Şimdi Ara

Ölüm yıldızı için (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
36.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: tatung

Gravitasyon araştırması 300 bin enerji ister bunu yapanlar nasıl yaptıklarını anlatırlarsa bizde bi ölüm yıldızı basarız .300 bin enerji ğretebilmek için 6000 bin solar uydu istiyor solar enerji santrali 35. kademede 19 bin enerji üretiyor nasıl olacak da olacak :)
    iyi oyunlar

eski konularda gravitasyonun nasıl yapılabilecegi 2-3 farklı yoldan anlatılmış ve uygun yöntemler belirtilmiştir
    zamanında ittifagım evrende ilk sırada idi ve biz de bu taktikleri diğerlerinden öğrendik ve uyguladık işte biraz aratırsanız bulursunuz
    uzun uzun anlattık zamanında
  • İlk önce evrendeki en iyi ittifaklardan birine girersin..
    girdiğin ittifakta herkez ö.y yapmaya çalışmaktadır veya yapmıştır..
    sıra sana fln geldiğinde veya sirküler atarsın böyleyken böyle diye..
    herkezin sömürge atabilip filosunu getireceği bir yer seçersin ve herkezin deutunu karşılarsın..
    bütün ittifak yanında söm. aldıktan sonra başlarsın basmaya solarları..
    noldu saldırımı aldın hiç sorun değil..
    arkadaşların sana destek olarak yolladığı filolar sana gelen saldırı filolarını yok edecektir..
    rahat rahat solarını basarsın..
    zaten aynı ittifaktan 15-20 kişiyi yan yana gören bir kişi saldırmaya değil casusluk atmaya tenezzül etmez..

hadi hayırlı olsun solar uyduların..=))
  • 45. evrende yeni hesap açtım bakalım görebilcem mi öy :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: XErTuX

Herkes yazmış bişeyler beni bilen bilir bende rip açmış ve 2 tane yapmış biri olarak fikirlerimi yazayım..

Öncelikler gravitasyon yapmaya karar verdim getirin kristalleri solar basalım demekle olcak iş değil bu ben gra. açmaya karar

verdikten sonra neler neler yaptımda gra. açtım.100k puandaydım nanit 3 dü naniti 4 yaptım yaklaşık 300bn vardı hep havada

duran gemilerde maden biriktirip naniti 4 yaptım zira, solarların çoğu kişinin yaptığı gibi 3er5er yapılmasına karşıyım çoğunlukla

solarlarınızın daha başında olsanız bile güçlü oyuncular tarafından 1000-2000solarınız olduğu anlaşılınca adamın karı olmasa bile

saldırı yersiniz. naniti 4 yaptıktan sonra casusluk tekniğim 10 idi 12 ye çektim ve x:xxx:8 koordinatındaki ana gezgenimde gra

açmak için gereken 10450 soların kristellerini ve deusunu biriktirmeye başladım yaklaşık 21m kris 5m deu idi bu sırada 600-700bn

gemim vardı şimdi osla 2-3 haftada bitirirdim ama o puanda yaklaşık 1-1.5 ay boyunca madeni kastım ve cuma günü saat 5 de

toptan olarak üretime başladım. verilen max üretim sayısı 999 idi 8-9 tane 999ar solar uydu basma emri verdim hatırlarsam 2.

5gün sürüyodu toplam üretim hiç sonda yemedim son anlarda krise sıkıştım çünkü üretime başladıktan sonra geçen 2 gün içinde

eksik kristellerimi bulurum die düşündüm ama bulamadım son anlarda çok tutuştum ama sonunda buldum ve bastım...

tabi kristalleri biriktirirken açığa çıkan metalleride roketatara verdiğim için orta seviye oyuncuların geçemeyeceği bisavunmamda

olmuştu...

saldrıdan sonra neoldu yaklaşık 30m lik bi zarara uğradım, gra. açtıktan 1 hafta sonra saldırı almam iyi oldu çünkü o solarlar

gezegende durduğu sürece savunma yapamıyosun heran gelebilirler korkusu ile. böylece saldırıda aldığım zararıda eklersek 120-

130k gibi bi puanda ölüm yıldızını açmıştım ama yapmak 200k puanlarda nasip oldu şuan 2 tane var madenci olarak oynayan birisi

olduğum için keşke yapmasaydım diyorum ( açmasam demiyorum ) ama biri sorunca ripin varmı die 2 tane var demek hoş oluyo

tabi

Ölüm yıldızı için

Ölüm yıldızı için

umarım faydası olmuştur...

