Şimdi Ara

Öğrenciyim ve Param Yok Ne Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
6.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazen otobüs paramı denkleştirirken bile zorlandığım oluyor. Kılık kıyafetime yeterince özen gösteremiyorum ve bu da üniversite ortamında beni bir tık alta çekiyor. Sosyal etkinliklere katılamıyorum. Arkadaşlarımla, sevgilimle de yeterince vakit geçiremiyorum param olmadığı için ve bu durum canımı çok sıkıyor.

Gelir olanaklarını araştırıyorum ama part time işlerde resmen insanın kanını emiyorlar. İnternette makale yazayım dedim ama bir sitede makale başına sadece 1.5 TL veriliyor ve 300 kelime isteniyor bu da iş değil kölelik oluyor. Sizce ne yapmalıyım, internet ortamında tavsiye ettiğiniz bir iş var mı? Makale konusunda tecrübeliyimdir, görsel seçimim olsun imla kurallarına dikkat edişim olsun genelde beğenilir.

Özet olarak ne yapabilirim para konusunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-08210B126 -- 23 Ekim 2018; 14:18:41 >

• Dostum kısa sürede para kazanmanın tek yolu bir işe girip çalışmak. İnternet üzerinden düşünüyorsan bir sürü seçenek var youtube kanalı açmak, site kurmak, program yazmak, 2d-3d vs.vs. gayet uzun bir liste. çok acil değilse para kazanabileceğin bir hobi bulabilirsin. onun dışında türkiye de bir üniversite öğrencisinin girebileceği çok iş yok gibi sanki. amerika gibi değil ki 2 sene çalış kendi işini kur amerikan rüyası vs.

otobüs parasına gelince bisiklet sürebilirsin. eve döndüğünde squat yaparsan bacak kası da yaparsın zamanla:D
  • Merhaba

Para nasıl bulunur
    İş bulup çalışarak
    Soru bile değil
    Harçlık alamıyorsan çalış
    Çalışmayana mama olmaz
    Armut piş ağzıma düş
    Gerçek hayat böyle gitmez
    Çalış Çalış Çalış

Güle Güle..
  • Al1mert A kullanıcısına yanıt
    Hocam dil bilgim iyidir özel ders vermeyi düşünüyorum bir siteye ilan vereceğim. Bu arada bisikletle gitmem imkansız çünkü bisikletim yok.
  • atmosferikmotor kullanıcısına yanıt
    Hocam ben armut pişip ağzıma düşsün demiyorum ki.
  • Kyk kredisi al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puantum kullanıcısına yanıt
    Kyk'ya başvurdum da hocam ona da ocak ayında yatacak diyorlar. O zamana kadar ne yaparım?
  • "Ek gelir olanakları" ne demek? Gelirin olsa bu konuyu açmazdın ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam o zaman ocağa kadar idare et . Ben 3 sene idare ettim birşey olmaz. Kimse seni giyiminle kuşamınla yargılayamaz ocağa kadar da etkinliklere gitme boşver zaten hepsi boş ve abazan kaynıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT.

"Ek gelir olanakları" ne demek? Gelirin olsa bu konuyu açmazdın ki?
    Düzelttim
  • Bu arada üstteki arkadaş yazmaya bile değmezsin ama şu çocukluktan biraz olsun çık dışarda görseler tokat manyağı olursun emin ol hatta sakarya yada istanbuldaysan bu görevi seve seve üstlenirim

• Aliexpresden docktor who breking bad la cesede papel game of trons gibi popüler dizilerin kolye bileklikler sipariş edip işlek bi caddede ayaklı bi tezgah açıp 2-3 katına satabilirsin tezgah katlanır bişe olsun zabıta geldiğinde toplayıp kaçması kolay olsun
    Edit:ben yakın zamanda yapmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simone Simons -- 23 Ekim 2018; 14:26:15 >
  • Puantum kullanıcısına yanıt
    Hocam mesele sadece giyim değil ki. Sürekli Ev-okul arasında mekik dokuyorum. Bazen arkadaşlarımla kahvede oturuyoruz, sevgilimle de haftada max. 1-2 kere görüşüp çay içiyoruz. Ocağa kadar sabredicem mecbur.
  • Simone Simons kullanıcısına yanıt
    Hocam bir şey alıp satmam için de sermayem olması lazım. Haftalık harçlığım max. 40-50 lira zaten. 25 Lira ulaşım için gidiyor. Geriye de 25 lira kalıyor da zaruri ihtiyaçlara gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Merhaba

Para nasıl bulunur
    İş bulup çalışarak
    Soru bile değil
    Harçlık alamıyorsan çalış
    Çalışmayana mama olmaz
    Armut piş ağzıma düş
    Gerçek hayat böyle gitmez
    Çalış Çalış Çalış

Güle Güle..
    Ne iş yapıyorsunuz hocam
  • En temiz para youtube'da var. Video montajını severek yaparsan da zor gelmez. Tabi ev okul yaptığın için bir içerik oluşturamazsın orası sorun işte :D

Okulda çalışabilirsin kütüphane ya da kantinde.

• Swonz kullanıcısına yanıt
    O devir bitti birader.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-08210B126

Hocam bir şey alıp satmam için de sermayem olması lazım. Haftalık harçlığım max. 40-50 lira zaten. 25 Lira ulaşım için gidiyor. Geriye de 25 lira kalıyor da zaruri ihtiyaçlara gidiyor.
    Birinden 100tl al borç üzerine koya koya ilerlersin

• 300 kelime 1.5 Lira kötüymüş, bu işin taban fiyatı 100 kelime/1 Tl idi yıllar önce.

-Webmaster forumları, bionluk, iyimakale gibi yerlere bakabilirsin.

-İngilizce bilgin varsa ingilizce makale daha iyi kazandırır. Ya da tercüme vb.

-Kendi siteni açıp Adsense de deneyebilirsin fakat teknik bilgi gerekiyor tutmama olasılığı yüksek.

-Dönemsel veya part time işler için others ve pariyer sitelerine bakabilirsin. Aklıma bunlar geldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.