Şimdi Ara

ONE M9+ VS NOTE 5 VE DİĞER ALTERNATİFLER

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlevselliği ön planda tutuyorum. Şu an mevcut olarak One M7 kullanıyorum. Üst düzey premium bir telefona geçiş yapmak istiyorum. Kullanan arkadaşlardan yorum yapabilirse sevinirim.
    Samsung'un ekstra programları telefonu çok hantallaştırıyormuş
    One M9+ 'da beklenildiği gibi performanslı değilmiş.

Aralarında ortalama 250 TL gibi fark var. Parasal anlamda sıkıntım yok. En iyisini almaya çalışıyorum.

Sizce ortalama 2 sene kullanacağım stabiliteye sahip olabilecek hangi telefonu almam yararıma olacaktır?

Bütün alternatiflere de açığım. Lütfen babanızın firması gibi savunmadan artısı eksisiyle söyleyiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ConGoLoSs -- 15 Eylül 2015; 23:17:52 >

• İşlevselliği ön planda tutuyorsanız note 5 alabilirsiniz performans,kamera,batarya konusunda çok başarılı bir cihaz tek eksiği sd kart takılamıyor oluşu
    one m9+ ise fiyatını hakeden bir cihaz değil,bekleme gibi bir durumunuz varsa xperia z5 premium'a da bir göz atın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freeze MF

İşlevselliği ön planda tutuyorsanız note 5 alabilirsiniz performans,kamera,batarya konusunda çok başarılı bir cihaz tek eksiği sd kart takılamıyor oluşu
    one m9+ ise fiyatını hakeden bir cihaz değil,bekleme gibi bir durumunuz varsa xperia z5 premium'a da bir göz atın derim

Arayüz ve güncelleme konusunda çok problemli bir cihazmış Samsung cihazları. HTC bu konuda bence çok mükemmel. Sense arayüzü zaten halen bile akıcı. Güncellemeleri de ilan ettiği tarihte yayınlıyor. Bu konuda görüşünüzü alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ConGoLoSs

quote:

Orijinalden alıntı: Freeze MF

İşlevselliği ön planda tutuyorsanız note 5 alabilirsiniz performans,kamera,batarya konusunda çok başarılı bir cihaz tek eksiği sd kart takılamıyor oluşu

Arayüz ve güncelleme konusunda çok problemli bir cihazmış Samsung cihazları. HTC bu konuda bence çok mükemmel. Sense arayüzü zaten halen bile akıcı. Güncellemeleri de ilan ettiği tarihte yayınlıyor. Bu konuda görüşünüzü alabilir miyim?

Arayüz note 4 ile birlikte düzeldi,note 4 kullanıyorum hiçbir şekilde takılma,donma gibi bir durumla karşılaşmadım,ben de eski m7 kullanıcısıyım onun öncesinde de one x kullanıyordum evet arayüz konusunda htc 1 numara ama iş batarya ve kameraya geldiği zaman orada çok geride kalıyor artı cihazlar metal gövdeden dolayı ısıyı çok fazla hissettiriyor ki benim en büyük problemim bu olmuştu m7'de güncelleme konusun da da htc ve sony başarılı firma samsunglar da gücelleme alıyor ama geç alıyor,htc'den samsung'a geçtim hiçte pişman değilim

• kalem sart degılse z5 derım,cunku htc ve sony arayuzde yazılımda samsungtan daha basarılılar ve 2500 tl verıp bır sure sonra kasma donma yasamak can sıkıcı olacaktır
  • En iyi telefon Note 5
  • Htc one A9 bekle derim ek olarak şunuda belirtmek isterim htc one m7 den aldığın o metal premium hissini başka telefondan alman zor şahsen ben gördüm bu etkiyi onun için samsung lg önermem sana dersen benim için sorun olmaz kasa kalitesi o zaman z5 al derim. Şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bir cep telefonunun en önemli özelliği özgün olması. Yani cebinden çıkarıp icabında masaya koyduğunda "o neymiş lan" dedirtmeli diye düşünüyorum. Çünkü bu aletlere milyarlar veriyoruz ben bunu ararım. Bende üst düzey telefonlar arasında çok kalmıştım sonunda tercihimi s6 edge olarak yaptım. Daha öncede samsung kullanıyordum evet pili berbattı durduk yere gidiyodu sıfırıyla değişmiştim yine gidiyodu, kasıyodu falan filan bu dediklerimi s3 minide yaşamıştım. Acaba S6 Edge de aynısı olacak mı etrafta herkes Samsung arayüzü şöyle kötü, pili neden 3000 mAh değilmiş, ekranı şöyle çok yüksek kasar gibi laflar duymuştum.