Eğer nanit 4 se 10bin soları basman en fazla 2 gün sürer(5 gün değil) oda en fazla eğer nanitin 4 uzay tershanen 12 ise 1gün 12 saat :)

• Yani şöyle söyliyeyim ben ogame.us 2 de oynuyorum gece gündüz oyunda olmak lazim cünkü cinlsinden tut avustralyali sina kadar herkes var. Turkler azinilikta benim gibi 5-6 kisi kaldi. Evrende sadece 2 kisi var. Simdi rip hikayeme gelince oyuna sanlsi basladim bir kere nerdeyse tum kolonilerim bana iyi alan verdi en fazla 10 koloni basmisimdir oyunda somurgelerimi tamamlamak icin. Ardindan öss dönemi başladı 4 günde bir giriyordum. Yazin basladim ve ana gezegende fazla yüksek savunam yoktu. ama cevredikilerin gecebilecegi cinstende degildi. ilk 100 dekiler karli cikardi o savunmadan her neyse benim i 4 ay sürdü beyler cünkü amden buldukca bastim bir anda degil. kalan metalleri dayadim rokete, sonra bastik 4 ay sonra tabi öss döneminde 1 senede oyunda ilk 100 e girmekte hic vurulmamamin sonucudur. Bastıktan sonra gravi. yi 2 rip bastim birde ne goreyim 3 gun de bir girdigim için evren birincisi benim soalrlari vurmus 36 riple girmisiti o savunmaya bide solarlarin bin tanesi kalacak bicimde vurdu. enerjide eksiye inmedi acikcasi:) Birde üzerine ay cikti o ayin faydasi cok oldu gecenlerde evren birincisi gene saldirdi bu sefer filoyu 5 saniyeyle kitlemis ti ama savunma okadar fazlaydıki 157 riple geliyordu tabii filoyuda vurması lazım 34 bin roket 2,5 hafif lazer bin agır bin iyon 150 plasma 500 gausum vardı. filoyu 5 saniyeyle kurtardim.

BENIM SORUNUM AY PATLATMAK 2 RIPLE AKILLI BIR OLAYMI

BIRDE BU RIP NASI LHIZLANIR ARKADAS 9 SAATTTE GIDIYOR:(

• ana gezegenının oradan bır som al..alanı kucuk somler genelde daha sıcak olur 1 ve 3 arası bu ıs ıcın ıyıdır

Solarları sıcak somde basarsan daha az solar uydu gıder;) ama fıloda saglam degılsen ve ıss'nınde oldugunu hesaba katarsak ...saglam bır ıttıfakında yoksa tenha yerlerden 1ıle 3 arası koordınatlarda bır som al ve bas solarları.. tabı oy'yı ana gezegene getırmen rahat 1ayı bulur:)
  • Arastırmadan sonra solarlar nasıl patlatılcak? İzin falan alınması gerekiyomuş galiba.
  • Benimde ana gezegenimde çok fazla savunma vardı. Kimse saldırmaz diye düşündüm bu kadar savunmaya. Acayipte filom vardı.. (o zamanlar 150. felandım) Bi gün biri casusla saldırdı. Eyvah dedim. Ardından yüzlerce roket attı. Hepisini engelledim. Ardındanda saldırdı. Adam kaybetti ama tüm filom ve solarlarım gitti 300. sıraya düşdüm filom gitti diye. savunmalara bişiy olmadı. Sonrada Çok uzakta bi gezegen açtım solar için. Biraz maden yapiyim sonra savunma yapar sonrada solar basarım dedim. 10.000 kaynak biriksin hemen dalıyolar. Bende olmaz bu iş dedim bıraktım ö.y.'yi.
  • merhaba bende ölüm yıldızı basmak istiyorum ama aklıma bir soru geldi mesela ben sömürgede gravitasyon bastım. ana gezegende de basılmış olur mu?

