabaya cok sacma bsy bu ama iyi olmus aracin fiyati dusuk bu yuzden ;) bu yaftayi asil bu arabadan alip kullanarak yikariz hem cevremde kimse bana o arabayi suruyorum die laf diyemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazdığın modellerin hiçbiri tutulmuyor, alırsan son sahibi olursun.
    Benim tavsiyem, dört kapılı, mümkünse tüplü yada küçük motorlu az yakan ve yedek parçası çok, uygun fiyatlı olan araçlardan birini alman olacak.
    Renault Clio olabilir, ileride satarken zarar etmezsin.

Not : Araba alırken hiçbir zaman "Galeriden" alma!!! Çünkü onlarda tüm illegal çakallıklar var. Mümkünse sahibinden temiz kullanılmış alman. Ve son olarak da Sahibinden.com benzeri sitelerden alırken fiyatta iyi bir pazarlık yapman, çünkü siteye en az 1000 tl fazladan fiyat yazarlar. Karar verdiğin modelin piyasasını iyi araştır.

Şimdiden güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp4rtacus

Yazdığın modellerin hiçbiri tutulmuyor, alırsan son sahibi olursun.
    Benim tavsiyem, dört kapılı, mümkünse tüplü yada küçük motorlu az yakan ve yedek parçası çok, uygun fiyatlı olan araçlardan birini alman olacak.

Not : Araba alırken hiçbir zaman "Galeriden" alma!!! Çünkü onlarda tüm illegal çakallıklar var. Mümkünse sahibinden temiz kullanılmış alman. Ve son olarak da Sahibinden.com benzeri sitelerden alırken fiyatta iyi bir pazarlık yapman, çünkü siteye en az 1000 tl fazladan fiyat yazarlar. Karar verdiğin modelin piyasasını iyi araştır.

Cevabiniz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim fakat biraz da olsa spor bir görünüm istiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sp4rtacus

Yazdığın modellerin hiçbiri tutulmuyor, alırsan son sahibi olursun.

Cevabiniz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim fakat biraz da olsa spor bir görünüm istiyorum.

Rica ederim hocam. Örneğin; 2000 model klimalı lpg'li bi Hatchback clio alırsın, altına da güzel çelik jant ve lastik aldın mı tam bir spor araba olur senin için :)
    O dediğin modellerden uzak dur hocam samimi söylüyorum son sahibi olabilirsin. Aldığın arabayı en az aldığın fiyata satabilmen gerek ileride.

• 2004-2005 model dizel symbol autentique alabilirsin. güvenlik paketli bulursan daha iyi olur.
  • Opel Vectra olabilir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.