S6 Edgede hiçbirini yaşamadım. Pili sürekli 3g açık, genelde wi-fi açık, sık sık clash of clans, face vs uygulamalar kullanmama rağmen rahatlıkta 1 günü çıkarıyor. Bende şaşırdım ne yalan söyleyeyim beklemiyordum bu çok mutlu etti beni çünkü elinde şarj aletiyle gezen iphone kullananları çok trajikomik buluyordum, ben 2.500 lira verecem telefona bide elimde şarj aletiyle mekanda priz arayacağım? Güç tasarruf modunda kullanıyorum çoğu kez çünkü rahatlıkla yeterli oluyor. Ayrıca çok zorda kalınırsa ultra güç tas. moduda var. Ayrıca hızlı şarj özelliği mükemmel bir şey bilmiyorum htclerde falan var mı ama gerçekten harika şarja takın telefonuda kapatın bi duş alın telefon birden 60-70 lere çıkıyor. Bence bu konuda samsung baya yol kat etmiş. Mesela eskiden(s3 mini) telefonu %80 şarjda bırakıp uyuyodum sabah bi bakıyodum nerdeyse 70 lere inmiş. Orjinal batarya değişmeme rağmen böyleydi. S6 Edge de telefonu kullanırsanız gidiyor onun dışında hiçbir tüketim olmuyor o yönü de çok iyi yani arka planda çalışan uygulamalar pili çatur çutur yemiyor.
    Zaten dikkat ederseniz Note 5 yeni çıkmasına rağmen S6 dan çok şey aldı. Kamera işlemci ekran vs. Çünkü S6 gerçekten 2016 nın telefonu.

Note 5 ile aynı fiyat S6 Edge hemen hemen. Ben aldığımda öyleydi yani yeni çıkmıştı Note 5 ama gittim telefonu şöyle bi elime aldım ikisi arasında dağlar kadar fark var görüntü açısından, estetik açısından ayrıca ben çok büyük ekranlı telefonları itici buluyorum. O yüzden 1 GB rami fazlaymış kalemi varmış diye hiç aklımı bile çelmedi S6 Edge bence kesinlikle aklınızda olsun. Merak ettiğiniz sorular olursa cevaplayabilirim Edge için. Telefonu gidin görün inceleyin elinize alın diğerlerini alın farkı göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balotelli -- 16 Eylül 2015; 3:32:45 >

• Dusunursen m8 var temiz satilik

• Gerçekten haklısınız. Sonuçta bi maaş ortaya koyuyorsunuz ve en mükemmeli olsun istiyorsunuz. En önemlisi masaya koydugunda o ney lan dedirtmek. Şu an için telefonlar arasinda müthiş performans farkları yok. Şarj ve kamera başlıca seçim etkeni oluyor. Arayüz konusu daha aktif kullanıcılar için bir etken oluyor. Benim için işlevsel olmalı telefon. Mail açmak, gps kontrol etmek, aktif kullanımda kasım kasım kasılmayacak bir telefon arıyorum. M9+'ın ön görüntüsü cezbedici. Ama almışken en iyisini alayım takintisi yüzünden performansı konusunda beni tatmin etmeyecek diye düşünüyorum. Note 5 gerçekten extreme bi telefon olmuş. Eline alinca hissediyorsun. Fakat onda da arayuz konusu beni geriyor. 2 sene kullanacağım, surekli telefon değiştiren birisi değilim. O sebeple HTC Sense arayuzu çok harika işler başarıyor. Sony konusunda pek sağlıklı yorum yapamıyorum. Arkadaşımda Xperia Z vardı. Telefonun arkası bildiğiniz göçüyor. Az daha sıkı tutsam islemciyi falan söküp alicam diye korkuyordum ayrıca arayuzu hiç tatmin etmedi. Sony binlerce program yüklemiş alet yeter abi açma dercesine kasılıyordu. Bilemiyorum. Çok fazla alternatif var. Seçim yapmak zor açıkçası.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.