ŞİMDİDEN SAYGILAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemtugrul

merhaba bende ölüm yıldızı basmak istiyorum ama aklıma bir soru geldi mesela ben sömürgede gravitasyon bastım. ana gezegende de basılmış olur mu?

ŞİMDİDEN SAYGILAR...

EVET.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZORZORRO

quote:

Orjinalden alıntı: ®ush

Engin tecrubemi içimizde tutmayalım fışkırsın da millet nasiplensin

Şimdi efenim öncelikle uçsuz bucaksızzz Bi yere 1. sıradan bir söm alırsınız ögnegin 9. galaksiden fln kimsenin olmadıgı uzakk bi yere ... Başlarsınız solarları basmaya enerji istenen kıvama gelince ö.y. basılır sonra tanıdık bi arkadasa haber verilir solarlar vurdurtulur çöpü geri dönüşür ortaya takriben 3.6 M çöp çıkar bu çöplede ihtiyacınıza göre harcama yaparsınız ... :D

Uzaklarda bir yerde 1. sıraya sömürge atıp, ölüm yıldızı yapma faaliyetine başlamışsındır. Yaklaşık 5000 civarı solar uyduyu tamamlayıp, işin çoğunu da bitirmişsindir ki, bir bakarsın gezegenine bir casus sondası atmış birisi.

Panik halde bu işin sonunun gelip gelmeyeceğini düşünmeye başlamışsındır bile. Sana günler geçmiş gibi gelen bir yarım saat kadar zaman geçer. Bu defa tek bir casus sondasıyla saldırı yapılır gezegenine. Bunun ne sebeple yapıldığını düşünüyorsundur sen bir taraftan.

İşte bunun sebebi, rakip gezegendeki GD'lerin senin gezegenine doğru yola çıkması için yaratılması gerekn minumum çöpün sağlanmasıdır. Rakip acaba GD'leri yola çıkarmış mıdır? Onca emek boşa mı gidicektir acaba?

Aradan uzun saatler geçer. Bir bakarsın bu defa gezegenine doğru bir filo saldırı için uzaklardan havalanıp yola çıkmıştır. Sen bu arada kendi GD'lerini yola çıkarsan büyük olasılıkla çok geç kalmışsındır ama bir umutla çöpü kurtarmak için GD'lerini yola çıkarırsın. Bir taraftan da düşman filoyu yenebilecek büyüklükte bir filoyu bu gezegenine konuşlandırabilir misin daha kısa sürede diye hesap yaparsın

Saatler sonra düşman filo gezegenine girer ve solar uyduların yerle bir olur. Oyunun hiç tadı tuzu kalmamıştır artık senin için. Hiç değilse geri dönüşümcülerin zamanında yetişsin ve çöpü kurtarsın diye düşünüyorsundur artık. Aradan 15-20 dakika kadar süre geçmiştir. Galaksi menüsünden girip gezegeninin olduğu koordinata bakarsın. O da ne? Çöp de kalmamıştır.

Aklında artık sadece, oyun hesabını devredeceğin bir arkadaşını bulma düşüncesi vardır.

bunun için ne yapıyoruz soların malzemesini hesaplıyoruz..o malzemeyi gezdiriyoruz.tam olduğunda o gezegene indirip soları basıp karanlık madde ile inşaatı hemencecik bitiriyoruz. kimse vuramıyor 1 sat içinde hemen yıktırıp çöpü alıyoruz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MsstKa

quote:

Orijinalden alıntı: ZORZORRO

quote:

Orjinalden alıntı: ®ush

Engin tecrubemi içimizde tutmayalım fışkırsın da millet nasiplensin

Şimdi efenim öncelikle uçsuz bucaksızzz Bi yere 1. sıradan bir söm alırsınız ögnegin 9. galaksiden fln kimsenin olmadıgı uzakk bi yere ... Başlarsınız solarları basmaya enerji istenen kıvama gelince ö.y. basılır sonra tanıdık bi arkadasa haber verilir solarlar vurdurtulur çöpü geri dönüşür ortaya takriben 3.6 M çöp çıkar bu çöplede ihtiyacınıza göre harcama yaparsınız ... :D

Uzaklarda bir yerde 1. sıraya sömürge atıp, ölüm yıldızı yapma faaliyetine başlamışsındır. Yaklaşık 5000 civarı solar uyduyu tamamlayıp, işin çoğunu da bitirmişsindir ki, bir bakarsın gezegenine bir casus sondası atmış birisi.

Panik halde bu işin sonunun gelip gelmeyeceğini düşünmeye başlamışsındır bile. Sana günler geçmiş gibi gelen bir yarım saat kadar zaman geçer. Bu defa tek bir casus sondasıyla saldırı yapılır gezegenine. Bunun ne sebeple yapıldığını düşünüyorsundur sen bir taraftan.

İşte bunun sebebi, rakip gezegendeki GD'lerin senin gezegenine doğru yola çıkması için yaratılması gerekn minumum çöpün sağlanmasıdır. Rakip acaba GD'leri yola çıkarmış mıdır? Onca emek boşa mı gidicektir acaba?

Aradan uzun saatler geçer. Bir bakarsın bu defa gezegenine doğru bir filo saldırı için uzaklardan havalanıp yola çıkmıştır. Sen bu arada kendi GD'lerini yola çıkarsan büyük olasılıkla çok geç kalmışsındır ama bir umutla çöpü kurtarmak için GD'lerini yola çıkarırsın. Bir taraftan da düşman filoyu yenebilecek büyüklükte bir filoyu bu gezegenine konuşlandırabilir misin daha kısa sürede diye hesap yaparsın

Saatler sonra düşman filo gezegenine girer ve solar uyduların yerle bir olur. Oyunun hiç tadı tuzu kalmamıştır artık senin için. Hiç değilse geri dönüşümcülerin zamanında yetişsin ve çöpü kurtarsın diye düşünüyorsundur artık. Aradan 15-20 dakika kadar süre geçmiştir. Galaksi menüsünden girip gezegeninin olduğu koordinata bakarsın. O da ne? Çöp de kalmamıştır.

Aklında artık sadece, oyun hesabını devredeceğin bir arkadaşını bulma düşüncesi vardır.

bunun için ne yapıyoruz soların malzemesini hesaplıyoruz..o malzemeyi gezdiriyoruz.tam olduğunda o gezegene indirip soları basıp karanlık madde ile inşaatı hemencecik bitiriyoruz. kimse vuramıyor 1 sat içinde hemen yıktırıp çöpü alıyoruz :D

bu olayı anlattığı 2006 senesinde karanlık madde denen birşey yoktu

öyle şıppadanak parayı basarım 8k-9k soları saniyede basarım yoktu :D

sene olmuş 2013 gene başladık ya şu oyuna bakalım saracak mı gene

• ben ikinci ölüm yıldızını bugün basıyorum kısmetse. bu nelere kadir bilmeyen varsa özet geçeyim. 200 300 sıra önündekilere meydan okuyabilirsin. yollarsın ölüm yıldızını savaş berabere biter harabe toplarsın. sağlam filosu olan birini de bulursan deyme keyfine. savunma açısından sana getirisini söylemiyorum bile. sıfır savunmalı gezegeninde park halinde duran bi ölüm yıldızını yemek 150 160 muhriple mümkün olabiliyo ancak. zaten bana casus atıp da diğer sömürgelerime casus atanı görmedim not alıyo bi daha yaklaşmıyo kimse.
  • Hızlı ve basit çözüm KARANLIK MADDE
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.